×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بازديد معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از یک واحد فعال و دو طرح صنعتی درحال ساخت در شهرک صنعتی دامغان

علی رسولیان روز چهارشنبه در جریان دومین روز سفر خود به استان سمنان و با حضور در شهرستان دامغان، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی دامغان بازدید کرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از یک واحد فعال و دو طرح صنعتی درحال ساخت در شهرک صنعتی دامغان بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز چهارشنبه در جریان دومین روز سفر خود به استان سمنان و با حضور در شهرستان دامغان، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی دامغان بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی استاندار سمنان انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه از واحد صنعتي "پاك چوب" و دو طرح صنعتي "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" و "مجتمع فولاد گلستان" در شهرک صنعتی دامغان بازديد كرد.

رسوليان در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحدهاي صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها‌ قرار گرفت و براي رفع موانع پيش روي فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري‌هاي انجام شده دستورات لازم را صادر كرد.

واحد صنعتي "پاك چوب" با سرمایه‌ گذاری بالغ بر ۲۱ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۲۱ هزار و ۱۳۷ مترمربع در شهرک صنعتی دامغان احداث و در سال ۱۳۷۵ به بهره ‌برداری رسیده است.

اين كارخانه ظرفیت تولید دو هزار و ۳۸۵ مترمکعب انواع مبلمان و مصنوعات چوبی، انواع کالا از چوب ‌پنبه، نی و مواد حصیر باف در سال را دارد و برای ۱۰۰ نفر فرصت شغلی فراهم کرده است.

همچنين طرح صنعتی "صنایع فرو آلیاژ پارس دامغان" كه با پیش‌ بینی سرمایه‌ گذاری بالغ بر یک‌ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۷۴ هزار و ۹۳۷ مترمربع در شهرک صنعتی دامغان درحال احداث است، پس از تكميل و بهره برداري، به تولید فروسیلیسیوم با سیلیکون بیش از ۵۵ درصد وزنی پرداخته و برای ۴۷۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

طرح صنعتی "مجتمع فولاد گلستان" نيز با پیش‌ بینی سرمایه‌ گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۱۰ هزار مترمربع احداث و در صورت تکمیل و بهره ‌برداری برای بیش از ۱۰۰ نفر شغل ايجاد می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه از تعدادي از پروژه‌هاي عمراني در دست اجرا در فاز توسعه شهرك صنعتي دامغان بازديد كرد و از نزديك در جريان روند اجراي شبكه آب اين شهرك با اعتبار ۲۳ میلیارد و ۹۸۸ ميليون ريال قرار گرفت.

رسوليان همچنین از پروژه پست برق ۶۳ کیلوولت شهرک صنعتی دامغان كه دارای ۲ فیدر خط، ۲ فیدر ترانس و ۲ دستگاه ترانس ۴۰ مگاولت آمپر و ۲ دستگاه ترانس کمکی ۲۵۰ کاواو، ۱۲ فیدر خروجی و ۲ دستگاه فیدر خازن است بازدید کرد.

اين پروژه با هدف افزایش پایداری و قابلیت اطمینان شبکه فوق توزیع، ایجاد زیرساخت انرژی برای توسعه بخش صنعت و تولید به منظور تأمین مصارف برق کارخانجات مستقر در شهرک صنعتی درحال احداث مي‌باشد.

شهرك صنعتي دامغان دارای 563 هکتار مساحت است که 170 هکتار آن زمین صنعتی و 395 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 216 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 117 هکتار در آن منعقد شده است.

73 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری دو هزار و هشت میلیارد ریال برای يك هزار و 108 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

مدير حوزه مديريت و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان سمنان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/28  | ساعت: ١٠:٣٠ | شناسه: ١٥٤٠٧ | تعداد نمايش: 86


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 9

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 728074

  • بازديدکنندگان امروز : 8126

  • کل بازديدکنندگان : 14168947


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد