×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي سمنان؛

عمليات اجرايي احداث دو طرح صنعتي توليد "كاميون" و "منسوجات" آغاز و يك واحد صنعتي توليد "سيم و كابل" افتتاح شد

علي رسوليان شامگاه سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و با حضور در شهرستان سمنان، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی سمنان بازدید کرد.

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي سمنان، عمليات اجرايي احداث دو طرح صنعتي توليد "كاميون" و "منسوجات" آغاز و يك واحد صنعتي توليد "سيم و كابل" افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان شامگاه سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و با حضور در شهرستان سمنان، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی سمنان بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی استاندار سمنان انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه ضمن بازديد از 3 واحد توليدي "درین ریس"، "پاریزان صنعت" و "عقاب افشان" و افتتاح واحد صنعتي "کابل سپهر البرز"، كلنگ آغاز عمليات اجرايي دو طرح صنعتي "تیراژه دیزل" و "در ریس" را به زمين زد.

رسوليان در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحدهاي صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها‌ قرار گرفت و براي رفع موانع پيش روي فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري‌هاي انجام شده دستورات لازم را صادر كرد.

وي همچنين از واحد صنعتي درحال احیاء "فرآورده‌های گوشتی جوانه سبلان" توليد كننده محصولات غذايي و آشاميدني در شهرک صنعتی سمنان بازديد كرد و از نزديك در جريان روند بازفعال سازي آن قرار گرفت.

واحد صنعتی "درین ریس" که با سرمایه ‌گذاری بالغ بر 977 میلیارد و 143 میلیون ریال در زمینی به مساحت 27 هزار مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث و در سال 1398 به بهره برداری رسیده است، ظرفیت تولید 6 هزار و 600 تن نخ صددرصد پنبه‌ای و ویسکوز در سال را دارد و براي 310 نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

همچنين واحد صنعتي "پاریزان صنعت" با سرمایه ‌گذاری حدود 742 میلیارد ریال در زميني به مساحت 19 هزار و 149 مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث و در سال 1369 به بهره برداری رسیده است و ظرفيت توليد سه هزار و 160 دستگاه تجهيزات بالا برنده و جابه‌جا كننده در سال را دارد.

اين شركت يكي از بزرگترين توليد كنندگان دستگاه‌هاي تعميرگاهي در كشور است كه با اجراي طرح توسعه خود با سرمايه گذاري حدود 71 ميليارد ريال در زمينه توليد جك هيدروليكي و پنوماتيكي خودرويي، دستگاه شبيه ساز حمل و نقل ريلي، سرعت سنج خودرو، دستگاه لاستیک درآور، دستگاه تست و اندازه‌گیری گازهای خروجی و مصرف سوخت خودرو و ... زمينه اشتغال 96 نفر را فراهم نموده است.

واحد صنعتی "عقاب افشان" نيز با سرمایه ‌گذاری حدود 500 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 203 هزار و 870 مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث و در سال 1388 به بهره برداری رسیده و با ظرفیت توليد ۶ هزار دستگاه اتوبوس یک طبقه و دو تکه و مینی ‌بوس براي حدود ۴۰۰ نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

همچنين واحد صنعتی "کابل سپهر البرز" كه با سرمایه ‌گذاری 115 میلیارد و 940 میلیون ریال در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع‌ شامل 9 هزار و 883 مترمربع قرارداد اصلی و 9 هزار و 999 مترمربع قرارداد طرح توسعه در شهرک صنعتی سمنان احداث و هم اكنون به بهره برداری ‌رسيده است، انواع سیم و کابل روکش دار را توليد و براي 35 نفر فرصت شغلي فراهم مي‌کند.

طرح صنعتی "تیراژه دیزل" نيز که امروز عمليات اجرايي ساخت و ساز آن در شهرک صنعتی سمنان آغاز شده است، با سرمایه ‌گذاری بالغ بر یک هزار و ۳۰۴ میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۸۲ هزار و ۳۹۷ مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث و طي دو سال آينده به بهره برداری مي‌رسد.

اين واحد صنعتي ظرفیت تولید 2500 دستگاه انواع کامیون سبک و کشنده سنگین در سال را خواهد داشت و براي 250 نفر فرصت شغلي فراهم مي‌کند.
 
همچنين طرح صنعتی "در ریس" با سرمایه گذاری بالغ بر 2 هزار و 263 میلیارد ریال در زميني به مساحت 23 هزار و 602 مترمربع در شهرک صنعتی سمنان احداث خواهد شد و با فعاليت در زمينه توليد، آماده سازي و ريسندگي الياف نساجي و بافندگي منسوجات برای 100 نفر شغل ايجاد می‌کند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه با حضور در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی سمنان، دفتر كار شرکت "گروه تحقیق و توسعه افرا" را افتتاح کرد.

شرکت "گروه تحقیق و توسعه افرا" با 47 نفر نیروی انسانی متخصص با مدارک دکتری، کارشناسی ارشد و کارشناسي با هدف بررسی و مشاوره فنی و توسعه‌ای منجر به هم افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی، شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری، تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه، شامل طراحی و تولید کالا و خدمات در حوزه فناوری‌های برتر و با ارزش افزوده فراوان در مرکز خدمات فناوری و کسب و کار شهرک صنعتی سمنان آغاز به كار كرده است.

رسوليان همچنين با حضور در جمع فعالان اقتصادي شهرک صنعتی سمنان، پاي صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات شهرك‌ صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سمنان را از نزديك مورد بررسي قرار داد.

شهرك صنعتي سمنان دارای 1684 هکتار مساحت است که 926 هکتار آن زمین صنعتی و 1677 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 956 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 893 هکتار در آن منعقد شده است.

462 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 38 هزار و 448 میلیارد ریال برای 14 هزار و 92 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

مدير حوزه مديريت و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان سمنان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/27  | ساعت: ٢٠:٤٠ | شناسه: ١٥٤٠٣ | تعداد نمايش: 88


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 728081

  • بازديدکنندگان امروز : 8212

  • کل بازديدکنندگان : 14169033


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد