×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در زنجان اعلام كرد:

ایجاد ۱۴۰۰ واحد کارگاهی برای شرکت‌های دانش‌ بنیان و زنان سرپرست خانوار در کشور/ بیش از ۱۰۰ طرح صنعتي استان زنجان درحال نصب ماشین‌ آلات

علی رسولیان روز چهارشنبه در حاشیه بازديد از چند واحد صنعتي استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زنجان واحدهای صنعتی خوبی درحال ایجاد است و در بررسی وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی اين استان مشاهده کردیم که بیش از ۱۰۰ طرح صنعتي وجود دارد که درحال نصب ماشین‌ آلات هستند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ایجاد ۱۴۰۰ واحد کارگاهي کوچک برای شرکت‌های دانش ‌بنیان و زنان سرپرست خانوار در دستور کار سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران قرار دارد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز چهارشنبه در حاشیه بازديد از چند واحد صنعتي استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در زنجان واحدهای صنعتی خوبی درحال ایجاد است و در بررسی وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی اين استان مشاهده کردیم که بیش از ۱۰۰ طرح صنعتي وجود دارد که درحال نصب ماشین‌ آلات هستند.

وی با اشاره به این‌که در چهار ماهه امسال بیش از ۷۹۰ طرح صنعتی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره ‌برداری رسیده است، افزود: این واحدها حدود ۱۸ هزار شغل ایجاد کرده و افزایش ۸۰ درصدی اشتغال نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد. همچنین در سطح کشور ۸۲۸ شهرک و ناحیه صنعتی فعال داریم که درحال بهره‌برداری هستند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه کرد: امسال ۱۰ هزار هکتار زمین جدید به شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور اضافه می‌شود که سهم استان زنجان از آن ۷۵۰ هکتار است. همچنین بیش از ۱۵۰ میلیارد تومان برای طرح‌های مهم زیرساختی از جمله افزایش زمین و انتقال پساب، سرمایه ‌گذاری کرده‌ایم و ۲۰۰ لیتر پساب خریداری شده است.

رسوليان در مورد تأمین برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور نيز یادآور شد: علی‌رغم این‌که قانون، وظیفه‌ای را برای ما درخصوص تأمین برق تا نزدیک محدوده شهرک‌های صنعتی تعیین نکرده است، اما ۳۰ درصد از منابع مورد نیاز را به حساب وزارت نیرو واریز کرده‌ایم و امیدواریم این اتفاق در شهرک‌های صنعتی اين استان نيز محقق شود.

وی با اشاره به این‌که احیاء واحدهای صنعتي راکد از سال گذشته توسعه خوبی پیدا کرده است، بیان کرد: تعداد واحدهای توليدي راکد ۱۳ درصد کاهش پیدا کرده است. البته باید توجه داشت در همه دنیا چرخه عمر توليد ثابت نیست و واحدهاي توليدي تعطیل و احیاء می‌شوند، خط تولید را تغییر می‌دهند، ذائقه مشتریان تغییر می‌كند و این یک فرآیند طبیعی محسوب می‌شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تعداد واحدهای صنعتي شناسایی شده برای احیاء در سال جاري را ۱۶۰۰ واحد در شهرك‌هاي صنعتي و 400 واحد در خارج از آن برشمرد و گفت: ۵۰۰ مشاور در کشور به‌کارگیری کرده‌ایم و ۱۴۰۰ واحد نیز در تملک بانک‌هاست که احیاء آن‌ها هدف‌ گذای شده است. احیاء ۴۰ واحد نیز در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان زنجان در دستور کار قرار دارد.

رسولیان تصریح کرد: برای نخستین ‌بار ایجاد کارگاه‌های کوچک برای شرکت‌های دانش‌ بنیان و کسب و کارهای کوچک را برنامه‌ریزی کرده‌ایم؛ این گروه کسانی هستند که مثل دانشجویان یا زنان سرپرست خانوار سطح علمی و توان خوبی دارند، اما سرمایه آن‌ها برای ایجاد شغل اندک است. در این برنامه ایجاد ۱۴۰۰ واحد کارگاهی در سطح کشور در دستور کار قرار دارد که ۸۵ واحد آن در استان زنجان به بهره‌ برداری خواهد رسید.

تاريخ: 1400/04/23  | ساعت: ١٥:٠٥ | شناسه: ١٤٥٨٦ | تعداد نمايش: 193


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 3

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 674569

  • بازديدکنندگان امروز : 9277

  • کل بازديدکنندگان : 13551024


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد