اخبار > شناسایی ۴۰۰ خوشه‌ تولیدی و صنعتی در کشور
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

شناسایی ۴۰۰ خوشه‌ تولیدی و صنعتی در کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود خوشه‌های تولیدی و صنعتی در کشور گفت: بیش از ۴۰۰ خوشه تولیدی و صنعتی در کشور شناسایی شده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به وجود خوشه‌های تولیدی و صنعتی در کشور گفت: بیش از ۴۰۰ خوشه تولیدی و صنعتی در کشور شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز

*رضا رحمانی* بعدازظهر سه شنبه 8 بهمن 98 در حاشیه بازدید از خط تولید رادیاتورهای صنعتی یک کارخانه در شهرک صنعتی اشتهارد، اظهار کرد: اشتهارد یکی از قطب‌های اصلی صنعت کشور است و اکثر واحدهای این شهرک با ظرفیت ۸۰ درصدی فعال هستند.

وی با اشاره به واحدی که امروز افتتاح شد؛ گفت: این واحد، تولید کننده رادیاتورهای صنعتی است که برای حضور در بازارهای صادراتی دنیا و رقابت در این حوزه تلاش می‌کند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه استان البرز نسبت به دیگر استان‌های صنعتی کشور با مشکلات کمتری مواجه است، گفت: تأمین نقدینگی یکی از مشکلات حوزه صنعت است چرا که ظرفیت تولید و صادرات وجود دارد اما فراهم کردن سرمایه در گردش نیز به منظور تهیه مواد اولیه، ضروری است.

وی در بخش دیگری به بازار شب عید اشاره کرد و گفت: تأمین اقلام مورد نیاز از اهمیت بالایی برخوردار است و در دستور کار قرار دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه به اهمیت سازمان دهی نظام صنفی، اشاره کرد و افزود: بیش از ۶۰۰ هزار واحد صنفی، تولیدی و خدمات فنی در کشور وجود دارد که هر کدام چند صدنفر کارگر دارند و توجه به این صنوف و همچنین واحدهای تولیدی کوچک و متوسط جزو اولویت‌های ما است.

رحمانی با اشاره به اینکه نسبت به صنوف کم توجهی شده است، گفت: تلاش می‌کنیم منابعی توسط نظام بانکی برای صنوف مدنظر قرار گیرد زیرا فعالت اصناف با سرمایه گذاری کمتر از نظر سرانه می‌تواند اشتغال بیشتری ایجاد کنند.

وی با اشاره به وجود خوشه‌های تولیدی و صنعتی در کشور، گفت: بیش از ۴۰۰ خوشه شناسایی شده است، این مهم یک بحث جدید در قالب حمایت از صنایع کوچک، متوسط و خرد است.

 

تاريخ: 1398/11/12  | ساعت: ١١:٢١ | شناسه: ٩٢٣٨ | تعداد نمايش: 66

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج