اخبار > هر کسی مانع تولید شود با آن برخورد می کنیم
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

هر کسی مانع تولید شود با آن برخورد می کنیم

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در جبهه اقتصادی اگر کسی با یک رفتار مانع بازگشت واحدهای صنعتی به چرخه تولید شود حتماً با آن برخورد می‌کنیم .

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در جبهه اقتصادی اگر کسی با یک رفتار مانع بازگشت واحدهای صنعتی به چرخه تولید شود حتماً با آن برخورد می‌کنیم .

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز

 «رضا رحمانی» شامگاه سه شنبه 8 بهمن 98 در جلسه مشترک اقتصاد مقاومتی و شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی در شهرستان اشتهارد اظهار کرد: تکنولوژی روز بسته بندی چای را امروز در یک واحد تولیدی در استان البرز مشاهده کردم که این امر برای ۷۰۰نفر ایجاد اشتغال نموده است.

وی در ادامه به بازدید از یک واحد تولید رادیاتورهای صنعتی اشاره کرد و گفت: این واحد به صورت دانش بنیان در این زمینه کار کرده و صادرات خوبی به کشورهای اروپایی دارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به افتتاح پایلوت استحصال عناصر نادر خاکی و سایر عناصر استراتژیک در شهرستان ساوجبلاغ گفت: این مهم صرفه جویی ارزی قابل توجهی دارد و ما در این حوزه به دانش گسترده ای دست یافته ایم .

رحمانی گفت: ما فناوری را جدی گرفته ایم چرا که در حوزه صنعت، فرصت استفاده از تکنولوژی‌های جدید وجود دارد به همین علت در این زمینه طرح‌های مختلفی اجرا کرده ایم و ارتباط تنگاتنگ با وزارت علوم و دانشگاه‌ها داریم.

وی با تاکید بر اینکه ۲۰معضل عمده حوزه معدن توسط دانشگاهها در حال بررسی است، گفت: ۵۰۰نفر از نخبگان و نفرات اول کنکور در شرکت‌های بزرگ کشور از جمله فولاد مبارکه، ایران خودرو، سایپا، گل گهر و غیره جذب می‌شوند.

رحمانی با بیان اینکه قسمت اعظم صادرات کشورمان محصولات کشاورزی و تولیدات صنعتی و معدنی بوده است، گفت: عمده ارزی که به بانک مرکزی آمده برای صادرات خودمان بوده است.

وی تاکید کرد: در ۹ماهه نخست امسال نزدیک به ۳۲میلیارد دلار واردات و ۲۰میلیارد دلار بازگشت ارز از ناحیه این واردات داشته ایم و مابقی را دولت از منابع خود داده است.

وزیر صنعت، معدن، تجارت با بیان اینکه طبق آمار در ۱۰ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل، تولید کشور کم نشده بلکه ۱۵درصد افزایش داشته است، گفت: در حوزه پوشاک ۲۰درصد افزایش صادرات حاصل شده که این میزان در صنایع غذایی، مس، شیشه، فولاد خام به ترتیب ۱۵، ۱۳، ۲۰، ۶.۵درصد بوده است.

رحمانی با اشاره به میزان تولید سال گذشته دو شرکت خودروسازی که روزانه هزار خودرو بوده است، گفت: این آمار اکنون به ۴هزار خودرو در روز رسیده که باید از ۴هزار و ۵۰۰خودرو در روز عبور کند.

به گفته وی ۸۷میلیون تن صادرات کشور در سال گذشته به ۱۰۳میلیون تن در ۹ماهه امسال رسیده است اما واردات به ویژه در حوزه کالای مصرفی کاهش یافته است. واردات کالا یا محصولی که به اندازه نیاز در کشور تولید می شده است، ممنوع بوده یا تعرفه حمایتی آن تغییر کرده است.

وزیر صنعت، معدن، تجارت موضوع لغو مصوبه شعاع ۱۲۰کیلومتری برای استان البرز با رئیس جمهور مطرح شده است، گفت: امید است با نظر مثبت رئیس جمهور، نتایج خوبی حاصل شود.

وزیر صنعت، معدن، تجارت با بیان اینکه صادرات امسال پیشران اقتصاد ایران است، گفت: در این رابطه اتاق بازرگانی در کارهایی مانند فرآیند تولید و اتاق اصناف و تعاون نیز در کنترل بازار به کمک ما آمده اند.

رحمانی با تاکید بر اینکه حفظ تولید و ایجاد اشتغال اولویت کاری ما است، افزود: نباید تولید تعطیل شود در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نیز شرط اول و آخر ما این است که واحدهای تولیدی- صنعتی تعطیل مجددا فعال شوند. در جبهه اقتصادی نیز اگر کسی با یک رفتار مانع بازگشت واحدهای صنعتی به چرخه تولید شود حتماً با آن برخورد می‌کنیم.

تاريخ: 1398/11/12  | ساعت: ١١:١٠ | شناسه: ٩٢٣٦ | تعداد نمايش: 62

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج