اخبار > خودروسازان از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

خودروسازان از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: از رسوخ فنآوری‌های نوین در داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز استقبال می‌کنیم

وزیر صنعت معدن و تجارت گفت: از رسوخ فنآوری‌های نوین در داخلی سازی قطعات و ملزومات مورد نیاز استقبال می‌کنیم.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز؛ رضا رحمانی با بیان این‌که داخلی سازی بیش از یک ‌میلیارد دلار از قطعات و ملزومات مورد استفاده خودروها را در دستور کار داریم، افزود: تا کنون بیش از ۳۰۰میلیون دلار از این رقم داخلی سازی شده است و تا پایان سال از رقم ۴۰۰میلیون دلار عبور خواهیم کرد.

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری درخصوص رونق تولید اضافه کرد: خودروسازان هر قطعه‌ای را که در داخل امکان ساخت آن وجود دارد، داخلی سازی و از توان شرکت‌های داخلی در حوزه تولید قطعات و ملزومات مورد نیاز خود استفاده کنند.

وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: اگر قطعه‌ای امکان ساخت داخل وجود داشته باشد، جلوی واردات آن را می‌گیریم و نخواهیم گذاشت که ثبت سفارش برای آن انجام شود.

رحمانی کیفیت بهتر و قیمت پایین‌تر را از مزیت‌های داخلی سازی قطعات عنوان کرد و يادآور شد: برنامه استاندارد یورو ۵برای بسیاری از تولیدات خودرو انجام شده است و در مواردی که هنوز انجام نشده نیز درحال پیگیری است.

وی با تأکید بر لزوم ورود فنآوری‌های نوین و به‌روز در حوزه ساخت داخل اظهار داشت: ساخت داخل باید با تحقیق و توسعه و استفاده ازR&D همراه باشد.

تاريخ: 1398/10/24  | ساعت: ١٠:٣٧ | شناسه: ٩٠٢٥ | تعداد نمايش: 75

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج