اخبار > معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: کاهش ارزبری ۱.۳ میلیارد دلاری بخش نفت در نتيجه اجراي برنامه توسعه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: کاهش ارزبری ۱.۳ میلیارد دلاری بخش نفت در نتيجه اجراي برنامه توسعه نظام مبادلات پيمانكاري فرعي

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از کاهش ارزبری یک تا ۱.۳ میلیارد دلاري در کل پروژه E&P با مناطق نفتخیز جنوب برای توسعه ۲۸ مخزن نفت درپی امضای تفاهم‌نامه بین سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران خبر داد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از کاهش ارزبری یک تا ۱.۳میلیارد دلاري در کل پروژهE&P با مناطق نفتخیز جنوب برای توسعه ۲۸مخزن نفت درپی امضای تفاهم‌نامه بین سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران خبر داد.

 

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز، محسن صالحی‌نیا روز شنبه در حاشيه نشست انعقاد تفاهم نامه همكاري بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران در پاسخ به سئوال خبرنگار خبرگزاري ایسنا درباره میزان کاهش ارزبری این تفاهم‌نامه اظهار داشت: ارزش این پروژه ۴.۳میلیارد دلار است که ۲.۷میلیارد دلار از آن صرف تأمین ماشین آلات و تجهیزات صنعتی می‌شود. مابقي این مبلغ نيز در بخش مهندسی، تأمین و تدارک، حمل و نقل و تعرفه هزینه می‌شود.

 

وی افزود: حدود ۵۰درصد از این مبلغ ۲.۷میلیارد دلاری صرف تأمین کالا در داخل کشور می‌شود. به عبارت دیگر، می‌توان گفت این تفاهم‌نامه می‌تواند منجر به صرفه‌جویی در ارزبری حدود یک تا ۱.۳میلیارد دلار در کل پروژهE&P با مناطق نفتخیز جنوب برای توسعه ۲۸مخزن نفت شود.

 

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به لزوم برقراری ارتباط بین ظرفیت‌های طراحی و مهندسی و امکانات تولیدی کشور اضافه كرد: با وجود این‌که امکانات تولیدی خوبی در بخش تجهیزات صنعتی وجود دارد، ممکن است در مواردی به دلیل فقدان تفاهم‌نامه‌های مشابه تفاهم‌نامه امروز، از ظرفیت کامل این امکانات استفاده نشود.

 

صالحي‌نيا در ادامه ابراز امیدواری کرد که تفاهم‌نامه‌ امروز در قاعده توسعه نظام مبادلات پیمانکاری فرعی و در ۱۰رشته بین سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی با انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران امضاء شده و بتواند این نقیصه را برطرف کند.

 

وي این تفاهم‌نامه را در راستای سیاست توسعه ساخت داخل توصیف کرد و گفت: پروژه توسعه ساخت داخل در وزارت صنعت، معدن و تجارت تا کنون کالاها و اقلام پرمصرف در واحدهای صنعتی را در دستور کار داشت، اما این تفاهم‌نامه اقلامی را در ارتباط با ایجاد انواع پروژه‌ها در بخش صنعت، معدن، نفت، گاز و موارد دیگر درنظر گرفته است.


در ادامه برنامه‌هاي حمايتي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از توسعه كسب و كار سازندگان تجهيزات صنعت نفت، گاز و پتروشيمي كشور در قالب نظام مبادلات پیمانکاری فرعی، روز شنبه تفاهم‌نامه همکاری بين سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و انجمن سازندگان تجهیزات صنعتی ایران به امضاء رسید.

 

تاريخ: 1398/10/09  | ساعت: ٠٧:١٠ | شناسه: ٨٨٦٣ | تعداد نمايش: 60

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج