اخبار > توسعه صنعت بسته بندی با توجه به ظرفیت های صادراتی آن منطقه باید مورد توجه واقع بشود/ ۲هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه صادرات بودجه گرفتیم/ ظرفیت ۱۰۰ میلیارد دلاری کشورمان برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

توسعه صنعت بسته بندی با توجه به ظرفیت های صادراتی آن منطقه باید مورد توجه واقع بشود/ ۲هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه صادرات بودجه گرفتیم/ ظرفیت ۱۰۰ میلیارد دلاری کشورمان برای صادرات به ۱۵ کشور همسایه

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پار سال به ۱۵ کشور همسایه ۲۴ میلیارد دلار صادرات داشته ایم و این عدد دو درصد رقم واردات آنها بوده است که می خواهیم این رقم را تا افق ۱۴۰۰ دو برابر کنیم.

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پار سال به ۱۵کشور همسایه ۲۴میلیارد دلار صادرات داشته ایم و این عدد دو درصد رقم واردات آنها بوده است که می خواهیم این رقم را تا افق ۱۴۰۰دو برابر کنیم.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز
وي ادامه داد: بازدیدهای متعددی از واحدهای تولیدی و صنعتی امروز داشتیم، هم از واحد تعطیلی که براحتی فعال می شود، بازدید کردیم و هم از واحدهای باافتخار و نمونه بازدید کردیم.

در جبهه جدید، حفظ تولید یک پیروزی و کار جهادی است
وزیر صمت با تاکید بر اینکه در جبهه جدید حفظ تولید یک پیروزی و کار جهادی است، تصریح کرد:تاکید بر این‌مهم فرمایش مقام معظم رهبری هم هست.

رحمانی با اعلام اینکه شان اصلی بازدیدها مشاهده وضعیت ها از نزدیک و تشکر از خدمتگزاران عرصه تولید است،گفت: تشکر واقعی رضایت پروردگار است.

افزایش تولید در بیش از دوسوم کالاهای منتخب در ۸ماهه امسال
وی در خصوص وضعیت تولید اضافه کرد: شرایط سختی در تولید داشتیم اما در ۸ماهه اول امسال عمده کالاهای منتخب( بیش از دو سوم) با افزایش تولید مواجه بودند.

افزایش ۱۷درصدی صادرات از لحاظ وزنیدر ۸ماهه امسال

وزیر صمت با اعلام اینکه صادرات کشورمان از لحاظ وزنی حدود ۱۷درصد در ۸ماهه امسال افزایشی است، ادامه داد: امروز یکی از مهمترین ماموریت های ما بعد از حفظ وضعیت موجود تولید و اشتغال، افزایش و توسعه صادرات است.

رحمانی گفت: برای توسعه صادرات یک سری کارهای زیربنایی و یک سری کارهای ترویجی باید انجام دهیم.

بودجه صندوق ضمانت صادرات ۲۰۰میلیون دلار افزایش یافته است

وی ادامه داد: امسال با پیشنهاد بنده و حمایت دولت، بودجه صندوق ضمانت صادرات ۲۰۰میلیون دلار افزایش یافته است که باید پیگیری برای تخصیص این بودجه انجام دهیم.

۲هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه صادرات بودجه گرفتیم

وزیر صمت با اشاره به اینکه اعزام هیات های تجاری و برگزاری نمایشگاه ها را برای توسعه صادرات دنبال می کنیم، بیان کرد: ۲هزار میلیارد تومان از منابع صندوق توسعه ملی برای توسعه صادرات بودجه گرفتیم.

رحمانی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص برگزاری مراسم روز ملی صادرات در تهران افزود: دلیل تعویق زمان برگزاری مراسم روز ملی صادرات در تهران این بود که من خواستم اتاق مراسم را برگزار کند و اتاق این مراسم را برگزار کند و این اتفاق افتاد.

دبیرخانه برگزاری روز ملی صادرات را به اتاق بازرگانی می دهیم
وی ادامه داد: قول داده ام که دبیرخانه برگزاری روز ملی صادرات را به اتاق بازرگانی بدهم و اعتقاد بنده ورود تشکل ها به پای کار است.

وزیر صمت با یادآوری اینکه اقتصاد بدون نفت مورد تاکید امام خمینی(ره) و همواره مورد تاکید مقام‌معظم رهبری است، گفت: اعتقاد من این است که صادرات؛ پیشران رونق تولید و تولید ملی است.

امسال صادرات برای ما نه یک انتخاب بلکه یک ضرورت است
رحمانی اضافه کرد: امسال صادرات برای ما یک انتخاب نیست، بلکه یک ضرورت است و رونق تولید حتما با صادرات محقق خواهد شد.

وی با بیان اینکه صادرات باعث تثبیت شغل، ایجاد فرصت های تازه شغلی، درآمد زایی، رونق اقتصاد، توسعه مناطق و رونق تولید و... می شود، بیان کرد: از ترام چاپ سپاهان که در صنعت بسته بندی فعال است امروز بازدید کردم، متوجه شدم تولید این شرکت با نمونه های خارجی تفاوتی ندارد.


توسعه صنعت بسته بندی با توجه به ظرفیت های صادراتی آن منطقه باید مورد توجه واقع بشود
وزیر صمت با اعلام اینکه بسته بندی در توسعه صادرات مهم است، افزود: با کمبود اعتبارات اما امسال صنعت بسته بندی را جدی گرفتیم، توسعه صنعت بسته بندی با توجه به ظرفیت های صادراتی آن منطقه باید مورد توجه واقع بشود.

رحمانی با اعلام اینکه صادرات به ۱۵کشور همسایه ذیل برنامه توسعه صادراتی مان مطرح است، گفت: بازارهای کشورهای همسایه برای ما فرصت است.


رزمندگان امروز همین فعالان حوزه تولید و صادرات هستند
وی رزمندگان امروز را فعالان حوزه تولید و صادرات دانست و اصافه کرد: آینده مشخص می کند که رزمندگان امروز چه کرده اند و افتتاح هر واحد تولیدی یک پیروزی در جنگ اقتصادی است.

هدفگذاری برای افزایش دو برابری صادرات به ۱۵کشور همسایه تا افق ۱۴۰۰


وزیر صمت با اعلام اینکه پارسال به ۱۵کشور همسایه ۲۴میلیارد دلار صادرات داشته ایم، گفت: این عدد دو درصد رقم واردات آنها بوده است و می خواهیم این رقم را تا افق ۱۴۰۰دو برابر کنیم.

ظرفیت ۱۰۰میلیارد دلاری برای صادرات به ۱۵کشور همسایه
رحمانی البته اضافه کرد: طبق نظر کارشناسان، ظرفیت صادرات ما به ۱۵کشور همسایه ۱۰۰میلیارد دلار است.

وی همچنین با بیان اینکه برند سازی و فعالیت تجار دو عامل توسعه صادرات در کشورهای توسعه یافته است، گفت: با تجار مذاکرات متعددی داشتیم، تجار علاقمند به افزایش صادرات هستند.

وزیر صمت در ادامه افزود: صادرات به چین و هند و کشورهای آفریقایی در کنار صادرات به ۱۵کشور همسایه باید مورد توجه واقع بشود.

وی بیان کرد: کشور چین سال قبل ۲هزار میلیارد دلار واردات داشته است، در همایش واردات چین که شرکت کردم چینی ها علاقمند به صادرات محصولات ما به کشورشان برای تامین نیازهایشان بوده اند.

حدود ۷۰۰میلیارد دلار از واردات ۲هزار میلیارد دلاری چین در کشورمان تولید می شود
وزیر صمت گفت: طبق نظر کارشناسان، حدود ۷۰۰میلیارد دلار از ۲هزار میلیارد دلار واردات چین در کشورمان تولید می شود و دارای ظرفیت صادراتی است.

 

تاريخ: 1398/09/30  | ساعت: ٠٩:٠٣ | شناسه: ٨٧٣٣ | تعداد نمايش: 76

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج