اخبار > مشکل آب نواحی صنعتی روستایی البرز حل می‌شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مشکل آب نواحی صنعتی روستایی البرز حل می‌شود

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: چهار ناحیه صنعتی روستایی در استان ایجاد می‌شود.

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: چهار ناحیه صنعتی روستایی در استان ایجاد می‌شود.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز

فرهاد ایزدی اظهار کرد: طبق برنامه پنج ساله ششم توسعه، ۹۸ناحیه صنعتی روستایی باید در کل کشور ایجاد شود که از این تعداد چهار ناحیه سهم البرز است.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی صورت گرفته بنا شده این نواحی صنعتی امسال در روستاهای هیو، رامجین، برغان و صالحیه شهرستان‌های ساوجبلاغ و نظرآباد باید ایجاد شوند.

این مسئول توضیح داد: با ایجاد این نواحی، فضای تولید و سرمایه‌گذاری در روستاهای استان نیز ایجاد می شود و به این ترتیب شاهد کاهش مهاجرت روستاییان به شهرهای استان به واسطه کسب درآمد پایدار و اشتغالزایی خواهیم بود.

معاون فنی شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: پرونده ۲ناحیه صنعتی هیو و رامجین در کارگروه امور زیربنایی تکمیل شده و فرایند تکمیل پرونده دو روستای دیگر هم در حال انجام است.

ایزدی با اشاره به برخی مشکلات ایجاد نواحی صنعتی در این روستاها گفت: یکی از نیازهای جدی این نواحی، تامین آب است که به همین منظور نشست‌هایی با آب منطقه‌ای و آبفای روستای

برگزار و قول‌های مساعدی در این زمینه داده شد.

وی افزود: با توجه به اینکه آب مناطق روستایی هیو و رامجین از آب های غیرمتعارف ( آبی که درصدی تلخی و  شوری دارد) است، بنا شده در صورت صدور مجوز بهره برداری از سوی آبفای روستایی، فرایند تصفیه آب توسط شرکت شهرک های صنعتی البرز انجام شود.

وی گفت: با ایجاد تصفیه خانه در مجاورت نواحی صنعتی روستاهای هیو و رامجین، آب مورد نیاز واحدهای صنعتی تصفیه مجدد شده و برای مصارف صنعتی استاندارد خواهد شد.

تاريخ: 1398/08/25  | ساعت: ٠٩:٤٣ | شناسه: ٨٢٩٨ | تعداد نمايش: 98

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج