اخبار > برگزاري جلسه ايجاد كنسرسيوم صادراتي واحدهاي صنفي خوشه پوشاك
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

برگزاري جلسه ايجاد كنسرسيوم صادراتي واحدهاي صنفي خوشه پوشاك

جلسه اي با موضوع ايجاد کنسرسیوم های صادراتی واحدهاي صنفي خوشه پوشاك با حضور عامل و اعضاي كنسرسيوم خوشه (صنفی و صنعتی) در محل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز برگزار گردید.

 جلسه اي با موضوع ايجاد کنسرسیوم های صادراتی واحدهاي صنفي خوشه پوشاك با حضور  عامل  و اعضاي كنسرسيوم خوشه (صنفی و صنعتی) در محل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان البرز گفت: به منظور هرچه بیشتر بهره بردن از ظرفیت ها و پتانسیل های تولیدی موجود در واحدهای صنفی و صنعتی تولیدی  جهت تامین نیاز پوشاک استان، جلسه ای مورخ30مهر ماه ۱۳۹۸ با حضور عامل  و اعضاي كنسرسيوم خوشه (صنفی و صنعتی) در شركت شهركهاي  صنعتي استان البرز برگزار گردید.

فرشي افرود: صنعت پوشاک، صنعتی برتر در کشور است و می تواند در تحقق منویات مقام معظم رهبری در خصوص اهداف اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال، نقش آفرین باشد.

وی با بیان اینکه صنعت پوشاک علاوه بر جنبه اقتصادی به لحاظ فرهنگی از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: صنعت پوشاک همچنین اشتغال زا است و می توان به ازای ایجاد هر شغل مستقیم در این صنعت تا چند برابر فرصت شغلی غیرمستقیم ایجاد کرد. در ضمن صنعت پوشاک می تواند با کمترین هزینه اشتغال ایجاد کند.

فرشي اضافه کرد : با توجه به اینکه توسعه کسب و کار پوشاک ایرانی در دستور کار  خوشه پوشاك در سال جاری قرار گرفته است، درنظر داریم با سرمایه گذاری خارجی امکان تولید برخی اقلام وارداتی پوشاک در داخل کشور فراهم شود.

محمد امين فرشي اضافه کرد: همچنین بر اساس اقدامات وزارت صنعت، معدن و تجارت واردات پوشاک به کشور تنها با ثبت شرکت در مرکز اصناف این وزارتخانه امکان پذیر است و صرفا نمی توان تنها با داشتن کارت بازرگانی اقدام به واردات پوشاک کرد.

وی ادامه داد: تولید و مصرف پوشاک ایرانی نیازمند فرهنگ سازی است و علاوه بر تنوع باید از کیفیت مطلوبی هم برخوردار باشد که در این خصوص دارای طراحان، ایده پردازان و همچنین دوزندگان ماهر و باتجربه ای در کشور هستیم.

فرشي در عین حال توسعه صنعت پوشاک را نیازمند حمایت دولت و مجلس شورای اسلامی دانست و گفت: اکنون یک تولیدکننده به ازای جذب هر نفر نیرو باید ۳۰ درصد حقوق او را به عنوان حق بیمه به تامین اجتماعی بپردازد که این رقم در سال های اولیه شروع کسب و کار سنگین است. مجلس می تواند با اصلاح قوانین، معافیت هایی را همچون یک دوره تنفس سه ساله برای کارگاه های کوچک و متوسط تصویب کند.

تاريخ: 1398/08/01  | ساعت: ٠٧:٥٢ | شناسه: ٨٠٥٣ | تعداد نمايش: 119

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج