اخبار > بهره مندی از ظرفیت زندان ها برای توسعه تولید و اشتغال
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بهره مندی از ظرفیت زندان ها برای توسعه تولید و اشتغال

فاضلی هریکندی در حاشيه بازديد از چند واحد صنعتي در شهركصنعتي نظرآباد و سپهر گفت:با وجود هفت هزار مددجود در زندان های استان اشاره کرد و گفت: یکی از ماموریت های دستگاه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است.

فاضلی هریکندی در  حاشيه بازديد از چند واحد صنعتي در شهركصنعتي نظرآباد و سپهر گفت:با وجود هفت هزار مددجود در زندان های استان اشاره  کرد و گفت: یکی از ماموریت های دستگاه قضاییه پیشگیری از وقوع جرم است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز

وی ادامه داد: در صورتی که آسیب شناسی کنیم بخش بسیاری از زندانیان مربوط به سرقت فاقد شغل بوده اند، بیکاری سبب سرقت، روی آوردن به حمل و نگهداری مواد و حتی اعتیا می شود، این در حالی است که با رویکرد اشتغال می توانیم از افزایش این جرایم نیز جلوگیری کرد.

رئیس کل دادگستری البرز گفت: ورود دستگاه قضایی به این دلیل است که طبق ماموریت‌هایی که در قانون به ما واگذار شده عمل کرده و ازسویی دیگر در سالی که به نام رونق تولید نامگذاری شده برنامه داریم تا جلسات اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی را در دادگستری شهرستان هایی که شهرک های صنعتی در آن قرار دارند و یا خود شهرک برگزار و طرف مقابل تولید کننده نیز در این جلسات دعوت می شوند.

حاجی رضا شاکرمی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان نیز با بیان اینکه یکی از دغدغه های دستگاه قضایی، آسیب های ناشی از بیکاری در جامعه است اظهار داشت: بررسی ها نشان می دهد که حجم زیادی از پرونده های قضایی و آسیب اجتماعی ناشی از بیکاری است که باید با فعال سازی واحدهای تولیدی در شهرک های صنعتی ریشه کن شود.

تاريخ: 1398/07/02  | ساعت: ٠٨:٢١ | شناسه: ٧٦٨٩ | تعداد نمايش: 89

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج