اخبار > رشد 50 درصدي شهرک‌سازی صنعتی در استان البرز در سال رونق توليد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

رشد 50 درصدي شهرک‌سازی صنعتی در استان البرز در سال رونق توليد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز گفت: شهرک سازی صنعتی در سطح استان، امسال رشد 50 درصدي نسبت به مشابه سال 97 خواهيم داشت.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز، گفت: شهرک سازی صنعتی در سطح استان، امسال رشد  50 درصدي نسبت به مشابه سال 97 خواهيم داشت.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البر،محمد امين فرشي اظهار کرد: شرکت شهرک‌های صنعتی در راستای قانون و برای تجمیع شهرک‌های صنعتی جهت حفاظت از محیط زیست و جلوگیری از اتلاف زمین ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه شرکت شهرک‌های صنعتی نهادی دولتی بوده که بعد از انقلاب ایجاد شده است، افزود: در گذشته، سرمایه گذاری دولت و ایجاد صنایع به صورت پراکنده یا تجمیع شده، محدود به مرکز کشور، استان‌های برخوردار و صنعتی بود و حاشیه‌ای عمدتا از آن بی‌بهره بوده‌اند.

فرشي عنوان کرد: احداث شرکت شهرک های صنعتی نوعی عدالت اجتماعی را ایجاد کرد و طبق آن و بر اساس قانون، ردیف بودجه ای برای سایر استان های تعریف شد.

مدير عامل شركت شهركهاي صنعتي استان البرز اعلام کرد: این نهاد دولتی در استان البرز جوان است و شهرک های جديد در اين  استان  با عمليات جهادي مديران مجموعه اي شركت در راستاي سال رونق توليد ساخت زيرسازي  هاي عمراني امسال با حمایت مسئولان برای ما سال 'افزايش 50 در صدي شهرك سازي 'خواهد داشت.

وی با اشاره به نقش شرکت شهرک های صنعتی در حمایت از صادرات، بیان کرد: دراین زمینه ما باید بتوانیم قیمت تمام شده کالا را کاهش داده و برای بازاریابی در خارج از کشور رغبت ایجاد کنیم، تحقق این مهم برای کشور ارز آور بوده و نقش موثری در ایجاد اشتغال پایدار و جهانی کردن تولید دارد.

مدیرعامل شرک شهرک های صنعتی استان البرزافزود: وظیفه اصلی شرکت فراهم کردن زیرساخت ها برای تولید راحت کالا است، اما در زمینه آموزش، فناوری، صادرات و مشاوره که بسیار پر اهمیت است نیز خدمات زیادی ارائه می شود.

وی اعلام کرد: در مرکز فناوری آوري  شهرک صنعتی  اشتهارد 22واحد مشاور وجود دارد و ما واحدهای دارای مشکل را به این مشاوران معرفی کرده و برای تشویق آنها بخشی از هزینه ها را متقبل می شویم.

فرشي، با تاکید بر اینکه وظیفه شرکت شهرک‌های صنعتی فقط زیر ساخت و شهرک سازی نیست، بلکه در راستای صنایع کوچک هم می تواند موثر باشد عنوان کرد: آموزش، حمایت از برگزاری نمایشگاه در داخل و خارج کشور، برگزاری تورهای صنعتی برای دانشجویان و سایر افراد از دیگر اقدامات مهم شرکت شهرک‌های صنعتی استان است.

وی ادامه داد: در راستای تحقق شعار سال 98 رشد50 درصدي در زمينه شهرك سازي مشابه سال 97 خواهيم داشت.

تاريخ: 1398/02/22  | ساعت: ٠٩:٢١ | شناسه: ٦٠٢٣ | تعداد نمايش: 339


خروج