اخبار > نرخ بیکاری در البرز رو به کاهش است/ برای تحقق ۵۰ هزار شغل در البرز تمام ظرفیت‌های موجود استان، برنامه محور بسیج شود
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

استاندار البرز در کارگروه تخصصی اشتغال اعلام كرد:

نرخ بیکاری در البرز رو به کاهش است/ برای تحقق ۵۰ هزار شغل در البرز تمام ظرفیت‌های موجود استان، برنامه محور بسیج شود

عزيزالله شهبازی گفت: در شرایط کنونی، دشمنان نظام اختلال در روند تولید را دنبال می‌کنند؛ چرا که پیامد تحقق این امر، مسائل و معضلات اجتماعی و کاهش رفاه در زندگی مردم است.

استاندار البرز گفت: نرخ بیکاری استان البرز در پاییز سال گذشته 15.8 درصد بود که این عدد در زمستان 1397 با حدود دو دهم درصد کاهش به 13.6 درصد رسید.

به گزارش روابط عمومی شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز، عزيزالله شهبازی در کارگروه تخصصی اشتغال استان البرز با اشاره به این‌که بیشتر مدیران مؤثر استان در این جلسه حضور دارند، افزود: نرخ بیکاری در البرز روند کاهشی طی می‌کند.

وی با بیان این‌که آن‌چه در البرز مشخص و مشهود است، واحدهای تولیدی و صنعتی این استان فعال هستند، اضافه كرد: بر اساس گزارش‌های ارائه شده، ظرفیت اشتغال واحدهای بزرگ تولیدی و صنعتی مستقر در استان نه‌تنها کاهش نداشته، بلکه با ایجاد مدار جدید تولید نیز این آمار افزایش داشته است.

استاندار البرز تأكيد كرد: فرمانداران نیز طبق مأموریت‌های محوله به‌صورت منظم از روند تولید و صنعت شهرستان‌های البرز گزارش ارائه می‌دهند.

شهبازي ادامه داد: اکنون اشتغال در البرز تغییر جهت محسوسی داشته و به سوی خدمات سوق پیدا کرده است.

وی افزود: امسال نیز باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی کنیم که علاوه بر ثبات اشتغال موجود، افزایش نیز در این رابطه داشته باشیم.

استاندار البرز اضافه كرد: در شرایط کنونی، دشمنان نظام اختلال در روند تولید را دنبال می‌کنند؛ چرا که پیامد تحقق این امر، مسائل و معضلات اجتماعی و کاهش رفاه در زندگی مردم است.

وی يادآور شد: البرز به لحاظ ظرفیت‌های موجود و مدیران فعال در حوزه اقتصادی، ظرفیت ایجاد 50 هزار نفر اشتغال را دارد که به نرم متوسط کشور برسیم.

شهبازي عنوان کرد: البرز به دلیل رونق تولید و واحدهای تولیدی و صنعتی، پذیرای مهاجران بسیاری از سراسر کشور است. از این رو تقاضای اشتغال نیز به تبع این امر افزایش می‌یابد.

وی گفت: بر اساس سرشماری سال 1395، بیشترین مهاجرت‌ها به البرز در ابتدا از تهران، پس از آن نیز از آذربایجان شرقی و استان‌های جنوبی بوده است.

استاندار البرز با اشاره به بیانات و منویات مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب درخصوص ایجاد بسترهای اشتغال پایدار افزود: ایجاد بسترهای اشتغال بر اساس سیاست‌های نظام و برنامه‌های دولت، مورد تأکید است. از این رو باید در این راستا برنامه محور و منسجم اقدام شود.

شهبازي به حضور معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در البرز نيز اشاره و اضافه کرد: طبق آمارهای اعلام شده از سوی این مسئول، در البرز با احتساب نیروهای آموزش و پرورش به تحقق وعده دولت مبنی بر انتصاب 30 درصدی بانوان در پست‌های مدیریتی نزدیک هستیم.

وي ادامه داد: 68 درصد کارکنان ادارات و مجموعه‌های دولتی در البرز جوان هستند؛ در صورتی که این امر در متوسط کشوری به 51 درصد می‌رسد.

استاندار البرز خاطرنشان کرد: 46 درصد کارکنان دولت در البرز را بانوان تشکیل می‌دهند که این امر در متوسط کشوری 42 درصد است.

تاريخ: 1398/02/11  | ساعت: ٠٧:٣٦ | شناسه: ٥٨٧٢ | تعداد نمايش: 334


خروج