اخبار > صادرات بیش از 600 هزار دلاری پوشاک از استان البرز
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز اعلام كرد:

صادرات بیش از 600 هزار دلاری پوشاک از استان البرز

محمد امین بزازي‌پور فرشی گفت: با توجه به این‌که صنایع زیادی در البرز در زمینه تولید پوشاک فعالیت می‌کنند، می‌توان این استان را پایتخت پوشاک کشور نامید.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: بیش از 603 هزار دلار پوشاک در سال گذشته توسط اصناف صنفی و صنعتی این استان صادر شده است.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی البرز، محمد امین بزازي‌پور فرشی با بيان اين مطلب اظهار داشت: عمده این صادرات به کشورهای عراق، افغانستان و ترکیه صورت گرفته است.

وی با اشاره به وجود یک هزار و 340 واحد صنفی و صنعتی داراي مجوز در زمینه پوشاک در استان البرز افزود: با هدف توسعه صادرات در این بخش به دیگر کشورها، از جمله کشورهای منطقه، کنسرسیوم صادرات پوشاک در استان البرز ایجاد می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز اضافه كرد: یکی از برنامه‌های این کنسرسیوم، ایجاد یک برند مشترک بین ذینفعان خوشه  صنعتي پوشاک استان البرز است.

بزازي‌پور فرشی ادامه داد: طراحی پوشاک و توجه به بازارهای داخلی و خارجی از دیگر مواردی است که در این کنسرسیوم لحاظ می‌شود.

وي يادآور شد: البرز به‌عنوان قطب صنعتی در کشور، دارای ظرفیت‌های بسیاری از جمله در بخش پوشاک است که در صورت توجه هرچه بیشتر به این بخش و برند سازی می‌توانیم علاوه بر کسب ارزش افزوده قابل توجه برای اين استان، در مسیر تحقق شعار امسال که از سوی مقام معظم رهبری به‌عنوان "رونق تولید" نامگذاری شده است نیز گام‌های عملیاتی برداریم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی البرز افزود: با توجه به این‌که صنایع زیادی در البرز در زمینه تولید پوشاک فعالیت می‌کنند، می‌توان این استان را پایتخت پوشاک کشور نامید.

بزازي‌پور فرشی اضافه كرد: با هدف معرفی توانمندی‌های استان البرز در این بخش و بر مبنای برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر شده است همایش "البرز، پایتخت پوشاک کشور" در نیمه اول امسال به میزبانی شرکت شهرک‌های صنعتی البرز برگزار شود.

بیش از سه هزار و 500 واحد تولیدی و صنعتی در استان البرز فعال هستند.

تاريخ: 1398/02/09  | ساعت: ٠٦:١٢ | شناسه: ٥٨٤٣ | تعداد نمايش: 235


خروج