اخبار > اقتصاد مقاومتی مطمئن‌ترین راهبرد برای حل مشکلات اقتصادی کشور است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز:

اقتصاد مقاومتی مطمئن‌ترین راهبرد برای حل مشکلات اقتصادی کشور است

محمد امين بزازي‌پور فرشي گفت: امروز مهمترین مشکل کشور، اشتغال نیروی متخصص بخش صنعت و فارغ التحصیلان دانشگاهی است. بخش صنعت دارای ظرفیت‌های عظیمی است که در صورتی که به فعلیت درآید، می‌تواند بسیاری از مشکلات اشتغال جامعه را حل کند.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز گفت: امروز کشور ما در موقعیتی قرار دارد که نیاز به اقتصاد مقاومتی در برابر توطئه‌های دشمنان دارد و این مطمئن‌ترین راهبرد برای حل مشکلات اقتصادی کشور است و برای پیروزی در جنگ اقتصادی دشمنان لازم است راهبردهای اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز، محمد امين بزازي‌پور فرشي با بیان این‌ مطلب در نشست شوراي معاونان و مديران ستادي و شهرك‌ها و نواحي صنعتي تابعه افزود: بخش صنعت موجب ایجاد ارزش افزوده و شکوفایی صنعت نيز در سایر بخش‌های اقتصاد کشور موجب رونق، پایداری و رشد اقتصاد کشور مي‌شود.

وی اضافه كرد: امروزه اکثر مشاغل جامعه به‌طور مستقیم و غیرمستقیم به بخش صنعت وابسته‌اند و بیشترین اشتغال کشور در این بخش است. بخش صنعت در ایران نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد و ۱۸ درصد اقتصاد کشور مربوط به این بخش است، اما سهم صنعت و معدن در توسعه و پیشرفت کشور بسیار بیشتر است.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز تأکید کرد: امروز مهمترین مشکل کشور، اشتغال نیروی متخصص بخش صنعت و فارغ التحصیلان دانشگاهی است. بخش صنعت دارای ظرفیت‌های عظیمی است که در صورتی که به فعلیت درآید، می‌تواند بسیاری از مشکلات اشتغال جامعه را حل کند.

بزازي‌پور فرشي ادامه داد: حل مشکلات مالی بخش صنعت، فراهم آوردن زمینه دسترسی به فنآوری‌های جدید و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی، ضرورت توسعه بخش خصوصی و توسعه سامانه‌های ارتباطات و حمل نقل براي دسترسی به بازارها و زمینه‌سازی برای جذب نیروی انسانی متخصص است.

وی تصريح كرد: این یکی از مهمترین دغدغه‌های مقام معظم رهبری است و برای حل این مشکلات، راهبرد اقتصاد مقاومتی را مطرح کرده‌اند و اقتصاد مقاومتی اقتصادی است که حتی در شرایط فشار و تحریم، زمینه رشد اقتصاد و شکوفایی کشور را فراهم می‌کند.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز اظهار داشت: امروز کشور ما در موقعیتی قرار دارد که نیاز به اقتصاد مقاومتی در برابر توطئه‌های دشمنان دارد و این مطمئن‌ترین راهبرد برای حل مشکلات اقتصادی کشور است و برای پیروزی در جنگ اقتصادی دشمنان لازم است راهبردهای اقتصاد مقاومتی را عملیاتی کنیم.

بزازي‌پور فرشي تأکید کرد: حل مشکلات اقتصادی کشور، به گشوده شدن گره‌های اجتماعی و فرهنگی کشور هم می‌انجامد.

وی در پایان گفت: ملت غیور ایران بیش از سه دهه در برابر توطئه‌های دشمنان استقامت کرده است و دستاوردهای خوبی در زمینه‌های مختلف داشته است و معتقدم روز به روز جایگاه ایران در زمینه‌های مختلف در منطقه و جهان ارتقاء پیدا خواهد کرد. در این پیروزی‌ها شما صنعتگران و تولید کنندگان نقش اساسی داشته‌اید و خواهید داشت.

تاريخ: 1398/02/04  | ساعت: ٠٧:١٣ | شناسه: ٥٧٩٠ | تعداد نمايش: 270


خروج