اخبار > پیشرفته‌ترین خط تولید قرص و کپسول کشور در شهرک صنعتی بهارستان گشایش یافت
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و استاندار البرز؛

پیشرفته‌ترین خط تولید قرص و کپسول کشور در شهرک صنعتی بهارستان گشایش یافت

واحد صنعتي داروسازی اکتوور 2 که با هدف تأمین نیازهای بازار ایران و منطقه در شهرک صنعتی بهارستان احداث شده است، دارای بیش از 10 هزار مترمربع زیربنا، 4200 مترمربع کلین روم (اتاق تمیز)، سه خط گرانولاسیون، 6 خط تولید قرص و کپسول و 5 خط بسته‌بندی پرسرعت است.

همزمان با نخستين روز از هفته سلامت و مصادف با سالروز میلاد باسعادت حضرت ولي عصر(عج)، واحد صنعتي جدید توليد جامدات دارویی شرکت داروسازی اکتوور (اکتوور 2) روز یکشنبه در آیینی با حضور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، رئیس فراکسیون غذا و داروی مجلس شورای اسلامی، رئیس سازمان غذا و دارو و استاندار البرز در شهرک صنعتی بهارستان گشایش یافت.
 
به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز، واحد صنعتي داروسازی اکتوور 2 که با هدف تأمین نیازهای بازار ایران و منطقه در شهرک صنعتی بهارستان احداث شده است، دارای بیش از 10 هزار مترمربع زیربنا، 4200 مترمربع کلین روم (اتاق تمیز)، سه خط گرانولاسیون، 6 خط تولید قرص و کپسول و 5 خط بسته‌بندی پرسرعت است.
 
این خط تولید، ظرفیت تولید سالانه 6 میلیارد قرص و کپسول را دارد و بالغ بر 120 نوع دارو در حوزه اعصاب، گوارش و دیابت تولید می‌کند.
 
واحد صنعتي اکتووِر 2 که علي‌رغم وجود موانع و محدودیت‌های تحریم، با مشارکت کمپانی Merck آلمان احداث شده است، از ظرفیت تولید سالانه 6 میلیارد عدد قرص و کپسول برخوردار است و می‌تواند نیاز ایران و منطقه به داروهای مورد نیاز را تأمین کند.
 
ویژگی منحصر به فرد واحد صنعتي اکتووِر 2، سيستم کاملاً بسته و کنترل شده انتقال مواد و تولید آن است که تمامی پارامترهای محیطی، از قبیل اختلاف فشار، دما و ... در آن با پیشرفته ترین تجهیزات و سیستم‌های روز دنیا کنترل می‌شود.
 
این واحد صنعتي به جدیدترین و پرسرعت ترین دستگاه‌های پرس قرص و بسته‌بندی مجهز است که تولید آزمایشی آن از اواخر سال گذشته آغاز شده بود.
 
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در آيين گشايش واحد صنعتي اکتووِر 2 با اشاره به اهمیت شرکت‌های دارویی مجهز به فنآوري روز، از جمله شرکت داروسازی اکتووِر اظهار داشت: چنین توسعه‌ای در خطوط تولید دارویی، ما را همگام با بزرگان دارویی جهان پیش می‌برد و توان رقابتی ایجاد می‌کند.
 
سعيد نمكي با اشاره به لزوم مشارکت بیشتر در بازارهای جهانی افزود: شرکت‌های دارویی در کشور ما با توسعه فنآوري و ارتقاء استانداردهای تولید در سال‌های اخیر، علی‌رغم وجود تحریم‌ها توانسته‌اند پیشرفت‌های قابل توجهی را برای حضور در بازارهای جهانی ایجاد کنند.
 
مدیرعامل شرکت اکتووِر نیز درخصوص احداث این خط تولید جدید اظهار داشت: کارخانه تولید جامدات دارویی اکتووِر 2 مجهز به پیشرفته‌ ترین و سریع ترین دستگاه‌های تولید داروهای جامد کشور است که در شرایط تحریمی با همکاری میان شرکت اکتووِر و یک شرکت آلمانی امکان ایجاد این خط تولید فراهم شده است.
 
نهاله نراقی درخصوص تولیدات خط تولید جدید داروهای جامد اکتووِر افزود: در کارخانه اکتووِر 2، ساخت گرانول و پرس قرص و بسته‌بندی اولیه و ثانویه با استفاده از مدرن ترین تجهیزات روز دنیا صورت می‌گیرد. شرکت اکتووِر با افتتاح این خط علاوه بر تأمین نیاز داخلی، به میزان قابل توجهی صادرات به کشورهای منطقه خواهد داشت.
 
وی اضافه كرد: در حال حاضر با احتساب پایپ لاین، گروه دارویی اکتووِر حدود 200 محصول دارد که نیاز دارویی بیش از 4 میلیون بیمار را در سراسر کشور تأمین می‌کند. در شرکت داروسازی اکتووِر، بیش از 3 هزار نفر مشغول به کار هستند و راه اندازی خط تولید جدید جامدات دارویی نیز برای 300 نفر اشتغال پایدار ایجاد خواهد کرد.
 
استاندار البرز نيز در اين مراسم اعلام کرد: برای تحقق شعار سال و کاهش مشکلات اقتصادی، تمام دستگاه‌های اجرایی استان در حمایت از تولید کنندگان پای کار آمده‌اند.
 
عزیزاله شهبازی گفت: اکنون سه هزار و 500 واحد صنعتي در استان البرز وجود دارد که 150 مورد آن‌ها برند جهانی و بین‌المللی هستند.
 
وي افزود: از سال گذشته به تمام دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شده تا با تمام ظرفیت‌های موجود به کمک بخش تولید و صنعت بشتابند.
 
استاندار البرز اضافه كرد: استاندار به‌صورت مستقیم بر خدمات دهی به بخش تولید و صنعت نظارت دارد و اگر تولید کننده و کارآفرینی در حوزه‌های صنعتی، کشاورزی و خدماتی اعلام کند، اداره‌ای مشکلی را برایش ایجاد کرده، به او تقدیرنامه اعطاء می‌کنیم.
 
شهبازی ادامه داد: در حوزه صنعت، کشاورزی، خدمات و گردشگری برنامه‌هایی تعریف شده که در جذب گردشگر شاهد ایجاد رونق اشتغال و گردشگری در اين استان باشیم.
 
وی تأکید کرد: با این اوصاف تمام دستگاه‌های اجرایی استان البرز پای کار آمده و به مشکلات تولید کنندگان و کارآفرینان رسیدگی می‌کنند.
 
استاندار البرز اظهار داشت: سال گذشته 202 میلیون دلار سرمایه خارجی در بخش صنعت و تولید استان جذب شد که 70 میلیون دلار آن در صنعت داروسازی بود.
 
شهبازي به دیدار اخیر خود با وزیر امور خارجه اشاره کرد و افزود: در این دیدار موضوع تکمیل یک واحد صنعتی که با مشارکت یک شرکت خارجی 90 درصد آن احداث شده، مورد بررسی قرار گرفت و قرار است با پیگیری این وزارتخانه، کارخانه مذکور تکمیل شود.
 
وي اضافه كرد: این استان در بخش تولید قطعات خودرو، صنایع غذایی و دارویی حرف برای گفتن دارد.
 
استاندار البرز با اشاره به اين‌كه البرز یکی از استان‌های مولد کشور است تصريح كرد: به دلیل تأثیرگذاری البرز در ایجاد اشتغال و کسب و کار، این خطه به یکی از قطب‌های مهاجر پذیر تبدیل شده است.
 
شهبازی يادآور شد: سال گذشته استان البرز در جذب تسهیلات تولید مقام اول را در کشور کسب کرد.
 
گفتني است، در گروه دارو سازی اکتوور كه پیش از این نیز واحد صنعتي ساخت داروهای خاص، از جمله سرطان و ام اس را در شهرک صنعتی بهارستان راه اندازی کرده بود، در مجموع 190 قلم داروهای خاص و عمومی جامد تولید می‌شود.
 

تاريخ: 1398/02/02  | ساعت: ٠٦:٣٢ | شناسه: ٥٧٦٣ | تعداد نمايش: 721


خروج