اخبار > کاشت نهال در 6 هكتار از اراضي شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان البرز در راستاي توسعه فضاي سبز
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

کاشت نهال در 6 هكتار از اراضي شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان البرز در راستاي توسعه فضاي سبز

مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: وي افزود: تفکری وجود دارد که صنعت را در مقابل منابع طبیعی قرار می‌دهد، درحالی که چنین نیست و صنعت سبز و تولید پاک به همه نشان داده که این دو در کنار هم هستند نه در مقابل یکدیگر.

مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی البرز با اشاره به اهمیت حفظ و توسعه محیط زیست گفت: در کنار اغلب طرح‌های عمرانی و همچنین در راستای توسعه و افزایش فضای سبز در شهرک‌هاي صنعتی استان، بيش از 6 هكتار نهال با انواع گونه‌های مختلف گیاهی و محیطی غرس شده است.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك‌هاي صنعتي البرز، محمد امين فرشي با بيان اين مطلب افزود: 
در سال 1397 بيش از 6 هكتار و در فروردين سال 1398 بيش از 1500 اصله نهال در اراضي شهرك‌هاي صنعتي استان البرز غرس شده است.

وي با بیان این‌که توسعه فضای سبز و کاشت نهال باعث کاهش آلاینده‌های زیست محیطی در فضای سخت تولید می‌شود اضافه كرد: خوشبختانه غرس این تعداد نهال نشان دهنده اهتمام و توجه صنعتگران و تولید کنندگان به محیط زیست و منابع طبیعی و صیانت از این مواهب الهی است.

مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی البرز ادامه داد: حفظ منابع طبیعی و توسعه فضای سبز از اهمیت فراوانی برخوردار است، زیرا نه‌تنها صنعتگران بلکه بر تمامی جامعه اثر دارد و باعث تلطیف محیط کار شده و باید با بهره‌برداری صحیح از این منابع عظیم خدادادی، گامی مؤثر در جهت احیاء این نعمت بزرگ برداریم و به بهترین شکل ممکن حراست و محافظت کنیم.

فرشي تأکید کرد: کاشت درخت و توسعه فضای سبز از اهداف مهم ما در راستای حفظ و ارتقاء محیط زیست و همچنین حفظ و گسترش زنجیره فضای سبز در شهرك‌هاست؛ چرا که هوای سالم و پاک حق همگان برای داشتن محیطی سرشار از طراوت و از جمله ضروریات در تمام مناطق است.

وي افزود: تفکری وجود دارد که صنعت را در مقابل منابع طبیعی قرار می‌دهد، درحالی که چنین نیست و صنعت سبز و تولید پاک به همه نشان داده که این دو در کنار هم هستند نه در مقابل یکدیگر.

مدیرعامل شركت شهرک‌های صنعتی البرز گفت: شركت شهرک‌های صنعتی به‌عنوان متولی صنایع کوچک و شهرک‌ها و نواحی صنعتی با تعریف جایگاه حقوقی در ساختار سازمانی خود بر احداث تصفیه‌ خانه‌های فاضلاب، توسعه فضای سبز و انجام مطالعات زیست محیطی اهتمام ویژه دارد و حفظ منابع طبیعی را در اولویت قرار داده است.

تاريخ: 1398/01/21  | ساعت: ٠٩:١٧ | شناسه: ٥٥٥١ | تعداد نمايش: 307


خروج