اخبار > خسارت 500 میلیارد ریالی سیلاب به زیرساخت شهرک‌های صنعتی استان‌هاي گلستان و مازندران
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران اعلام كرد:

خسارت 500 میلیارد ریالی سیلاب به زیرساخت شهرک‌های صنعتی استان‌هاي گلستان و مازندران

فتحعلی محمدزاده در حاشیه بازدید از روند اقدامات انجام شده در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز با هدف پیشگیری از وقوع سیلاب در این شهرک صنعتی گفت: اکیپ‌های عملیاتی و ماشین‌آلات مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی آماده است، لایروبی کانال‌ها صورت گرفته و سیل بندها نیز تقویت شده‌اند.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد که در سیلاب‌های اخیر بین 450 تا 500 میلیارد ریال خسارت به زیرساخت و تجهیزات در شهرک‌های صنعتی استان‌هاي گلستان و مازندران وارد شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنايع كوچك و شهرک‌های صنعتی ايران، فتحعلی محمدزاده روز یکشنبه در حاشیه بازدید از روند اقدامات انجام شده در شهرک صنعتی اشتهارد استان البرز با هدف پیشگیری از وقوع سیلاب در این شهرک صنعتی افزود: برآوردهای اولیه نشان می‌دهد كه سیلاب اخیر حدود 150 میلیارد ریال به زیرساخت و تجهیزات شهرک‌هاي صنعتی مازندران و 300 تا 350 میلیارد ریال به شهرک صنعتی آق قلا استان گلستان خسارت وارد کرده است.

وی اضافه کرد: منتظر فروکش کردن آب در این مناطق هستیم تا میزان دقیق خسارت‌های ایجاد شده مشخص شوند.

معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت به شهرک‌های صنعتی در مناطق سیل زده اظهار داشت: مقرر شد تا تسهیلات بانکی و بخشی از معافیت‌های مالیاتی برای واحدهایی که دچار آسیب شده‌اند، درنظر گرفته شود.

محمدزاده ادامه داد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با تمامی توان، امکانات و تجهیزات در اختیار واحدهای صنعتی است تا در صورت بروز هرگونه خسارت بتواند آن‌ها را تا حد زیادی جبران و از واحدهایی نیز که درحال فعالیت هستند، صیانت کند.

وي افزود: پیش از وقوع این سیلاب، طبق گزارش هواشناسی مبنی بر وقوع بارندگی در نقاط مختلف کشور، 23 اسفند ماه ابلاغیه‌ای به شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور با هدف اعلام آمادگی و این‌که با مجموعه استانی خود شامل استانداری، فرمانداری و مدیریت بحران هماهنگ باشند ارسال شد تا در صورت بروز هرگونه مشکل بتوان آن را به حداقل رساند.


معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: مدیران عامل شهرک‌های صنعتی در سراسر کشور به همراه مدیران فنی و عملیاتی خود پای کار بودند که موجب شد تا در دیگر شهرک‌های صنعتی کشور شاهد اتفاقات ناگوار ديگری نباشیم.

محمدزاده تصريح كرد: اکیپ‌های عملیاتی و ماشین‌آلات مورد نیاز در شهرک‌های صنعتی آماده است، لایروبی کانال‌ها صورت گرفته و سیل بندها نیز تقویت شده‌اند.

وي ادامه داد: در برابر سیل و سیلاب نمی‌توان مقاومت کرد؛ اما با اقدامات پیشگیرانه و برنامه‌ریزی می‌توان خسارت‌های ناشی از آن را به حداقل رساند.


معاون فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بخش دیگری از سخنان خود به شهرک صنعتی اشتهارد نيز اشاره و خاطرنشان کرد: مدیریت و نیروهای عملیاتی در این شهرک به‌صورت 24 ساعته پای کار هستند تا بار دیگر شاهد وقوع سیلاب در این شهرک بزرگ نباشیم.

تاريخ: 1398/01/11  | ساعت: ٢٢:٢٨ | شناسه: ٥٤٤٨ | تعداد نمايش: 344


خروج