اخبار > ۶۰ واحد صنعتی جدید در دهه فجر در استان البرز به بهره‌برداری می‌رسد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

۶۰ واحد صنعتی جدید در دهه فجر در استان البرز به بهره‌برداری می‌رسد

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز از تريبون نماز جمعه عبادي – سياسي شهر كرج از بهره برداری از ۶۰ واحد صنعتی جدید در این استان همزمان با دهه فجر چهلم انقلاب خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرزاز تريبون نماز جمعه عبادي سياسي  شهر كرج  از بهره برداری از ۶۰ واحد صنعتی جدید در این استان همزمان با دهه فجر چهلم انقلاب خبر داد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهركهاي صنعتي استان البرز ، محمدامین فرشی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نمازجمعه این هفته کرج با تسلیت ایام شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: استان البرز از ظرفیت‌های بسیاری در حوزه صنعت برخوردار بوده و 72 واحد دارویی در استان البرز مستقر است.

وی افزود: همزمان با چهلمین سال انقلاب اسلامی60 واحد صنعتی جدید در استان البرز به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه این تعداد واحد مازاد بر واحدهایی است که در هفته دولت در استان به بهره‌برداری رسیده است، بیان کرد: اشتغالزایی این 60 واحد صنعتی حدود 1500 نفر است.

فرشی با اشاره به اینکه تا پایان سال میزان واحد‌های به بهره‌برداری رسیده در سال‌جاری به حدود 150 واحد صنعتی می‌رسد،گفت: در سامانه وزارت صنعت میزان تعهدات ما از تعهدات ابلاغی فراتر رسیده است.

وی با بیان اینکه در ایام دهه فجر انقلاب فاز  پنجم شهرک صنعتی اشتهارد با امکانات و زیرساخت به بهره‌برداری می‌رسد،گفت: 70 درصد از  واحد‌های  شهرک صنعتی اشتهارد با ظرفیت بالای 50 درصد در حال فعالیت هستند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه از ابتدای سال برنامه‌ریزی کردیم که 100 واحد تحت تملک بانکها احیا و  به چرخه تولید برگردند،تصریح کرد: تا کنون حدود 65 درصد از این واحدها به چرخه تولید بازگشته‌اند.

وی گفت: با اعتبار تخصیص یافته تصفیه خانه شهرک صنعتی اشتهارد ارتقا می‌یابد و مشکلات بوی بد آن برطرف می‌شود، منطقه صنعتی ماهدشت مجوز شهرک صنعتی می‌گیرد و مشکلات واحد‌های صنعتی این منطقه برطرف می‌شود و شهرک صنعتی نجم آباد هم به همراه شهرک صنعتی امید البرز به بهره‌برداری می‌رسد.

فرشی با بیان اینکه مرکز لجستیک شهرک صنعتی اشتهارد با مشارکت بخش خصوصی احداث می‌شود،تصریح کرد: برای فرزندان  کارگران شهرک صنعتی در دهه فجر  یک مدرسه هوشمند احداث می‌شود.
فرشی با بیان اینکه 22 کلیومتر فاز روشنایی در شهرک صنعتی اشتهارد به بهره برداری می‌رسد، تصریح کرد:دو پست برق 63 کیلو ولت در دهه فجر به كلنگ زني خواهد شد و اگر پست 400 کیلو ولت استان کلنگ‌زنی شود مشکلات برق شهرک صنعتی اشتهارد حل شده و فاز توسعه‌ای بسیاری از واحدها تولیدی آغاز می‌شود.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه تصفیه خانه شهرک صنعتی نظرآباد در دهه فجر کلنگ زنی می‌شود،گفت: در شهرک صنعتی سپهر و هشتگرد هم کلنگ‌زنی و یک واحد به بهره ‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز با بیان اینکه 7 ناحیه صنعتی روستایی برای دهستان‌های بالای ده هزار نفر جمعیت در استان البرز پیش بینی شده است، عنوان کرد: میزان سرمایه گذاری واحد‌های به بهره برداری رسیده در استان البرز  در دهه فجر حدود 328 میلیارد تومان است و با توجه به افزایش قیمت ارز این میزان افزایش قابل ملاحظه‌ای دارد.

وی گفت: 36 میلیون دلار صادرات صنایع کوچک در سال گذشته بود که در حال حاضر تا پایان 9 ماهه سال‌ جاری به حدود 100 میلیون دلار رسیده است و برنامه ریزی انجام شده حدود 150 میلیون دلار در صادرات صنایع کوچک است.

تاريخ: 1397/10/29  | ساعت: ٠٧:٢٧ | شناسه: ٣٩٩٠ | تعداد نمايش: 143


خروج