اخبار > بازارهاي نوظهور صادراتي،فرصتي بي نظير براي رونق اقتصادي كشور
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

فرشي در نشست مشترك با سازمان توسعه تجارت ايران عنوان كرد:

بازارهاي نوظهور صادراتي،فرصتي بي نظير براي رونق اقتصادي كشور

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز در نشست مشترك با سازمان توسعه تجارت ايران گفت: ضرورت توجه و توسعه بازارهاي نوظهور صادراتي در اين مقطع زماني بيش از پيش ضرورت دارد.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز در نشست مشترك با سازمان توسعه تجارت ايران گفت: ضرورت توجه و توسعه بازارهاي نوظهور صادراتي در اين مقطع زماني بيش از پيش ضرورت  دارد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز،محمدامين فرشي در نشستي كه با حضور حميد زادبوم؛معاون توسعه بازارهاي صادرات سازمان توسعه تجارت ايران،رايزنان اقتصادي ايران در كشورهاي ديگر و جمعي از صادركنندگان استان البرز در سالن ميلاد نمايشگاه بين المللي تهران برگزار شد، افزود: تحريم هاي اعمال شده بر عليه كشورمان را بايد نوعي فرصت بدانيم كه ما را از وابستگي به درآمدهاي نفتي نجات مي دهد.

وي با بيان اينكه قطع وابستگي اقتصاد به درآمد هاي ناشي از فروش نفت بايد در كشور رقم بخورد ،اظهار كرد: توجه به صنايع داخلي و توسعه صادرات غير نفتي از مواردي است كه مي تواند اقتصاد كشور را به شكوفايي برساند. امري كه در شرايط فعلي كشورمان به نظر مي رسد تحقق آن دور از دسترس نيست.

فرشي با بيان اينكه نبايد بازارهاي صادراتي گذشته را از دست دهيم ،افزود: بازارهاي صادراتي كه در گذشته با زحمات بسياز زياد فعالان تجاري كشور به دست آمده است نبايد به سادگي از دست برود و بايد براي حفظ انها و حضور تجار ايراني در اين بازارها از تمام توان استفاده كنيم.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز گفت: توجه به بازارهاي صادراتي نوظهور نيز مي تواند به رونق اقتصادي كشور كمك شاياني كند چراكه اقتصادهای نوظهور به عام در نشست مشترك با سازمان توسعه تجارت ايران لان فعال و بازیگران اصلی جهانی‌شدن تبدیل‌شده و در مقیاسی بسیار فزاینده به موج جهانی‌شدن کمک کرده‌اند .

فرشي خاطرنشان كرد: اقتصاد ایران در کنار نرخ رشد بالا و فرایند همگرایی درآمدی با کشورهای توسعه‌یافته، باید به سمت گسترش و تحکیم روابط اقتصادی و سرمایه‌گذاری و تولید مشترک با دنیای بیرون حرکت کند به نحوی که رشد اقتصادی بیش از گذشته تحت تأثیر تحولات و ارتباطات سازنده با بیرون باشد و لازمه اين كار حضور قوي محصولات ايراني در بازاهاي نوظهور است كه مي تواند اقتصاد كشورمان را شكوفا كند.

 

تاريخ: 1397/10/02  | ساعت: ١٢:٢٧ | شناسه: ٣٤٤٥ | تعداد نمايش: 188


خروج