اخبار > افغانستان؛ دومین بازار هدف محصولات صادراتی استان البرز است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز :

افغانستان؛ دومین بازار هدف محصولات صادراتی استان البرز است

فعالان اقتصادي ايران و افغانستان در حاشيه بزرگترين نمايشگاه توانمندي هاي توليدي-صادراتي و فرصت هاي سرمايه گذاري صنايع كوچك و متوسط استان البرز نشست تخصصي برگزار كردند.

فعالان اقتصادي ايران و افغانستان در حاشيه بزرگترين نمايشگاه توانمندي هاي توليدي-صادراتي و فرصت هاي سرمايه گذاري صنايع كوچك و متوسط استان البرز نشست تخصصي برگزار كردند.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز ؛محمد امين فرشي در اين نشست گفت: در راستای افزایش مراودات اقتصادی بین ایران و افغانستان، تولیدات و توانمندی های استان البرز به هیات تجاری افغانستان ارائه می شود.

وي افزود:با توجه به پتانسیل خوب البرز در حوزه صنعت، کشور افغانستان دومین کشور بازار هدف محصولات  صادراتی استان است بنابراين فضا برای مراودات اقتصادی بین ایران و افغانستان قابل افزایش است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز  اظهار كرد:  بخشی از بازار افغانستان در اختيار شركت هاي ایراني است چرا كه این کشور با ایران اشتراکات فرهنگی زیادی دارد و این سهم با برنامه ریزی انجام شده قابل افزایش است.

فرشي به برگزاری نشست های رو در روي فعالان اقتصادي دو كشور در حاشيه  تقویت ارتباط بیشتر ایران و افغانستان اشاره كرد و افزود: نشست های بین فعالان اقتصادی استان البرز با تجار افغانستانی در حاشیه این نمایشگاه برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: تسهیل و روان‌سازی صادرات غیر نفتی با افغانستان از برنامه‌های استان البرز است لذا محصولات تولیدی استان البرز که از کیفیت و استاندارد های بالایی برخوردار است با استقبال خوب تجار افغانستان روبرو شده است.

گفتني است اين هيئت تجاري در پايان نشست از  بزرگترين نمايشگاه توانمندي هاي  توليدي صادراتي و فرصت هاي سرمايه گذاري صنايع كوچك و متوسط استان البرز بازديد و با فعالان اقتصادي گفتگوهاي رو در رو انجام دادند.

 

تاريخ: 1397/08/29  | ساعت: ١٠:٠٠ | شناسه: ٢٦٧٢ | تعداد نمايش: 164


خروج