اخبار > شهرک های صنعتی آماده حمایت و پشتیبانی از یک «استارت آپ » ملی است
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز :

شهرک های صنعتی آماده حمایت و پشتیبانی از یک «استارت آپ » ملی است

اولين رویداد استارت آپ مشترک شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز و خانه استارتاپ کرج روز يكشنبه 27 آبان در سالن میلاد شهرداري کرج برگزار شد.

اولين رویداد استارت آپ مشترک شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز و خانه استارتاپ کرج روز يكشنبه 27 آبان در سالن میلاد شهرداري کرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرگ هاي صنعتي استان البرز،در اين رويداد علاوه بر تيم هاي استارت آپي،فرمانداران،اعضاي شوراي شهر  و جمعي از مسئولان استاني حضور داشتند.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز در اين نشست با ابراز خشنودي از برگزاري چنين رويدادي در سطح استان البرز گفت:در شرايط كنوني و براي گذر از تحريم هاي غربي ها،استفاده از ظرفيت هاي استارت آپي گزينه بسيار مناسبي است.

محمدامين فرشي با بيان اينكه  دستاوردهای استارتاپ های در استان البرز بسیار زیاد است و این ظرفیت ها در حال رشد و رونق است، افزود: در حال حاضر  استفاده نمایشی از تفکر استارت آپ در برنامه ها شدنی نیست و این کار بايد جنبه اجرايي و عملي به خود گيرد.

وي تفکر استارت آپ را عامل بهبود و توسعه صادرات عنوان كرد و گفت: در شرايطي كه غربي ها و در راس آنها آمريكاي جهانخوار مان با هم متحد شده اند تا صادرات ایران را زمين گيركنند،استفاده ازظرفيت هاي داخلي و تفكرات ناب جوانان اين مرز و بوم كه يكي از اين تفكرات رويدادهاي استارت آپي است مي تواند توطئه هاي آنها را نقش بر آب كند.

فرشي به حمايت شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز از استارتاپ ها اشاره كرد و افزود: در راستاي تبيين سياست هاي كلي سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ايران، از ابتدای سال برنامه های اصلی برای اقتصاد دانش محور طراحی کرده ایم.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز اظهار كرد:برگزاري رویداد استارت آپ در حاشیه نمایشگاه توانمندی‌های تولیدی صادراتی و فرصت‌های سرمایه‌گذاری صنايع كوچك و متوسط استان البرز مي تواند نويد بخش توسعه اقتصادي استان با محوریت صادرات باشد.

 

 

 

فرشی اظهار كرد:شركت شهرک‌های صنعتی استان البرز برای استقرار استارتاپ ها در حوزه صنعت در شهرک های صنعتی مشوق ها ويژه اي در نظر گرفته شده است.به عنوان مثال ۹۰ درصد قیمت تمام شده زمین در شهرک های صنعتی به صورت تسهيلات در اختیار متقاضیان راه اندازی استارتاپ قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال شرکت شهرک های صنعتی آماده حمایت و پشتیبانی از یک «استارتاپ دمو» در سطح ملی است،خاطرنشان كرد: در خصوص جذب سرمایه گذار مذاکراتی با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشتیم و بخش خصوصی و بخش دولتی نيز در جهت حمایت از فاين رويداد استارت آپ اعلام آمادگی كرده اند.

تاريخ: 1397/08/28  | ساعت: ١٢:٢١ | شناسه: ٢٦٦٣ | تعداد نمايش: 280


خروج