اخبار > مراوادت تجاري ایران با عراق افزایش می یابد
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز در نشست هيئت تجاري عراق و ايران:

مراوادت تجاري ایران با عراق افزایش می یابد

نشست فعالان اقتصادی و تجاری عراق و ایران با حضور هيئت تجاري عراق،رايزنان اقتصادي ايران در عراق و فعالان اقتصادي استان البرز، در سالن همايش نمايشگاه گلستان گلشهر كرج برگزار شد.

نشست فعالان اقتصادی و تجاری عراق و ایران با حضور هيئت تجاري عراق،رايزنان اقتصادي ايران در عراق و فعالان اقتصادي استان البرز، در سالن همايش نمايشگاه گلستان گلشهر كرج برگزار شد.

به گزارش روابط عمومي شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز،در اين نشست تجاري كه در حاشيه بزرگترين نمايشگاه توانمندي هاي توليدي-صادراتي و فرصت هاي سرمايه گذاري صنايع كوچك و متوسط استان البرز برگزار شد،هيئت تجاري عراق و فعالان اقتصادي استان البرز در خصوص مراودات تجاري  و راه هاي گسترش آن با هم بحث و تبادل نظر كردند.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز در اين نشست با بيان اينكه  ایران و عراق با هم اشتراکات زیادی در حوزه فرهنگ و سیاست دارند، به دیدار رئیس جمهور عراق با رهبری معظم انقلاب اشاره كرد و گفت: رهبر معظم انقلاب در این دیدار توصیه های ارزشمندی داشتند که بيانگر رابطه و جایگاه خوب  دو كشور ایران و عراق است.

محمدامين فرشي با بیان اینکه عراق ارتباط تجاری تنگاتنگی با ایران دارد،افزود: رقم تجاری مراوادت ایران با عراق افزایش می یابد و همکاری با عراق زمينه جذب سرمایه گذاران بيشتري را در البرز فراهم مي كند.

وی با اشاره به اينكه وجود 3500  واحد فعال صنعتی در البرز و از طرفي نیازهاي وارداتي عراق ضرورت توسعه روابط تجاري في مابين را دوچندان مي كند،ادامه داد: توليدكنندگان البرزي توانايي تولید محصولات متنوع مورد نیاز عراق را دارند كه این ظرفیت می تواند افزایش مبادلات تجاری بین ایران و عراق را به همراه داشته باشد.

مديرعامل شركت شهرك هاي صنعتي استان البرز به ظرفیت بالای استان در حوزه خدمات فنی و مهندسی اشاره و خاطرنشان كرد: کالاهای تولیدی استان البرز كه بسياري از برندهاي مطرح كشوري را در بر مي گيرند، از کیفیت و سطح استاندارد بالایی برخوردار هستند و زمينه تولید کالاهای مصرفی نه تنها كشور عراق، بلكه سایر کشورها در استان البرز فراهم است.

تاريخ: 1397/08/28  | ساعت: ١٠:٤١ | شناسه: ٢٦٥٦ | تعداد نمايش: 175


خروج