اخبار > شرکت شهرکهای استان البرز بعنوان یکی از برترین شرکتهای استانی در حوزه پدافند غیر عامل
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

شرکت شهرکهای استان البرز بعنوان یکی از برترین شرکتهای استانی در حوزه پدافند غیر عامل

شرکت شهرکهای استان البرز بعنوان یکی از برترین شرکتهای استانی در حوزه پدافند غیر عامل

 شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز در راستای اقدامات موثر و پیشگیرانه در حوزه پدافند غیر عامل بعنوان دستگاه برتر شرکتهای استانی در همایش برگزاری پدافند غیر عامل توسط سردار جلالی ریاست سازمان پدافند غیر عامل کشور انتخاب گردید و از سرپرست شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز بعنوان مدیر موفق تقدیر بعمل آمد.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز

مهندس علی مهدی پور، سرپرست شرکت شهرک‌های صنعتی استان البرز، در این رابطه با بیان اینکه پدافند غیرعامل این مجموعه در سطح ملی موفق به اخذ رتبه برتر شده است، گفت: در این راستا اقدامات متعددی را در دستور کار قرار داده ایم که می توان به احداث راه دوم ورود و خروج به شهرک صنعتی اشتهارد را یکی از این اقدامات برشمرد.

 

سرپرست شرکت شهرک های صنعتی استان البرز با اشاره به اینکه با توجه به وسعت این شهرک صنعتی راه سومی هم برای مواقع ضروری تردد به این مجموعه احداث شده است، ادامه داد: این مسیر خاکی به سمت جاده ایپک احداث شده است.

این مقام مسؤول با بیان اینکه در راستای کنترل سیلاب نیز اقداماتی را در دستورکار خود قرار داده ایم، اضافه کرد: با توجه به وسعت آبخیز بالا دست شهرک صنعتی کوثر و اشتهارد که بالغ بر 1000 هکتار می‌باشد در صورت بارش باران طولانی با سیلاب مواجه می‌شدیم که امکان بروز خسارات جبران ناپذیری وجود داشت از این رو زیرساخت‌ واحدهای صنعتی مستقر در شهرک های مذکور توسعه خواهد یافت. .

 

به گفته مهدی پور، شرکت شهرک های صنعتی به کمک اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان البرز از طریق قرارداد با مشاورین ذیصلاح مشکل سیلاب را بررسی و سعی در کنترل آن دارد.

 

وی افزود: همچنین در راستای پدافند غیرعامل، ایستگاه‌های تقلیل فشار در شهرک صنعتی امید البرز در سه نقطه با ظرفیت 20000متر مکعب در ساعت جانمایی و جهت حفاظت‌های لازم به صورت کابینتی طراحی و در محوطه ای با ابعاد 20*15 متر به صورت دیوار چینی و محصور قسمت فوقانی دیوار نیز به جهت جلوگیری از دسترسی افراد متفرقه سیم خاردار اجرا می‌گردد.

 

مهدی پور از استقرار ایستگاه های تقلیل فشار گاز در فاز توسعه شهرک صنعتی کوثر خبر داد و یادآور شد: این ایستگاه ها در فاز توسعه شهرک صنعتی اشتهارد با دو ظرفیت 20000 و 10000 متر مکعبی هر یک به ابعاد 20*15 متر و 10*15 به موازات بلوار ملاصدرا با فواصل پیش بینی شده در نقشه ها طراحی و توسط پیمانکار به صورت کابینتی تهیه شده است که عملیات ساختمانی آن نیز در مرحله آغاز خاکبرداری محوطه و دیوار پیرامونی آن است.

 

وی یادآور شد: بازسازی و راه اندازی مجدد سایت پرواز برای فرود هلیکوپتر در دستور کار قرار گرفت و در این میان شهرک صنعتی اشتهارد که مجهز به باند هلیکوپتر بوده را آماره خدمات رسانی و امداد کرده ایم.

 

سرپرست شرکت شهرک‌های استان البرز در ادامه یادآور شد: همچنین اقداماتی همچون احداث تصفیه خانه، نیروگاه‌های خورشیدی، انعقاد تفاهم نامه احداث پست، راه اندازی نیروگاه در مقیاس کوچک و بسیاری دیگر را در راستای تقویت پدافند غیرعامل انحام داده ایم.

تاريخ: 1399/09/08  | ساعت: ٠٧:٤٢ | شناسه: ١٢٣٦١ | تعداد نمايش: 44

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج