اخبار > مجتمع فنی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز ایجاد می شود.
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مجتمع فنی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز ایجاد می شود.

مجتمع فنی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز ایجاد می شود.

درجلسه ای که فرشی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ ای استان البرز در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد؛ طرفین بر گسترش همکاری های آموزشی تاکید کردند.

درجلسه ای که فرشی مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز با غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه‌ ای استان البرز  در محل سالن جلسات اداره کل برگزار شد؛ طرفین بر گسترش همکاری های آموزشی تاکید کردند.

به گزارش روابط عمومی شرکت شهرکهای صنعتی استان البرز؛ در این نشست که معاونین و کارشناسان اداره کل  فنی حرفه ای نیز حضور داشتند بر گسترش همکاری های آموزشی در زمینه راه اندازی مرکز تخصصی کارآفرینی و مجتمع فنی شرکت شهرکهای صنعتی برای اولین بار در البرز تاکید شد.

تقی غیاثی تبار مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز در این جلسه ضمن خیر مقدم به میهمانان؛ ضمن تشریح پروژه اشتغال مهارت محور؛ بیان داشت: ما این پروژه را به صورتی تدوین کردیم که قبل و بعد آموزشهای ما به جایی وصل شود.

وی افزود: به دلیل اینکه حدود ۷۵درصد آموزش های مهارتی، به صورت عملی و به نسبت سایر آموزشها گران قیمت و پرهزینه می باشد، باید به صورت هدفمند اجرا شده و بر اساس سفارش، آموزش صورت پذیرد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز وجود نیروی کار ماهر را عامل اصلی افزایش بهره کاهش ضایعات و کاهش حوادث ناشی از کار عنوان نمود و با اشاره به راه اندازی سامانه اشتغال مهارت محور خاطرنشان کرد: واحدهای صنعتی از طریق این سامانه می توانند نوع نیاز به نیروی کار ماهر را ثبت و اداره کل هم در راستای نیاز این واحدها، اقدام به تربیت و آموزش نیروی کار ماهر خواهد نمود.

غیاثی تبار در ادامه از برنامه ریزی برای راه اندازی مجتمع فنی در استان البرز با مدل و الگوی جدید برای اولین بار در کشور خبر داد و افزود:مجوز این مجتمع که جزء مصوبات شورای مهارت استان و مورد تاکید رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور نیز می باشد، به شرکت شهرکهای صنعتی  واتاق بازرگانی البرز داده خواهد شد.

مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای استان البرز از دیگر برنامه های در حال اجرای اداره کل را راه اندازی مرکز تخصصی کارآفرینی و کسب و کار در البرز عنوان و اظهار داشت:این مرکز به عنوان یک مرکز بین بخشی خواهد بود و قصد داریم بحث کارآفرینی سازمانی را پیاده سازی کنیم.

در ادامه محمدامین فرشی مدیر عامل شرکت شهرکهای صنعتی با بیان اینکه تأمین نیروی ماهر و کارآزموده جزو اولویتهای اصلی ماست، آمادگی این شرکت را  در همکاری با فنی و حرفه ای جهت افزایش مهارت نیروی کاراستان اعلام کرد.

وی همچنین از آمادگی این شرکت در اجرای طرح های نوین اشتغالزایی از جمله پروژه اشتغال مهارت محور، راه اندازی مرکز تخصصی کارآفرینی و مجتمع فنی و آموزشی شرکت شهرکهای صنعتی و مشارکت در اجرای رویدادهای استارتاپی خبر داد.

مدیرعامل شرکت شهرکهای صنعتی در پایان؛ نیازسنجی آموزشی و شغلی صنایع استان را خواستار و بر اجرای مشترک طرح اشتغال خانگی در مجتمع های مسکونی طرح مسکن مهر تأکید کرد.

تاريخ: 1399/02/30  | ساعت: ٠٧:٠١ | شناسه: ١٠٣٢٢ | تعداد نمايش: 76

برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج