×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع توليد استان سمنان مطرح كرد:

۴۰ درصد واحدهای صنعتي راکد با حضور سرمایه ‌گذاران جدید و یا از طريق مشارکت به چرخه تولید بازگشت/ سهم صنعت کشور از منابع آبی تنها ۱.۸ درصد است

علي رسوليان روز سه‌شنبه در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع توليد استان سمنان اظهار داشت: پایش واحدهای توليدي راکد شهرک‌های صنعتی کشور تا پایان هفته به اتمام مي‌رسد و اين واحدها برای رونق دوباره در اختیار سرمایه گذاران متقاضي قرار می‌گیرند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: تا کنون ۴۰ درصد واحدهای صنعتي راکد با حضور سرمایه ‌گذاران جدید و یا از طريق مشارکت به چرخه تولید بازگشت.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه با بيان اين مطلب در نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع توليد استان سمنان افزود: پایش واحدهای توليدي راکد شهرک‌های صنعتی کشور تا پایان هفته به اتمام مي‌رسد و اين واحدها برای رونق دوباره در اختیار سرمایه گذاران متقاضي قرار می‌گیرند.

وي اضافه کرد: همچنین در سال جاري ۵١٠ هکتار از زمین‌های شهرک‌های صنعتی کشور که تا کنون بهره برداری نشده‌اند، از مالکان بازپس ‌گرفته ‌شده و در اختیار فعالان عرصه تولید قرار مي‌گيرد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: بخش خصوصی در برابر تحریم‌ها و محدودیت‌های حاصل از آن، عملکرد خوبی داشته است و با افزایش ظرفيت تولید و همچنين تولید مواد اولیه، واردات را تا حد مطلوبی کنترل کرد.

رسولیان بيان كرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی به دنبال تأمین زیرساخت‌های صنعت و حمایت از صنایع کوچک و واحدهای تولیدی است که در این مسیر ۱۰ هزار هکتار زمين جديد برای توسعه شهرک‌های صنعتی اختصاص مي‌يابد.

وي با اشاره به اين‌كه سهم صنعت کشور از منابع آبی تنها ۱.۸ درصد است که به نسبت میانگین جهانی پایین است، گفت: در استان‌هایی همچون سمنان، رفع مشکل آب زمینه اشتغالزایی بالايي را فراهم می‌کند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افزود: بازچرخانی آب در شهرک‌های صنعتی تا حدودی مشکل آب را حل کرد و سرمایه گذاران را برای حضور در بخش صنعت راغب نمود.

رسولیان درخصوص رفع مشکل قطعی برق صنایع نيز اضافه كرد: برنامه ۹۵۰ مگاواتی تأمین برق برای شهرک‌های صنعتی در کشور هدف گذاری شد و تولید برق از انرژی خورشیدی نيز از دیگر برنامه‌های پیش رو است.

وي ادامه داد: سرمایه گذاران برای احداث شهرک‌هاي خورشیدی و یا تجهیز واحدهای تولیدی به صفحات خورشیدی حمایت می‌شوند تا بخشی از مشکلات برق صنایع با کمک انرژی خورشیدی حل شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بیان کرد: چهار هزار هکتار از مساحت شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور برای حضور سرمایه‌ گذاران آماده است و تلاش شده برق تولیدی با قیمتی اقتصادی عرضه شود تا سرمایه صرف شده بازگردد.

رسولیان اظهار داشت: در شهرک‌های صنعتي کشور زمین‌هایی هستند که به دلیل بحران کم آبی، قابلیت احداث واحد تولیدی را ندارند و این زمین‌ها برای ايجاد شهرک خورشیدی در اختیار سرمایه گذاران قرار می‌گیرد.

وي تصريح كرد: زمین‌ها به‌صورت اقساط ۱۰ ساله در اختیار متقاضیان قرار می‌گیرد و برق تولید شده بین واحدهای توليدي و شهرک‌های صنعتی همجوار توزیع می‌شود.

هدف ‌گذاری رشد اقتصادی ۸ درصدی در استان سمنان
استاندار سمنان نيز در اين نشست اظهار داشت: رشد اقتصادی هشت درصدی تعیین ‌شده برای این استان باید با استفاده از ظرفیت‌ها، استقبال از سرمایه ‌گذاران، احیاء واحدهای راکد و کار جهادی محقق شود.

سید محمد رضا هاشمی افزود: در زمینه مثلث اقتصادی استان سمنان، اقدامات خوبی درحال انجام است و امروز از حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران که از مدیران جهادی، کاربلد و متخصص است، در استان بهره‌مند شده و مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی بررسی و تصمیم‌ گیری شد.

وي اضافه کرد: در این نشست با پرداخت تسهیلات رونق تولید به مبلغ ۵۳۸ میلیارد تومان به ۱۵۷ طرح صنعتی و کشاورزی برای ایجاد ۱۱۸ فرصت شغلی مستقیم موافقت شد.

استاندار سمنان با بیان این‌که حفظ وضع موجود، احیاء واحدهای صنعتی راکد و استقبال از سرمایه‌ گذاری جدید اولویت ما در استان است، ادامه داد: امیدواریم بتوانیم در حوزه فعال کردن واحدهای راکد در تملک بانک‌ها، با همکاری بانک‌های عامل و رسیدگی به موانع موجود، به نتیجه مطلوبی برسیم.

هاشمي از وجود ۱۴۷ واحد تولیدی راکد در استان سمنان خبر داد و گفت: حداقل و کف اقدامات خود را برای حفظ وضع موجود درنظر گرفته‌ایم؛ اما در کنار آن، برای استقبال از سرمایه ‌گذاری جدید نیز برنامه ‌ریزی خواهیم کرد.

وی تصريح كرد: جنگ امروز اقتصادی است و ما به‌عنوان سربازان این جنگ، باید تلاش کنیم تا موانع را از سر راه تولید و سرمایه‌ گذاری، با کار جهادی، انقلابی و میدانی برداریم.

استاندار سمنان خطاب به مدیران دستگاه‌هاي اجرايي اين استان اظهار داشت: دستگاه‌های نظارتی،‌ حامی دستگاه‌های اجرایی استان برای اقدامات در حوزه گره‌ گشایی در بخش‌های مختلف و رسیدگی به امور مردم هستند.

۸۵ درصد صنایع استان سمنان را "صنایع کوچک" تشکیل می‌دهند
در ادامه اين نشست، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان اظهار داشت: بیش از ۸۵ درصد صنایع اين استان را صنایع کوچک مستقر در شهرک‌های صنعتی تشکیل می‌دهند.

علی تشنه دل افزود: مشکلات برخی واحدهای صنعتی گرمسار و ایوانکی امروز صبح با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در محل واحدهای تولیدی، طرح و در این نشست مورد بررسی و تصمیم گیری قرار خواهد گرفت.

وي اضافه کرد: در این‌ نشست با موافقت اعضاء، ۳۷ فقره واحد تولیدی در حوزه سازمان صنعت، معدن و تجارت برای دریافت ۴۸۲ میلیارد تومان تسهیلات به بانک‌های عامل معرفی شدند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سمنان ادامه داد: اين تعداد واحدهاي تولیدی معرفی شده، با دریافت تسهیلات رونق تولید، علاوه بر اشتغال فعلی، ۹۶ فرصت شغلی جدید ایجاد می‌کنند.

تشنه دل بیان کرد: همچنین در این‌ نشست با موافقت اعضاء، ۱۱۹ طرح در حوزه سازمان جهاد کشاورزی برای دریافت ۴۷ میلیارد تومان تسهیلات و ایجاد ۲۲ فرصت شغلی جدید به بانک‌های عامل معرفی شدند.

تأمین منابع آب پایدار؛ از چالش‌های اصلی سمنان
مدیرکل امور اقتصادي و دارایی سمنان نیز در بخش ديگر این نشست با بیان این‌که سرمایه گذاری، یکی از الزامات رشد اقتصادی کشور است، گفت: با وجود کاهش نرخ GDP در کشور، این نرخ در استان سمنان روند مثبتی داشته که کمک به تولید در واحدهای صنعتي یکی از دلایل بسیار مهم این روند مثبت است.

امیر خلیلی‌ خواه افزود: به دلیل کاهش بهره‌ وری و مسائل و مشکلات در حوزه سرمایه ‌گذاری در استان سمنان، سرمایه‌ گذاری‌ها از حوزه‌های صنعت، کشاورزی و ساختمان دور شده و به سمت دلالی حرکت می‌کند.

وي اضافه كرد: تأمین منابع آب پایدار یکی از چالش‌های اصلی استان سمنان برای کاهش موانع و مشکلات است که باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در سفری دو روزه به استان سمنان، از واحدهای تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی از غرب تا شرق این استان بازدید و یک طرح توسعه و یک واحد تولیدی را بهره برداری می‌کند.

مدير حوزه مديريت و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان سمنان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/27  | ساعت: ١٥:٠٠ | شناسه: ١٥٣٩١ | تعداد نمايش: 104


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 8

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 728105

  • بازديدکنندگان امروز : 8433

  • کل بازديدکنندگان : 14169254


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد