×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از امکانات زیربنایی و مرکز تحقیق و توسعه خوشه‌های كسب و كار شهرك صنعتي سرخه بازدید کرد

علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و با حضور در شهرستان سرخه، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی سرخه بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك صنعتي سرخه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و با حضور در شهرستان سرخه، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی سرخه بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه از مرکز تحقیق و توسعه خوشه‌های كسب و كار شهرک صنعتی سرخه بازدید کرد.

با توجه به نقاط فشار فناوري، نقشه‌های تکراری و عدم وجود استراتژی در بازار هدف به ترتیب برای خوشه‌های كسب و كار "قطعات خودرو" و "فرش و دست بافته‌ها"، ایجاد مرکزی متمرکز در زمینه فروش و بازاریابی، طراحی محصول، ایده پردازی و تبلیغات موجب جهت گیری و استفاده از پتانسیل خبرگان در جهت رفع حلقه‌های مفقوده خوشه‌های مذکور شد‌.

همچنين در حوزه فرش با تأسیس "خانه فرش" نسبت به احیاء حلقه‌های مفقوده همچون زنجیره ارزش، تربیت نیروی متخصص، طراحی و افزایش سرمایه اجتماعی اقدام شد.

با توجه به نیاز واحدهای صنعتی تولید قطعات خودرو در استان سمنان، تشدید تحریم‌های بین‌المللی و تأخیر در تأمین قالب‌های این صنعت، اقدام به ایجاد مرکز تحقیق و توسعه خوشه قطعات خودرو شد.

شهرك صنعتي سرخه دارای 1500 هکتار مساحت است که 144 هکتار آن زمین صنعتی و 200 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 121 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 28 هکتار در آن منعقد شده است.

12 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 267 میلیارد ریال برای 206 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

مدير حوزه مديريت و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان سمنان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/27  | ساعت: ١٢:٣٠ | شناسه: ١٥٣٨٩ | تعداد نمايش: 114


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 728093

  • بازديدکنندگان امروز : 8315

  • کل بازديدکنندگان : 14169136


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد