×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در شهرك صنعتي گرمسار عنوان كرد:

چهار هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی در آستانه ورود به چرخه تولید است/ توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مناطق تقاضا محور و محروم كشور

علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و با حضور در شهرستان گرمسار، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی گرمسار بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك صنعتي گرمسار بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز سه‌شنبه در جريان سفر به استان سمنان و با حضور در شهرستان گرمسار، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی گرمسار بازدید کرد.

در این بازدید که با همراهی معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري سمنان انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين با حضور در محل اجراي پروژه‌هاي عمراني در دست اجرا در شهرک صنعتی گرمسار، از نزدیک در جريان روند پيشرفت و كيفيت اجرای پروژه‌ها قرار گرفت.

اجراي شبكه گاز، جدول، زيرسازي و آسفالت، شبكه فيبر نوري فاز توسعه و احداث ۱۰ واحد كارگاهي با مجموع اعتبار ۲۸۷ میلیارد و ۷۸۸ ميليون ريال، از جمله پروژه‌هاي عمراني در دست اجرا در اين شهرک صنعتی مي‌باشند.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه از طرح صنعتی درحال ساخت و ساز "فولاد تجارت طرق" در شهرك صنعتي گرمسار بازدید کرد.

رسوليان در اين بازدید، ضمن گفت‌وگو با سرمايه گذاران اين طرح صنعتي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت.

طرح صنعتی "فولاد تجارت طرق" که با سرمایه ‌گذاری بالغ بر ۲ هزار و 744 میلیارد ریال در زمینی به مساحت 35 هزار مترمربع در شهرک صنعتی گرمسار درحال احداث است و تا پايان سال جاري به بهره برداري مي‌رسد، به توليد انواع لوله‌های بدون درز، شمش فولاد ساده كربنی و كم آلياژی، انتقال مقاطع ساده كربنی و كم آلياژی طبقه ‌بندی نشده پرداخته و براي 150 نفر فرصت شغلي فراهم خواهد کرد.

شهرك صنعتي گرمسار دارای 768 هکتار مساحت است که 294 هکتار آن زمین صنعتی و 655 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 434 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 243 هکتار در آن منعقد شده است.

126 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 6 هزار و 760 میلیارد ریال برای 3084 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

چهار هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی کشور در آستانه ورود به چرخه تولید است
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از طرح صنعتی "فولاد طرق تجارت" در شهرک صنعتی گرمسار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: اجرای برنامه افزایش ۱۰ هزار هکتار اراضی صنعتی کشور، چهار هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی را در آستانه ورود به چرخه تولید کرده است.

علی رسولیان افزود: پایش واحدهای صنعتی راکد با هدف احياء و استفاده از ظرفیت آن‌ها براي افزایش ظرفیت تولید و اشتغالزایی بنا بر دستور رئیس جمهوری در ۶۰ شاخص آغاز شده است.

وي اضافه کرد: توجه ویژه به طرح‌های صنعتي درحال ساخت، حل مشکلات آن‌ها و افزایش فرصت اشتغال در کشور از جمله برنامه‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: در شش ماه نخست امسال، سه هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی کشور در مرحله نصب ماشین آلات قرار داشتند که اکنون تعداد آن‌ها به بیش از چهار هزار و ۲۰۰ واحد صنعتی رسیده است.

رسولیان تصريح کرد: آمارها بیانگر افزایش روند صنعتی شدن و توسعه بنگاه‌های اقتصادی در کشور است.

وي بيان كرد: پیگیری‌ها براي تأمین منابع از محل تبصره (۱۸) و منابع داخلی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران برای واحدهای با درصد پیشرفت فیزیکی بالا درحال انجام است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به برنامه توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور گفت: سال گذشته، مجموع افزایش اراضی شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور حدود ۲ هزار هکتار بود که در برنامه امسال  ۱۰ هزار هکتار پیش‌بینی شده است.

رسولیان افزود: توسعه شهرک‌ها و نواحی صنعتی در مناطق تقاضا محور و نیز با نگاه ویژه به مناطق محروم انجام می‌شود.

وي درخصوص کمبود انرژي و زمین در شهرك‌هاي صنعتي اضافه کرد: در بسیاری از شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور این مشکل وجود دارد که با خرید زمین از بخش خصوصی و حل مشکلات جدی در زمینه آب و برق، برنامه توسعه ۱۰ هزار هکتاری اراضی صنعتی کشور در برنامه قرار دارد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به واحدهای صنعتی در تملک بانک‌ها ادامه داد: طبق آمار اين سازمان، 500 واحد فعال و غیرفعال در تملك بانك‌ها هستند كه بايد هرچه سريع تر تعيين تكليف شوند.

رسوليان با اشاره به بازدید از شهرک‌های صنعتی ايوانكي و گرمسار در غرب استان سمنان اظهار داشت: با توجه به حجم تقاضای سرمایه‌ گذاری در  شهرک‌ها و نواحی صنعتی، برنامه اين سازمان، ایجاد، ارتقاء و توسعه زیرساخت‌های این مناطق در استان سمنان است.

وی تأمین آب صنایع مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان سمنان را نیاز ضروری برشمرد و خاطرنشان كرد: درصدد رفع مشکل آب اين مناطق هستیم، و براي پروژه‌های زیرساختی در سال جاری نيز بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان بودجه درنظر گرفته شده است.

مدير حوزه مديريت و مشاور مديرعامل در امور استان‌هاي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر به استان سمنان همراهي مي‌کنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/27  | ساعت: ١٠:٣٠ | شناسه: ١٥٣٨٨ | تعداد نمايش: 113


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 728071

  • بازديدکنندگان امروز : 8081

  • کل بازديدکنندگان : 14168902


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد