×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در دیدار رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و فنلاند با وزیر امور خارجه فنلاند عنوان شد:

انتقال تجربه فنلاند برای توانمند‌ سازی SMEهای ایران

تجربه موفق فنلاند در توسعه فعالیت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در این کشور و استفاده کارآمد از شیوه‌‌‌های جدید آبیاری در فعالیت‌‌‌های کشاورزی، حوزه‌‌‌هایی هستند که از منظر رئیس اتاق مشترک ایران و فنلاند می‌‌‌توانند برای همکاری مشترک بین دو کشور مد نظر قرار گیرند.

تجربه موفق فنلاند در توسعه فعالیت واحدهای صنعتی کوچک و متوسط در این کشور و استفاده کارآمد از شیوه‌‌‌های جدید آبیاری در فعالیت‌‌‌های کشاورزی، حوزه‌‌‌هایی هستند که از منظر رئیس اتاق مشترک ایران و فنلاند می‌‌‌توانند برای همکاری مشترک بین دو کشور مد نظر قرار گیرند.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در دیدار رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و فنلاند با وزیر امور خارجه فنلاند بر همکاری دو کشور در زمینه‌های مختلف تأکید شد.

رئیس اتاق مشترک ایران و فنلاند در این دیدار از ظرفیت‌‌‌های اتاق مشترک بازرگانی ایران و فنلاند گفت و درخصوص استفاده از کریدور شمال ـ جنوب عنوان کرد: این کریدور از بندر چابهار تا فنلاند می‌‌‌تواند از طریق خط‌ آهن و دریا، دوره جدیدی از تجارت را رونق دهد. با این کریدور از جنوب‌ شرقی آسیا تا هند، پاکستان و چین تا کشورهای نوردیک می‌‌‌توانند ذی‌ نفع باشند. راه‌‌‌ اندازی، توسعه و استفاده از آن می‌‌‌تواند باعث افزایش مراودات تجاری بین ایران، فنلاند و کشورهای اسکاندیناوی شود.


غلامحسین جمیلی تصریح کرد: استفاده از تجربیات فنلاند در مدل کسب‌ و کارهای کوچک و استارت‎ آپ‌‌‌ها بسیار مهم است. فنلاند مدل بسیار جذابی در نحوه مدیریت، اداره، حمایت و راه‌‌‌ اندازی شرکت‌های نوپا دارد و این باعث شده شرکت‌های بسیاری در دنیا فعالیت خود را در فنلاند دنبال کنند. انتقال این مفاهیم به ایران تأثیر خوبی در کسب‌ و کارهای نوپا در ایران خواهد داشت.

او تأکید کرد: استارت‌ آپ‌‌‌ها، ایده‌‌‌های خلاق و نوآوری می‌‌‌تواند برای اقتصاد کشور راهگشا باشد. همکاری ایران و فنلاند می‌‌‌تواند در یک‌ بازه کوتاه‌‌‌ مدت یا میان‌‌‌ مدت باعث تغییر روند خیلی از ایده‌‌‌ها شود تا به کسب‌ و کارهای موفق تبدیل شوند.


رئیس اتاق مشترک ایران و فنلاند ادامه داد: ایران می‌‌‌تواند در حوزه‌‌‌های تخصصی از جمله مدیریت سیل و توفان، آب‌‌‌های مرزی، فناوري‌های نوین استفاده مجدد از آب، آموزش و ظرفیت‌‌‌ سازی، تصفیه آب‌‌‌های سطحی و تأمین آب‌‌‌های زیرزمینی، مدیریت آب سدها، شیرین‌ سازی آب دریا و ریکاوری آب‌‌‌های گل‌‌‌ آلود و احیاء تالاب‌‌‌ها با فنلاند همکاری کند.

او درباره استفاده از تجربه فنلاند در الگو و مدیریت کسب‌ و کار زنان هم گفت: می‌‌‌توانیم از تجربه، الگوی کسب‌ و کار و الگوی حمایت مالی فنلاند از کسب‌ و کار زنان استفاده کنیم تا این تجربه‌‌‌ها زمینه‌‌‌ ساز حضور بیشتر و پایدارتر زنان در اقتصاد باشند.

در اين ديدار وزیر امور خارجه فنلاند درباره دیدگاه اين كشور برای توسعه همکاری با ایران توضیحاتی داد، که نویدبخش توسعه همکاری با كشورمان بود.

پکا هاویستو از انتقال تجربه کشورش در حوزه SMEها و استارت‌ آپ‌ها به ایران استقبال کرد.

تاريخ: 1400/11/23  | ساعت: ٠٨:١٩ | شناسه: ١٦٧٧٤ | تعداد نمايش: 129


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 295848

  • بازديدکنندگان امروز : 8591

  • کل بازديدکنندگان : 17356930


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد