×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در خرم آباد عنوان كرد:

توسعه صنعتی در لرستان با نقشه راه منسجم و اعتماد به بخش خصوصی محقق مي‌شود/ عزم دولت سيزدهم براي حذف بروکراسی دست و پا گیر اداری در كشور/ تداوم روند احیاء ظرفیت‌های صنعتي و توليدي راکد با کمک بخش خصوصی

علی رسولیان روز چهارشنبه در نشست تكريم و معارفه رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در خرم آباد گفت: امسال با برنامه ریزی صورت گرفته و با محوریت بخش خصوصی، يك هزار و 717 واحد تولیدی راكد در سطح کشور احیاء شد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: امسال با برنامه ریزی صورت گرفته و با محوریت بخش خصوصی، يك هزار و 717 واحد تولیدی راكد در سطح کشور احیاء شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز چهارشنبه با بيان اين مطلب در نشست تكريم و معارفه رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان در خرم آباد افزود: بهزاد منصوری در مدتی که مسئولیت سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان را برعهده داشت، زحمات زیادی را انجام داد و در سفر اخیر رئیس جمهور به استان نیز گام‌های خوبی برداشته شد.

وي اضافه كرد: فرآیند انتخاب مدیران در وزارت صنعت، معدن و تجارت بر اساس سوابق علمی، تجارب، توانمندی مدیریتی و آشنایی با ظرفیت‌های بومی استان است که بهمن جعفري نيز حائز این ویژگی‌ها و شرايط لازم بوده است.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بيان اين‌كه ظرفیت‌های لرستان بسیار خوب است و اگر نقشه راه منسجمی داشته باشیم و به بخش خصوصی اعتماد کنیم، می‌توانیم توسعه صنعتی در این استان را شاهد باشیم، تأكيد كرد: در این راستا باید در سطوح ملي و استانی پیگیری‌ها و کارهای بزرگی انجام شود.

رسولیان با تأکید بر عزم دولت سيزدهم براي حذف بروکراسی دست و پا گیر اداری در كشور ادامه داد: حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از ضرورت‌های امروز است که باید به آن توجه کنیم؛ ضمن این‌که در دولت و بخش خصوصی باید به سمت افزایش و بهبود فناوري برويم تا بتوانیم در سطح دنیا رقابت کنیم.

وی با بیان این‌که وزارت صنعت، معدن و تجارت چند کار را در دوره اخیر در دستور کار دارد، تصریح کرد: آمایش سرزمینی و شناخت ظرفیت‌های مناطق و استان‌های مختلف یکی از برنامه‌های اين وزارتخانه است. موضوع بعدی، الکترونیکی کردن فرآیندها و شفافیت اطلاعات است، كه معتقدیم اطلاعات باید به‌صورت شفاف در اختیار همه باشد که در این راستا سامانه‌های جامع درحال راه اندازی است.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: اصلاح ساختار موضوع بعدی است که در اين وزارتخانه آغاز شده و ساختار جدید با کمک بخش‌های علمی کشور طراحی شده است.

رسولیان در ادامه اظهار داشت: در سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران نيز چند اولویت را در دستور كار خود قرار داده‌ایم. اول این‌که موظفیم برای صنعتگران زمین مورد نیاز را تأمین کنیم که امسال در سطح کشور ۷ هزار هکتار اراضی به شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها اضافه شد که توجه به مناطق محروم و مناطقی مانند لرستان در این راستا مورد توجه است.

وي به موضوع تأمین برق در شهرک‌ها و نواحی صنعتی نيز اشاره كرد و افزود: امسال برای تأمین ۲۵۰۰ مگاوات برق قرارداد منعقد کرده‌ایم که طی دو سال این میزان برق تأمین خواهد شد. طبق تفاهم ‌نامه با وزارت نیرو به دنبال این هستیم که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی به سمت خود تأمینی برق برویم.

مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که در سال جاری ۵۰ شرکت در سطح شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور به شرکت دانش بنیان تبدیل شده‌اند، اضافه کرد: امسال براي تسهيل فعاليت کسب و کارهای کوچک موفق شدیم ۷۰۰ واحد کارگاهی را در سطح کشور ایجاد کنیم.

رسولیان یادآور شد: امسال در سطح کشور با برنامه ریزی صورت گرفته و با محوریت بخش خصوصی يك هزار و 717 واحد توليدي راكد احیاء شد که حدود ۳۶ واحد در استان لرستان بود.

وي در پایان اظهار امیدواری كرد روند احیاء ظرفیت‌های صنعتي و توليدي راکد با کمک بخش خصوصی ادامه داشته باشد و بتوانیم به شرایط مناسب در این زمینه برسیم.

گردش نخبگان یک معیار اساسی در انتصابات دولت سیزدهم است
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان نيز در اين مراسم گفت: گردش نخبگان یک معیار اساسی در نظام مردم سالاری و مورد توجه دولت سیزدهم است.

بهرام ستاری افزود: یکی از دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، مردم سالاری دینی بوده که این مسأله سال‌های پس از انقلاب در انتخابات‌ نشان داده شده است.

وی اضافه كرد: نماد این مردم سالاری دینی در عرصه ۴۲ ساله انقلاب، برگزاری ۳۹ دوره انتخابات در حوزه‌های مختلف بوده و سبب شده است میانگین حضور مردم در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی در دنیا بی‌ نظیر باشد، چرا که جمهوری اسلامی بر اساس نظریات ملت در سطوح مختلف رقم می‌خورد و مردم هستند که تعیین می‌کنند خدمتگزار آن‌ها چه کسی باشد.


معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان ادامه داد: اگر سپهر تاریخی کشورهای جهان را رقم بزنید، در هیچ جا میانگین حضور مردم در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی انقلاب اسلامی ایران را نمی‌توان پیدا کرد.

ستاري تصريح كرد: جمهوری اسلامی بر مبنای نظریات مردم در عرصه‌های متفاوت اجرایی رقم می‌خورد و مردم خدمتگزاران خود را انتخاب می‌کنند.

وي با بیان این‌که نظام خدمات خوبی در عرصه‌های متعدد داشته اما حوزه مدیریت اجرایی نتوانسته است پا به پای دیگر عرصه‌ها پیش برود بیان کرد: باید آسیب شناسی حوزه مدیریت اجرایی صورت گیرد و تحول بنیادی دیگری در بسیاری از سیستم‌های اجرایی چه در رویکرد قانونی و چه در رویکرد میدان داری ایجاد کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان با اشاره به این‌که رئیس جدید سازمان صنعت، معدن و تجارت هم از نیروهای گام دوم و جوان است، اظهار داشت: ملاک انتخاب مدیران خدمتگزاری به مردم است، مدیران جدید باید شایستگی خود را در عرصه اجرایی به منصه ظهور برسانند و این فرصت خدمت را مورد توجه قرار دهند.

ستاري همچنین بر توجه به عدالت در توزیع صنایع بین شهرهای استان لرستان تأكيد كرد.


در این مراسم كه با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری لرستان در سالن دانشگاه فرهنگیان خرم ‌آباد‌ برگزار شد، از زحمات ١١ ماهه بهزاد منصوری تقدير و بهمن جعفری به‌عنوان رئيس جديد سازمان صنعت، معدن و تجارت استان لرستان معرفی شد.

نماينده جمعی از صنعتگران، معدنكاران و بازرگانان استان لرستان نیز در اين مراسم به بیان برخی از مشکلات فعالان اقتصادي پرداخت و خواستار کمک سازمان امور مالیاتی استان در راستای رفع مشکلات صنعتگران و نگاه واقع بينانه اداره مالیات به فعالیت واحدهای تولیدی استان شد.

تاريخ: 1400/11/20  | ساعت: ١٣:٠٠ | شناسه: ١٦٥٣٤ | تعداد نمايش: 359


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 7

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 263432

  • بازديدکنندگان امروز : 7777

  • کل بازديدکنندگان : 16796223


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد