×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان بازدید معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي از شهرک‌هاي صنعتی تربت حيدريه عنوان شد:

رسوليان: از ابتدای سال جاری تا کنون ۹۵۰ واحد تولیدی راکد در کشور احیاء شد/ اكبري تالارپشتي: طرح ممنوعیت مهر و موم واحدهای تولیدی در مجلس ارائه می‌شود

علی رسولیان روز پنج شنبه در جريان بازدید از شهرک صنعتی تربت حیدریه كه با همراهي رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون ۹۵۰ واحد تولیدی راکد در کشور عمدتاً توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاران جدید احیاء شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: سیاست دولت و تأکید رئیس جمهوری بر فعال سازی واحدهای راکد و افزایش ظرفیت تولید آن‌ها متمرکز شده است و در همین راستا برنامه منسجمی برای شناسایی واحدهای تولیدی راکد و احیای آن‌ها تدوین و درحال اجراست.
 
به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علی رسولیان روز پنج شنبه در جريان بازدید از شهرک صنعتی تربت حیدریه كه با همراهي رئيس كميسيون صنايع و معادن مجلس شوراي اسلامي انجام شد، در گفت‌وگو با خبرنگاران افزود: در این راستا از ابتدای سال جاری تا کنون ۹۵۰ واحد تولیدی راکد در کشور عمدتاً توسط بخش خصوصی و سرمایه گذاران جدید احیاء شده است.
 
وی اضافه كرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با ایجاد کلینیک‌های کسب و کار و به خدمت گرفتن ۹۰۰ مشاور، بررسی و پایش واحدهای صنعتی را انجام می‌دهد و از طریق این مشاوران برای حل مشکلات واحدهای تولیدی راهکارهای مناسب اتخاذ می‌کند.
 
رئيس هيأـ مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: کارگروه‌های تسهیل و رفع موانع تولید استانی نیز متناسب با تصمیمات کلینیک کسب و کار، منابع مالی مورد نیاز واحدهای تولیدی را از طریق بانک‌ها و مشکلات حقوقی‌شان را از طریق مراجع قضايي پیگیری و مجوزهای لازم برای تأمین ماشین آلات آن‌ها را نیز صادر می‌کند تا واحدهای نیمه فعال و راکد توسط بخش خصوصی توانمند به چرخه تولید بازگردند.
 
رسولیان به نتیجه بازدید امروز خود و رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی از چند واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی شماره 1 و ۲ تربت حیدریه نيز اشاره کرد و اظهار داشت: ۶۰ هکتار به اراضی شهرک صنعتی شماره ۲ تربت حیدریه افزوده می‌شود.
 
وی تصريح كرد: طرح توسعه شهرک صنعتی شماره ۲ تربت حیدریه به استقرار واحدهای صنعتی حوزه کانی‌های غیرفلزی به‌ویژه کاشی و سرامیک با توجه به مزیت معدنی این شهرستان در زمینه کائولن اختصاص می‌یابد.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين از مجموعه پیگیری‌هایی از طریق بانک‌های ملی، صنعت و معدن و تجارت برای تأمین تسهیلات مورد نیاز واحدهای صنعتی حوزه کانی‌های غیرفلزی در شهرستان تربت حيدريه خبر داد.
 
همه واحدهای تولیدی باید فناور پایه و صادرات محور باشند
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی نيز در حاشيه اين بازديدها اظهار داشت: یک طرح دو فوریتی تنظیم شده که بر اساس آن، هیچ واحد تولیدی در کشور به دلیل تخلف سرمایه گذار یا مدیر آن نباید مهر و موم شود و این طرح تا هفته آینده در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار می‌گیرد.
 
عزت الله اکبری تالارپشتی افزود: طرح دیگر خانه ملت درخصوص رفع موانع تولید مربوط به الزام دولت به استقرار دیپلماسی اقتصادی و فعال کردن سفارتخانه‌هاست تا این مراکز بتوانند در خارج از کشور چهره اقتصادی پیدا کرده و خروجی مفیدی داشته باشند.
 
وی اضافه کرد: همه واحدهای تولیدی باید فناور پایه و صادرات محور باشند، اما صادرات محور بودن واحدها موکول به حمایت دولت از آن‌هاست؛ چرا كه دولت باید تلاش کند با اتخاذ دیپلماسی اقتصادی، بستر صادرات را فراهم کند و سهم صادرات ایران از جامعه بین‌المللی را بستاند.
 
رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ایجاد مشوق‌هایی برای سرمایه گذاری بسته به ماهیت آن صنعت یا معدن در دستور کار مجلس قرار گرفته و دولت نیز به انجام این مهم علاقه نشان داده است، لذا تلاش می‌شود با کمک دولت و احصاء مشوق‌های متناسب با استانداردهای دنیا بتوان سطح آن‌ها را ارتقاء و گسترش داد.
 
اکبری تالارپشتي خاطرنشان كرد: به‌طور قطع توسعه واحدهای صنعتی از محل پرداخت مالیات و حقوق گمرکی که پرداخت می‌کنند، برای دولت درآمد ایجاد می‌کند، كه امیدواریم با هماهنگی‌ای که بین دولت و مجلس وجود دارد، بتوان بسته‌های مشوق مناسبی برای بخش‌های صنعت و معدن در کشور تعريف کرد.

تاريخ: 1400/09/11  | ساعت: ١٩:١٨ | شناسه: ١٥٨٦٥ | تعداد نمايش: 326


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 5

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 243442

  • بازديدکنندگان امروز : 708

  • کل بازديدکنندگان : 16200625


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد