×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دستور کار قرار گرفت:

ایجاد يك ناحيه صنعتی جديد در استان سيستان و بلوچستان

در آخرین نشست هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ایجاد ناحيه صنعتي 'زر آباد' در شهرستان كنارك استان سيستان و بلوچستان به تصویب مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسید.

ایجاد يك ناحيه صنعتی جديد در استان سيستان و بلوچستان با تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در آخرین نشست هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ایجاد ناحيه صنعتي 'زر آباد' در شهرستان كنارك استان سيستان و بلوچستان به تصویب مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسید.

با ایجاد اين ناحيه صنعتی جديد كه به جمع یک‌ هزار و 21 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب کشور مي‌پیوندد، 49 هکتار به مساحت اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود تا شرکت‌های استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بتوانند نسبت به جذب سرمایه‌ گذاران و به‌ تبع آن، ایجاد شغل پایدار در سطح کشور اقدام کنند.

گفتني است، از ابتدای تير تا پايان دهه نخست آذر سال جاري، ایجاد و توسعه 26 شهرک و ناحیه صنعتی جدید در 15 استان کشور به وسعت بیش از پنج‌ هزار و 620 هکتار به تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذیربط ارسال شد.

شايان ذكر است، با تهیه و ارسال گزارش فني و اقتصادي ضرورت ایجاد و مکان‌ یابی شهرک یا ناحیه صنعتی توسط شرکت‌ شهرک‌های صنعتی هر استان‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارش اظهار نظر کارشناسی به هیأت مدیره ارائه و در صورت تأیید مورد تصویب قرار می‌گیرد.

مطابق ضوابط و مقررات قانوني، مصوبه هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران براي شهرك‌ها و نواحي صنعتي بالاي 50 هكتار بايد به تصويب مجمع عمومي اين سازمان متشكل از وزراي صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي، راه و شهرسازي، نيرو، امور اقتصادي و دارايي، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور رسيده و سپس با بررسي و تأييد كميسيون امور زيربنايي، صنعت و محيط زيست دفتر هيأت دولت، مورد تصويب هيأت وزيران قرار گيرد.

همچنين به استناد مفاد قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي، مصوبه هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به‌عنوان مجمع عمومي شركت‌هاي استاني تابعه، شرط لازم براي تصويب نواحي صنعتي جديد با وسعت زير 50 هكتار است و در عين حال تصويب نهايي آن مشروط به تأييد و اخذ مصوبه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان مي‌باشد.

مطابق ضوابط و مقررات قانونی و مفاد بند (8) قانون راجع به تأسيس شركت شهرك‌هاي صنعتي ايران، مجمع عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران موظف است با توجه به سياست‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران و با تصويب هيأت دولت براي افزايش تعداد شهرك‌هاي صنعتي اقدام لازم را انجام دهد. همچنين مجمع عمومي شركت‌هاي تابعه (هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران) مي‌تواند با توجه به نياز و ضرورت نسبت به توسعه شهرك‌ها و نواحي صنعتي مصوب اقدام نمايد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 506 شهرک و 326 ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 7 شهرک فناوری، 38 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 95 هزار و 415 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۸ هزار و 119 واحد صنعتی و سه هزار و 150 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 961 هزار و 174 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1400/09/10  | ساعت: ٠٩:١٥ | شناسه: ١٥٨٤١ | تعداد نمايش: 247


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 243479

  • بازديدکنندگان امروز : 1231

  • کل بازديدکنندگان : 16201148


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد