×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

دو پروژه عمراني و سه طرح صنعتي در شهرك صنعتي كلات افتتاح شد

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت: از ابتدای امسال تا کنون يك هزار و ۶۰۰ طرح صنعتي با اشتغالزايي ۳۰ هزار نفر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسید

علي رسوليان روز ‌شنبه در جريان سفر به استان خراسان رضوي و با حضور در شهرستان مشهد، ضمن بازديد از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی كلات، دو پروژه عمراني و سه طرح صنعتي را افتتاح کرد.

با حضور معاون وزير صنعت، معدن و تجارت، دو پروژه عمراني و سه طرح صنعتي در شهرك صنعتي كلات به بهره برداري رسيد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز ‌شنبه در جريان سفر به استان خراسان رضوي و با حضور در شهرستان مشهد، ضمن بازديد از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک صنعتی كلات، دو پروژه عمراني و سه طرح صنعتي را افتتاح کرد.

33 هزار مترمربع زيرسازي، روسازي و آسفالت و 11 کیلومتر جدول گذاري معابر فاز 4 شهرک صنعتی كلات با اعتباری بالغ بر 65 میلیارد ریال و شبکه 20 كيلوولت فاز 4 اين شهرک صنعتی به طول 14 کیلومتر با بیش از 35 میلیارد ریال اعتبار، از جمله پروژه‌هايي هستند كه امروز به بهره برداری رسيدند.

همچنين سه طرح صنعتی "صنایع سلولزي پارسيان" تولید کننده ظروف كاغذي با سرمايه گذاري 700 ميليارد ريال و اشتغالزايي 90 نفر، "لوكبنو" تولید کننده انواع فرآورده‌هاي گوشتي با سرمايه گذاري 120 ميليارد ريال و اشتغالزايي 8 نفر و "ابتكار سازه" تولید کننده انواع سازه سبك و گالوانيزه با سرمايه گذاري 300 ميليارد ريال و اشتغالزايي 17 نفر، امروز در فاز 4 شهرک صنعتی كلات افتتاح و بهره برداری شدند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه با حضور در محل تصفيه خانه فاضلاب و شماري از پروژه‌هاي عمراني در دست اجرا در شهرك صنعتي كلات، از نزدیک در جريان روند پيشرفت و كيفيت اجرای پروژه‌ها قرار گرفت.

در این بازدید همچنين توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای ارتقاء وضعيت كنوني آن و اداره بهتر این منطقه توسط شرکت خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

1600 طرح صنعتي در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور بهره برداری شد
معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در آيين بهره برداری از دو پروژه عمراني و سه طرح صنعتی در شهرک صنعتی كلات گفت: از ابتدای امسال تا کنون يك هزار و 1600 طرح صنعتي در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره برداری رسیده که از محل آغاز به كار آن‌ها، 30 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

علی رسولیان افزود: از آن‌جا که تقاضا برای سرمایه گذاری در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور بسیار زیاد است، پس گرفتن زمین از صاحبان صنایعی که در اراضي واگذار شده اقدام صنعتی انجام نداده‌اند، در اولویت قرار گرفته است.

وی اضافه كرد: در این راستا از ابتدای امسال تا کنون 510 هکتار زمین در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور که تا کنون هیچ اقدام صنعتی بر روی آن‌ها انجام نگرفته بود، پس گرفته شده و به سرمایه گذاران جدید اختصاص یافت.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران ادامه داد: از این پس زمین‌های راکدی که در اختیار متقاضيان در شهرک‌ها و نواحی صنعتی قرار گرفته و هیچ اقدام صنعتی روی آن صورت نگرفته باشد، بدون اغماض پس گرفته خواهد شد.

رسوليان تصريح كرد: برای نخستین بار مجوز لازم از دولت برای ایجاد شهرک‌های صنفی ـ تولیدی اخذ شده و شورای نگهبان آن را مصوب کرده است؛ لذا شهرک‌های صنفی و تولیدی متعددی در کشور به بهره برداری خواهد رسید.

وي با اشاره به ظرفیت‌های خراسان رضوی در صنوف تولیدی مختلف به‌ویژه گوهرسنگ‌ها و سنگهای قیمتی اظهار امیدواری کرد، به‌زودی شهرک صنفی تخصصی گوهرسنگ‌ها در این استان ایجاد شود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي ایران الگوی جدیدی را در قالب توسعه کارگاه‌های کوچک در شهرک‌ها و نواحی صنعتی آغاز کرده که در این راستا ایجاد یک هزار و 800 واحد کارگاهی در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد 400 واحد در استان خراسان رضوی ایجاد خواهد شد.

رسولیان با تأكيد بر اين‌كه تکمیل طرح‌های صنعتی نيمه تمام به‌ویژه طرح‌هایی که در مرحله نصب ماشین‌ آلات هستند، یکی از مطالبات جدی دولت است، اظهار داشت: در این راستا از سال گذشته با برنامه ریزی دقیق این مسأله مورد توجه قرار گرفته و از ابتدای امسال تا کنون تعداد واحدهایی که در مرحله نصب ماشین آلات در شهرک‌های صنعتی کشور هستند، نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: هم اینک چهار هزار و 300 طرح صنعتي در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در مرحله نصب ماشین آلات هستند و اگر احساس کنیم هریک از این طرح‌ها قصد تولید و بهره برداری ندارند، بلافاصله زمین از آن‌ها بازپس گرفته شده و به سرمایه گذار جدید واگذار می‌شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: امسال 6 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی در سطح شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور در دست اجراست.

رسوليان ادامه داد: خراسان رضوی جزو استان‌های با ظرفیت در توسعه صنعتی و دارای موقعیت ویژه جغرافیایی است، تقاضا برای فعالیت اقتصادی در این استان بسیار است و افراد زیادی برای دریافت زمین و زیرساخت‌ها به این سازمان مراجعه می‌کنند، كه وظیفه خود می‌دانیم زیرساخت‌های مورد نیاز آن‌ها را با توجه به ظرفیت‌های خود تأمین کنیم.

وي با اشاره به اين‌كه موضوع تأمین زمین و تکمیل زیرساخت‌ها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به جد و حساسیت ویژه‌ای درحال پیگیری است، خاطرنشان كرد: تفاهم‌های خوبی با دستگاه‌های اجرایی حوزه برق در سطح ملی صورت گرفته و اعتباراتی نیز در این زمینه اختصاص یافته، اما تمرکز سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي بیشتر بر منابع داخلی است، كه امیدواریم سال آینده، بخشی از نیاز برق شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور برطرف شود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت خرید پساب شهری مشهد برای تأمین آب مورد نیاز شهرک‌های صنعتی اطراف این کلانشهر را از دیگر برنامه‌های سازمان متبوع خود برشمرد و از تعهد مسئولان خراسان رضوی براي الحاق 300 هکتار زمین جديد به گستره شهرک‌ها و نواحی صنعتی این استان خبر داد.

شهرک صنعتی كلات گازرگاه دارای 220 هکتار مساحت است که 140 هکتار آن زمین صنعتی و تمامي 220 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرك صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 580 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 121 هکتار در آن منعقد شده است.

260 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری دو هزار و 616 میلیارد ریال برای 5 هزار و 975 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

معاون فني و مشاور و مدير حوزه مديرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در بازديد از شهرک صنعتی كلات همراهي مي‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/08/22  | ساعت: ١٤:١٥ | شناسه: ١٥٦٥٠ | تعداد نمايش: 282


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 243477

  • بازديدکنندگان امروز : 1196

  • کل بازديدکنندگان : 16201113


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد