×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

بازديد وزیر صنعت، معدن و تجارت از يك واحد تولید کننده سلول‌های خورشیدی در ناحيه صنعتي شهيد سعیدی خمین

سید رضا فاطمی امین روز جمعه در جریان سفر به جنوب استان مرکزی و با حضور در شهرستان خمين، از واحد صنعتی "مانا انرژی پاک" در ناحيه صنعتي شهيد عبدالعلی سعیدی خمین بازدید كرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت از يك واحد تولید کننده سلول‌های خورشیدی در ناحيه صنعتي شهيد سعیدی خمین بازدید كرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، سید رضا فاطمی امین روز جمعه در جریان سفر به جنوب استان مرکزی و با حضور در شهرستان خمين، از واحد صنعتی "مانا انرژی پاک" در ناحيه صنعتي شهيد عبدالعلی سعیدی خمین بازدید كرد.

وي در اين بازدید، از بخش‌های مختلف این كارخانه ديدن كرد و در گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحد صنعتي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن قرار گرفت.

مديران این واحد تولیدی تأخیر در تأمین زیرساخت‌ها و افزایش نیاز آبي را به‌عنوان عمده مشکلات خود مطرح کردند که وزیر صنعت، معدن و تجارت برای حل و فصل این مسائل قول پیگیری و همکاری داد.

واحد صنعتی "مانا انرژی پاک" كه با سرمايه گذاري بالغ بر 10 هزار میلیارد ريال در زمینی به مساحت ۱۱۰ هزار مترمربع در ناحیه صنعتی شهید عبدالعلی سعیدی خمین احداث و به بهره برداري رسيده است، ظرفیت تولید ۳۲ میلیون عدد سلول‌های خورشیدی فتوولتائیک در سال را دارد و براي 170 نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

تأمین ۱۰ هزار مگاوات برق با استفاده از سلول‌های خورشیدی تا ۴ سال آینده
وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت در حاشيه بازديد از واحد توليدي "مانا انرژی پاک" در ناحیه صنعتی شهید عبدالعلی سعیدی در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: وزارت نیرو برای ۴ سال آینده قصد دارد تا ۳۵ هزار مگاوات افزایش ظرفیت تولید برق داشته باشد که ۱۰ هزار مگاوات آن با استفاده از سلول‌های خورشیدی است.

سید رضا فاطمی امین افزود: به‌خاطر قیمت بالای گاز و فرآورده‌های نفتی و کمبود برق در برخی مناطق کشور که سبب استفاده از فرآورده‌های نفتی می‌شود، تولید برق با استفاده از سلول‌های خورشیدی حائز اهمیت است.

وی با بیان این‌که جهت گیری جهانی به سمت تولید برق با استفاده از سلول‌های خورشیدی است، اضافه کرد: "مانا انرژی پاک" نیز واحد ارزشمندی است که ظرفیت تولید بیش از یک هزار مگاوات برق را در سال دارد.

وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت ادامه داد: مدیران کارخانه برای پیاده سازی زنجیره کامل تولید برق با استفاده از سلول‌های خورشیدی برنامه ریزی كرده‌اند که این موضوع هدف و برنامه مورد تأیید ما نیز هست.

فاطمی امین با بیان این‌که این واحد اکنون ۳۰ هکتار زمین در اختیار دارد، بیان کرد: این واحد به حدود ۱۰۰ هکتار زمین نیاز دارد که ما نیز در این خصوص قول همکاری داده‌ایم.

وي درخصوص بازدید خود از واحد پلی پروپیلن خمین نیز گفت: در زمینه بالادستی پتروشیمی سرمایه گذاری‌های خوبی در کشور انجام شده است، اما چون در پایین دستی و‌ میان دستی سرمایه گذاری‌های خوبی نداشتیم، برخی محصولات به‌صورت نیمه خام صادر می‌شوند.

وزیر صنعت، معدن و‌ تجارت پلی پروپیلن را محصول ارزشمندی در زنجیره پتروشیمی دانست و‌ افزود: در کشور حدود ۹۰۰ هزار تن پلی پروپیلن تولید می‌شود که متناسب با نیاز فعلی کشور است.

وی اضافه کرد: واحد درحال احداث پلی پروپیلن در راستای تأمین نیاز کشور حائز اهمیت است و سبب رشد صنایع دیگر نیز خواهد شد.

رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی، نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و جمعی از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استان مرکزی و شهرستان خمين، وزیر صنعت، معدن و تجارت را در این سفر همراهی می‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/23  | ساعت: ٢١:١٥ | شناسه: ١٥٣٧٩ | تعداد نمايش: 106


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 172246

  • بازديدکنندگان امروز : 8409

  • کل بازديدکنندگان : 14169230


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد