×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت عنوان كرد:

احیاء 499 واحد توليدي راکد شهرک‌ها و نواحی صنعتی در 5 ماهه امسال/ ابلاغ برنامه 3 ماهه در ۱۹ شاخص برای تأمین زیرساخت‌های صنعتی

علی رسولیان روز شنبه با بيان اين مطلب در نشست هماهنگي اجرای برنامه‌های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، پشتیبانی و رفع موانع و پشتيباني تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: احیاء واحدهای توليدي راکد و تأمین زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در راستای برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌کنیم.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در ۵ ماهه نخست امسال ۴۹۹ واحد صنعتی مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور احیاء و به چرخه تولید بازگشتند.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز شنبه با بيان اين مطلب در نشست هماهنگي اجرای برنامه‌های کوتاه مدت مرتبط با تنظیم بازار، صادرات، پشتیبانی و رفع موانع و پشتيباني تولید که با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، افزود: احیاء واحدهای توليدي راکد و تأمین زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی را در راستای برنامه‌های وزیر صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌کنیم.

وي اضافه كرد: در مجموع ۴۸ هزار و ۷۹ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور به بهره‌برداری رسیده است که ۱۷ درصد آن‌ها معادل ۸ هزار و ۱۷۳ واحد راکد می‌باشند. همچنين در مجموع ۱۳ هزار واحد راکد در داخل و خارج شهرک‌ها و نواحی صنعتی وجود دارد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با بیان این‌که بیش از ۹۰۰ مشاور در قالب کلینیک‌های عارضه یابی برای کمک به احیاء واحدهای صنعتی و بازگشت آن‌ها به چرخه تولید فعالیت دارند، ادامه داد: احیاء واحدهای صنعتی داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی را از طریق مشاوران عارضه یابی، ستاد تسهیل و رفع موانع تولید و كارگروه‌هاي استانی آن و همچنين دفاتر تخصصی در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت دنبال می‌کنیم.

رسولیان با اشاره به آسيب شناسي علل توقف توليد واحدهای صنعتي راکد بیان کرد: ۵۵ درصد واحدها مشکل تأمین نقدینگی، ۱۶ درصد آن‌ها فقدان بازار، 3.5 درصد اختلاف شرکاء، ۳ درصد کمبود مواد اولیه، ۲ درصد مشکل ماشین آلات، نیم درصد مشکلات ساختاری و یک درصد نیز مشکلات قضایی دارند.

وي همچنین عمده‌ترین مشکلات را مربوط به واحدهای فلزی، محصولات شیمیایی و محصولات غذایی دانست.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار داشت: ۱۵ هزار و ۵۶۳ واحد توليدي با ظرفیت کمتر از ۵۰ درصد، ۱۳ هزار و ۵۶۸ واحد با ظرفیت بین ۵۰ تا ۷۰ درصد و ۱۰ هزار و ۷۷۵ واحد با ظرفیت بالای ۷۵ درصد در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی کار می‌کنند.

رسولیان افزود: با احياء 499 واحد راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی در ۵ ماهه نخست امسال، ۲۵ درصد برنامه بازفعال سازي واحدهاي صنعتي راكد از لحاظ تعدادی محقق شده است.

وی همچنين با اعلام این‌که در حوزه تأمین زیرساخت‌های شهرک‌های صنعتی نيز برنامه سه ماهه در ۱۹ شاخص تدوین و ابلاغ شده است، اضافه کرد: این برنامه بر اساس تقسیم بندی استانی تدوین و به‌صورت پروژه‌ای و استان به استان رصد و پایش خواهد شد.

تاريخ: 1400/06/13  | ساعت: ١٨:٠١ | شناسه: ١٤٩٨٠ | تعداد نمايش: 352


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 295841

  • بازديدکنندگان امروز : 8449

  • کل بازديدکنندگان : 17356788


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد