×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران خبر داد:

پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحي صنعتی كشور راه اندازي مي‌شود

امید ساعی در گفت‌وگو با خبرگزاري ايسنا اعلام كرد: با تأكيد و ابلاغ مديرعامل سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران در روز ملي حمايت از صنايع كوچك مبني بر صيانت از سلامت قشر كارگر و شاغلان كارخانجات و واحد‌های تولیدی، پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در برخي شهرک‌ها و نواحي صنعتی كشور، از جمله استان‌هاي خراسان رضوي و قم راه اندازي شد.

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران از راه اندازي پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در برخي شهرک‌ها و نواحي صنعتی كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، امید ساعی روز شنبه با بيان اين مطلب در گفت‌وگو با خبرگزاري ايسنا اعلام كرد: با تأكيد و ابلاغ مديرعامل سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران در روز ملي حمايت از صنايع كوچك مبني بر صيانت از سلامت قشر كارگر و شاغلان كارخانجات و واحد‌های تولیدی، پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در برخي شهرک‌ها و نواحي صنعتی كشور، از جمله استان‌هاي خراسان رضوي و قم راه اندازي شد.

وي افزود: با تلاش و پیگیری شركت شهرك‌هاي صنعتي، تشکل‌های بخش خصوصی و شرکت‌های خدماتی شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها، تمامي امكانات و زيرساخت‌هاي لازم براي واکسیناسیون بخش توليد در اختيار دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني استان‌ها قرار گرفت تا واکسیناسیون كارگران و شاغلان واحد‌های صنعتي و تولیدی كشور شدت گيرد.

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به اين‌كه روند راه اندازي پایگاه‌های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک‌ها و نواحي صنعتی از رشد خوبي برخوردار است، اظهار اميدواري كرد با همكاري قرارگاه‌هاي عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان‌ها، جامعه هدف بيشتري از بخش توليد زیر پوشش طرح ملي واکسیناسیون قرار گیرند.

ساعي اضافه كرد: هزینه دریافت واکسن برای تمامی کارگران و شاغلان كارخانجات و واحد‌های تولیدی شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور رایگان است و گروه‌های سنی اعلام شده در سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به‌علاوه افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای و جانبازان مي‌توانند با مراجعه به مراكز تعيين شده در اين مناطق، واكسن مورد نظر خود را انتخاب و دريافت نمايند.

وي ادامه داد: با هماهنگي شركت شهرك‌هاي صنعتي با دانشگاه‌هاي علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني برخي استان‌ها، از جمله خراسان رضوي كه در پنجمین موج طغیان ویروس كرونا از شرايط حادي برخوردار است، کارگران خط تولید و پشتیبانی تولید واحدهای صنعتي و تولیدی متولد سال ۱۳۶۰ و قبل از آن زیر پوشش طرح واکسیناسیون قرار گرفته‌اند.

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک‌ و شهرک‌های صنعتی ایران اظهار داشت: هم ‌اکنون متولدان سال 1347 و قبل از آن در سراسر كشور و همچنين متولدان 1348 تا 1357 که ساکن استان‌های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، قم و هرمزگان هستند، امکان ثبت‌ نام در سامانه واکسیناسیون کرونا را دارند.

ساعي يادآور شد: بالغ بر 960 هزار نفر از شاغلان ۴۸ هزار واحد تولیدی مستقر در ۸۲۹ شهرک و ناحیه صنعتی با وجود مشكلات ناشي از تداوم همه گیری ویروس کرونا و اعلام برخي محدوديت‌ها و تعطیلی‌هاي سراسری در کشور طي 17 ماه گذشته، همچنان با رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به تولید و تأمین نیاز بازارهای داخلی و خارجی اشتغال دارند.

وي در پايان با اعلام حمايت سازمان متبوع خود از روند تسهيل و رفع موانع توليد صنایع کوچک‌ و متوسط در شهرک‌ها و نواحی صنعتی و ضمن قدرداني از فداكاري‌ها و ايثارگري‌هاي كارگران و سربازان خط مقدم جبهه توليد و استقلال اقتصادي كشور، بر افزایش ضریب سلامت و امنیت شغلی کارگران و ارتقاء رضایتمندی آنان با همكاري دولت و کارفرمایان به منظور تحقق رونق و جهش تولید تأكيد كرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و ۳۱ شرکت‌ استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 1011 شهرك و ناحيه صنعتي مصوب و 829 شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، 81 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2 مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 93 هزار و 923 قرارداد منعقده و بهره‌برداری از 48 هزار و 12 واحد صنعتی و سه هزار و 145 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 962 هزار و 243 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

تاريخ: 1400/05/30  | ساعت: ٠٧:٤٧ | شناسه: ١٤٨٥٨ | تعداد نمايش: 1320


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 295860

  • بازديدکنندگان امروز : 8800

  • کل بازديدکنندگان : 17357139


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد