×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك صنعتي و منطقه ویژه اقتصادی اترک بازدید کرد

علي رسوليان روز چهارشنبه در سفر به استان گلستان، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت احداث زیرساخت‌ها و پروژه‌های در دست اجرای شهرک صنعتی یک هزار هکتاری و منطقه ویژه اقتصادی اترک بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرك صنعتي و منطقه ویژه اقتصادی اترک بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز چهارشنبه در سفر به استان گلستان، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت احداث زیرساخت‌ها و پروژه‌های در دست اجرای شهرک صنعتی یک هزار هکتاری و منطقه ویژه اقتصادی اترک بازدید کرد.

در این بازدید توضیحات فنی و مسائل و مشکلات تأمین زیرساخت های آب و برق و گاز در شهرك صنعتي اترک ارائه و تصمیمات لازم برای رفع موانع پیش روی پروژه های عملیاتی برنامه ریزی شده اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در ادامه از واحد صنعتی “لعل سقف هیرکان” تولید کننده سقف‌های کشسان ضد حریق که با 200 میلیارد ریال سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای 21 نفر در شهرك صنعتي اترک فرصت شغلی فراهم کرده است، بازدید کرد.

رسولیان در اين بازدید، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحد صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت.

وی همچنین از طرح صنعتی درحال ساخت و ساز "کانسار خزر" نیروگاه مولد مقیاس کوچک در شهرك صنعتي اترک نیز بازدید کرد که با سرمايه گذاري 150 ميليارد ريال براي 5 نفر فرصت شغلي فراهم و به تأمین برق این منطقه نیز کمک خواهد کرد.

شایان ذکر است، در لایحه منطقه آزاد تجاری ـ صنعتی اینچه برون که پس از گذشت 7 سال طی فرآیند اداری در هیأت دولت، مجلس شورای اسلامی، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اردیبهشت سال جاری تصویب و به مرحله اجرا درآمده است، شهرك صنعتي و منطقه ویژه اقتصادی اترک نیز به عنوان یک ظرفیت بالقوه برای توسعه صنعتی استان گلستان در محدوده این منطقه آزاد واقع است.

اینچه برون به عنوان تنها گمرک زمینی و ریلی استان گلستان در بخش داشلی برون شهرستان گنبدکاووس در مرز ایران و ترکمنستان واقع شده و زیرمجموعه آن پایانه های صادراتی در گرگان و گنبدکاووس، گمرک امانات پستی در گرگان، گمرک بندرترکمن و گمرک فرودگاه بین‌المللی گرگان است.

در سال های اخیر با بهره‌برداری از راه آهن بین المللی قزاقستان ـ ترکمنستان ـ ایران و گذر آن از اینچه برون، خدمات گمرک ریلی نیز به فعالیت معمول در مجموعه گمرکات استان گلستان اضافه شد.

استان شمالی گلستان بر اساس آخرین سرشماری رسمی کشور یک میلیون و ۸۶۹ هزار نفر جمعیت دارد و از شمال با کشور ترکمنستان، از غرب با مازندران، از شرق با خراسان شمالی و از جنوب با استان سمنان همسایه است.

مديران حوزه مديرعامل و روابط عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر یک روزه به استان گلستان همراهي مي‌کردند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/05/06  | ساعت: ١٢:٣٠ | شناسه: ١٤٦٨٧ | تعداد نمايش: 489


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 295847

  • بازديدکنندگان امروز : 8584

  • کل بازديدکنندگان : 17356923


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد