×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در اروميه عنوان كرد:

۸۲ درصد واحدهای توليدي مستقر در شهرک‌های صنعتی فعال هستند/ یک هزار و ۴۰۳ واحد صنعتي غیرفعال، تحت تملک ۱۶ بانک كشور

بابک دین پرست روز پنج‌شنبه در سیزدهمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان غربی با اشاره به این‌که رفع قوانین مزاحم تولید راهکار اساسی تحقق رونق تولید به‌شمار می‌رود، اظهار داشت: دستگاه‌هایی که گزارش موانع مزاحم تولید را اعلام نکرده‌اند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور گفت: تحقق شعار سال یکی از اولویت‌های اساسی ما به‌شمار می‌رود. بر این اساس از دستگاه‌های اجرایی خواستیم تا قوانین مزاحم تولید را احصاء و اعلام کنند که متأسفانه با گذشت سه ماه مشخص شد که دستگاه‌ها اهتمام جدی برای تحقق شعار سال که حکم فرمان را دارد، ندارند.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، بابک دین پرست روز پنج‌شنبه با بيان اين مطلب در سیزدهمین نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان آذربایجان غربی با اشاره به این‌که رفع قوانین مزاحم تولید راهکار اساسی تحقق رونق تولید به‌شمار می‌رود، افزود: دستگاه‌هایی که گزارش موانع مزاحم تولید را اعلام نکرده‌اند، به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی تعیین تکلیف واحدهای صنعتي و تولیدی تحت تملک بانک‌ها را یکی از اقدامات مؤثر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید برشمرد و اضافه كرد: با احصاء صورت گرفته مشخص شد که یک هزار و ۷۹۳ واحد تولیدی تحت تملک ۱۶ بانک هستند و از این تعداد یک هزار و ۴۰۳ واحد غیرفعال است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور ادامه داد: بانک‌هاي کشاورزی، ملی و ملت به ترتیب با ۶۰۰، ۳۳۸ و ۲۴۹ واحد بیشترین واحدهای تحت تملک را در اختیار دارند که ۲۵۵ واحد تحت تملک بانک ملی و ۲۱۵ واحد بانک ملت غیرفعال هستند.

دین پرست از تصویب دستورالعمل جدید نحوه واگذاری اموال مازاد مؤسسات اعتباری در شورای پول و اعتبار و ابلاغ آن از سوی بانک مرکزی به شبکه بانکی در تاریخ دهم خرداد سال جاري خبر داد و اظهار امیدواری كرد با اجرای این دستورالعمل و الزامات مصرح در آن، زمینه بازگشت واحدهای تولیدی تعطیل تحت تملک شبکه بانکی به چرخه تولید و اشتغال فراهم شود.

وی خاطرنشان كرد: سیستم بانکی تا ۱۵ مرداد فرصت دارد تا نسبت به اجرای این دستورالعمل اقدام نماید؛ در غیر این صورت به مراجع قضايی معرفی خواهند شد.

قائم مقام رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید کشور با اشاره به این‌که برخی از واحدهای تولیدی علی‌رغم همکاری و تعامل شبکه بانکی، در پرداخت بدهی خود کوتاهی می‌کنند، تملک واحد تولیدی در این موارد را امری اجتناب ‌ناپذیر برای شبکه بانکی عنوان کرد و اظهار داشت: البته این تملک نباید منجر به تعطیلی واحد تولیدی شود، و در کنار پیگیری ستاد در راستای تسریع و تسهیل برگشت واحدهای تولیدی به چرخه فعالیت، دستورالعمل "جلوگیری از تعطیلی واحدهای تولیدی تحت تملک شبکه بانکی و مؤسسات مالی غیربانکی" در شورای پول و اعتبار درحال پیگیری است و تا قبل از پایان دولت ابلاغ خواهد شد.

دين پرست همچنین از فعال بودن ۸۲ درصد از واحدهای مستقر در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور خبر داد و افزود: از مجموع ۴۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی كشور، ۸۲ درصد فعال هستند.

وي اضافه كرد: سال گذشته ۱۵۰۰ واحد صنعتي و تولیدی راکد در شهرك‌هاي صنعتي كشور احیاء شد و امسال هم 1600 واحد راكد در داخل شهرك‌هاي صنعتي و 400 واحد در خارج از آن‌ها به چرخه توليد بازمي‌گردند.

معاون هماهنگی امور اقتصادی وزارت کشور از نحوه همکاری بانک‌های خصوصی در حمایت از تولید نيز انتقاد و تأكيد کرد: همه بانک‌ها تا پایان امسال باید حداقل ۵۰ درصد از منابع و مصارف خود را در داخل استان‌ها مصرف کنند.

دين پرست در پايان بلوکه کردن بخشی از تسهیلات توسط بانک‌ها را طبق مصوبه بانک مرکزی، غیرقانونی و غیرشرعی اعلام كرد.

تاريخ: 1400/04/19  | ساعت: ١٤:٢٤ | شناسه: ١٤٥٣٤ | تعداد نمايش: 321


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 11

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 187959

  • بازديدکنندگان امروز : 12433

  • کل بازديدکنندگان : 14800303


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد