×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در اصفهان اعلام كرد:

انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی کشور یکی از پروژه‌های ماندگار و تاریخی نظام جمهوری اسلامی ايران در دوره وزارت عليرضا رزم حسینی است

علی رسولیان روز پنج‌شنبه در حاشيه بهره برداري از چند طرح تصفيه خانه فاضلاب و استحصال آب صنعتی در شهرك‌هاي صنعتي استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه‌های ماندگار و تاریخی در نظام جمهوری اسلامی ايران، انتقال آب شیرین از خلیج فارس به شرق و فلات مرکزی کشور در دوره تصدي عليرضا رزم حسینی در وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی کشور را یکی از پروژه‌های ماندگار و تاریخی نظام جمهوری اسلامی ايران دانست كه با محوريت وزیر صنعت، معدن و تجارت و مشاركت معادن و صنايع معدني كشور اجرا مي‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز پنج‌شنبه با بيان اين مطلب در حاشيه بهره برداري از چند طرح تصفيه خانه فاضلاب و استحصال آب صنعتی در شهرك‌هاي صنعتي استان اصفهان در گفت‌وگو با خبرنگاران اظهار داشت: یکی از مهمترین و بزرگترین پروژه‌های ماندگار و تاریخی در نظام جمهوری اسلامی ايران، انتقال آب شیرین از خلیج فارس به شرق و فلات مرکزی کشور در دوره تصدي عليرضا رزم حسینی در وزارت صنعت، معدن و تجارت است.

وی با اشاره به اظهار نگرانی سرمایه گذاران صنعتي مناطق مختلف استان اصفهان در زمینه کمبود منابع آبی و خشکسالی چند دهه اخیر افزود: در شرایطی که سرمایه‌ گذاران و کشاورزان با بحران آب و مشکلات کم آبی مواجه بوده و در اين راستا توسعه اقتصادی همگام با تثبیت جمعیت در شرق کشور دستخوش نگراني‌هايي است، یکی از کارهای بزرگ و تاریخی در نظام اسلامی، انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اجرای این پروژه را انجام بخش بزرگی از رسالت معادن و صنایع معدنی کشور در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی دانست و اضافه کرد: ۲ هزار و ۳۰۰ لیتر آب را تا دو سال آینده باید به شهرک‌های صنعتی کشور برسانیم.

رسولیان گفت: انتقال آب از طریق خلیج فارس کار بزرگی است و کویر مرکزی ایران را از خشکسالی نجات می‌دهد و شهرک‌های صنعتی نيز براي دستيابي به آب دائم و مستمر در اين طرح مشاركت خواهند كرد.

وي با اشاره به اين‌كه امروز در شهرک‌های صنعتی کشور با مشکل جدی تأمین آب مواجه هستیم، خاطرنشان كرد: تا کنون بیش از ۱۶ هزار لیتر بر ثانیه آب برای شهرک‌های صنعتی کشور تأمین شده و حداقل به ۱۴ هزار لیتر آب ديگر نیاز است.

تاريخ: 1400/04/19  | ساعت: ٠٩:٠٠ | شناسه: ١٤٥٣١ | تعداد نمايش: 577


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 295822

  • بازديدکنندگان امروز : 7850

  • کل بازديدکنندگان : 17356189


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد