×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با هیأت پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، پزشکی و داروی افغانستان عنوان كرد:

گسترش همكاري‌هاي صنايع كوچك و متوسط ايران و افغانستان در راستاي افزايش توليد و اشتغال دو كشور/ حضور جدی تولید کنندگان ایرانی در بازار دارو و تجهیزات پزشکی افغانستان

علی رسولیان روز سه‌شنبه در ارتباط تصويري با نشست مشترک B2B هیأت پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، پزشکی و داروی جمهوری اسلامی افغانستان با تولید کنندگان و صادرکنندگان جمهوری اسلامی ایران كه در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: روابط اقتصادي دو كشور خوب است، ولي تا رسيدن به وضعيت مطلوب فاصله زيادي دارد كه بايد با كمك صنايع كوچك و متوسط دو طرف اين فاصله تجاري هرچه بيشتر كاهش يابد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از آمادگي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران براي گسترش همكاري‌هاي صنايع كوچك و متوسط ايران و افغانستان در راستاي افزايش توليد و اشتغال دو كشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز سه‌شنبه با بيان اين مطلب در ارتباط تصويري با نشست مشترک B2B هیأت پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، پزشکی و داروی جمهوری اسلامی افغانستان با تولید کنندگان و صادرکنندگان جمهوری اسلامی ایران كه در مشهد برگزار شد، اظهار داشت: روابط اقتصادي دو كشور خوب است، ولي تا رسيدن به وضعيت مطلوب فاصله زيادي دارد كه بايد با كمك صنايع كوچك و متوسط دو طرف اين فاصله تجاري هرچه بيشتر كاهش يابد.

وي با بیان این‌که این نشست مشترک راه‌های جدیدی را پيش روي توسعه تجارت ايران و افغانستان خواهد گشود، افزود: افغانستان از بازارهای مهم کالاهای صادراتی کل کشور و به‌خصوص استان‌های هم مرز است كه اين، شناخت ظرفیت‌های صادراتی و توسعه مناسبات اقتصادی و سرمايه گذاري دو کشور را دوچندان مي‌كند.

رئیس هیأت مدیره ومدیرعامل سازمان صنایع كوچك و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين با اشاره به اهميت عنصر سلامت و سرمايه گذاري كشورها در اين حوزه، بر ايجاد فرصت‌هاي جديد همكاري و اتخاذ راهکارهای ویژه برای تجارت با كشور افغانستان توسط تولید کنندگان و صادرکنندگان تجهیزات پزشکی ايراني تأکید کرد.

رسولیان اضافه كرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و افزایش تقاضا برای کالا و تجهیزات پزشکی، فراهم نمودن بستری برای مذاکره مستقیم تأمین کنندگان و مشتریان دو کشور بسیار حائز اهمیت است و از سویی ظرفیت‌های بالای تولید کنندگان ایرانی، حضور جدی در بازار دارو و تجهیزات پزشکی افغانستان را اجتناب ناپذیر کرده است.

وي ادامه داد: تعامل تجار افغاني در رونق تولید و فروش محصولات بخش دارو، تجهیزات پزشکی و بیمارستانی واحدهای صنعتی استان خراسان رضوی براي تأمین کالاهای ضروری بهداشتی، بازار ویژه‌ای را در جهت رفع نیاز منطقه در شرایط کرونايي فراهم نموده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه بر تغيير رویکرد از صادرات کالا به سوی صادرات دانش فنی و فناوري با توجه به وجود شرکت‌های توانمند دانش بنیان در استان خراسان رضوی تأكيد كرد.

رسوليان در پايان با اشاره به ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران در ايجاد و بهره برداري از 828 شهرك و ناحيه صنعتي و منطقه ويژه اقتصادي، 79 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 38 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2 مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری و بهره‌برداری از 47 هزار و 509 واحد صنعتی با اشتغال مستقیم 955 هزار و 12 نفر در سراسر کشور، نسبت به ايجاد شهرك‌هاي صنعتي مشترك و مرزي در دو كشور اعلام آمادگي كرد.

نشست مشترک B2B هیأت پزشکان و متخصصان حوزه سلامت، پزشکی و داروی جمهوری اسلامی افغانستان با تولید کنندگان و صادر کنندگان جمهوری اسلامی ایران با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، صندوق پژوهش و فناوري غيردولتي تجهيزات پزشكي، مركز توسعه صادرات سلامت، اتاق تجارت و سرمايه گذاري هرات و اتاق مشترك بازرگاني، صنايع، معادن و كشاورزي ايران و افغانستان از تاریخ 12 تا 15 تیر در تهران و مشهد برگزار می‌شود.

این نشست با تمرکز بر ظرفيت‌ها و توانمندی‌های شرکت‌های صادر کننده در ایران و رفع نیازهای افغانستان در حوزه دارو و تجهیزات پزشکی و بیمارستانی برنامه‌ریزی شده است و شرکت‌های مطرح داروسازی، تجهیزات پزشکی و کشت و صنعت فرآوری گیاهان دارویی كشور در آن حضور دارند.


© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/04/15  | ساعت: ١٢:١٢ | شناسه: ١٤٥١٥ | تعداد نمايش: 490


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 295851

  • بازديدکنندگان امروز : 8653

  • کل بازديدکنندگان : 17356992


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد