×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در گفت‌وگو با خبرگزاري ایلنا عنوان كرد:

افزایش دو برابری واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی/ تخفیف ۵۰ درصدی برای سرمایه‌ گذاری در مناطق محروم

علی رسولیان در گفت‌وگو با خبرگزاري ایلنا در مورد وضعیت شهرک‌های صنعتی در مناطق مرزی اظهار داشت: بخشی از این موضوع که به ما مربوط می‌شود، تأمین زیرساخت است تا فعالان اقتصادی وارد کار شوند. تقریباً در همه شهرهای مرزی سعی کردیم که شهرک‌های صنعتی ایجاد کرده و زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و گاز را فراهم کنیم. علاوه بر این برای کسانی که در شهرک‌های صنعتی مناطق محروم زمین می‌گیرند، ۵۰ درصد تخفیف قائل می‌شویم تا مشوقی برای سرمایه ‌گذاری باشد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام كرد: برای کسانی که در شهرک‌های صنعتی مناطق محروم زمین می‌گیرند، ۵۰ درصد تخفیف قائل می‌شویم تا مشوقی برای سرمایه ‌گذاری باشد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان با اعلام اين خبر در گفت‌وگو با خبرگزاري ایلنا در مورد وضعیت شهرک‌های صنعتی در مناطق مرزی اظهار داشت: بخشی از این موضوع که به ما مربوط می‌شود، تأمین زیرساخت است تا فعالان اقتصادی وارد کار شوند. تقریباً در همه شهرهای مرزی سعی کردیم که شهرک‌های صنعتی ایجاد کرده و زیرساخت‌هایی مانند آب، برق و گاز را فراهم کنیم. علاوه بر این برای کسانی که در شهرک‌های صنعتی مناطق محروم زمین می‌گیرند، ۵۰ درصد تخفیف قائل می‌شویم تا مشوقی برای سرمایه ‌گذاری باشد.

وی افزود: ولی ممکن است این مشوق به‌تنهایی باعث سرمایه ‌گذاری نشود و مسائل بانکی و مالیاتی باید آن را تکمیل کنند. همه این موارد باید در کنار هم باشند تا سرمایه ‌گذاری شکل بگیرد. الآن در منطقه ویژه اقتصادي بانه همه متقاضی سرمایه‌ گذاری هستند و واحدهای بسیار خوبی نیز شکل گرفته است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با تأکید بر لزوم ایجاد مشوق‌های بیشتر از سوي دیگر نهادهاي ذيربط اضافه کرد: برخی استان‌ها مانند کهگیلویه و بویراحمد در سرمایه ‌گذاری رشد زیادی نکرده است. از همین رو منابع مالی بسیار خوبی را اختصاص می‌دهیم و عمده منابع خود را به استان‌های محروم تزریق می‌کنیم. با این حال نیاز به مجموعه‌ای از مشوق‌ها وجود دارد تا سرمایه ‌گذاری شکل بگیرد، چرا که سرمایه ‌گذار به دنبال منافع اقتصادی است.

رسولیان در پاسخ به سئوالی در مورد وضعیت شهرک‌های صنعتی در مناطقی که در آن‌ها کولبری وجود دارد، بيان كرد: کاهش کوبری نیاز به عوامل دیگری هم دارد، اما توسعه شهرک‌های صنعتی در مناطق مرزی به‌ویژه بانه تأثیر خوبی بر تولید داشته است.

وي در مورد تأثیر تحریم‌ها بر صنایع کوچک نيز تصریح کرد: تحریم‌ها بر مبادلات تجاری کشور و توليد بنگاه‌های اقتصادي تأثیر داشته و هزینه‌های آن‌ها را زیاد کرده، اما تحریم‌ها از سوي دیگر عمق داخلی ‌سازی ما را افزایش داده، یعنی دولت از این محدودیت استفاده و ممنوعیت‌هایی برای ورود ۲۵۰۰ قلم کالا به کشور ایجاد کرده که باعث افزایش عمق داخلی‌ سازی شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان كرد: الآن ما با دو برابر شدن واگذاری زمین در شهرك‌ها و نواحي صنعتي مواجه هستيم؛ یعنی تقاضا برای سرمایه ‌گذاری صنعتي افزایش پیدا کرده و ادامه این روند حتماً منجر به افزایش تولید و اشتغال خواهد شد.

رسوليان یادآور شد: رشد صنعتی کشور در سال گذشته تقریباً به ۸ درصد رسید؛ این در شرایطی است که در دنیا کرونا شیوع پیدا کرده، رشدهای اقتصادی جهان را تا زیر صفر کشانده و ما نیز با تحریم مواجه بودیم. بنابراین رشد ۸ درصدی صنعت بسیار امیدوار کننده است.

تاريخ: 1400/04/14  | ساعت: ٠٨:٠١ | شناسه: ١٤٥١٣ | تعداد نمايش: 176


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 16

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 172263

  • بازديدکنندگان امروز : 8930

  • کل بازديدکنندگان : 14169751


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد