×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در جريان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی کازرون عنوان كرد:

منطقه ويژه اقتصادي كازرون بستر مناسبي را براي اشتغال و توليد صادرات محور فراهم مي‌كند/ آماده سازي زیرساخت‌های اولیه برای استقرار صنعتگران در اين منطقه ويژه

علی رسولیان روز پنج شنبه در جريان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی کازرون به ظرفیت‌های خوب این شهرستان به‌عنوان یک قطب صنعتی کشور اشاره کرد و گفت: اگر بخواهیم نگاه صادرات و واردات متوازن در کشور داشته باشیم، باید به منطقه ویژه اقتصادی کازرون توجه خاصی شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: شهرستان کازرون با توجه به دسترسی به بنادر و کلانشهرهای ايران، منطقه مستعدی برای توسعه اقتصادی کشور قلمداد می‌شود.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز پنج شنبه در جريان بازدید از منطقه ویژه اقتصادی کازرون به ظرفیت‌های خوب این شهرستان به‌عنوان یک قطب صنعتی کشور اشاره کرد و افزود: اگر بخواهیم نگاه صادرات و واردات متوازن در کشور داشته باشیم، باید به مناطق ویژه اقتصادی توجه خاصی شود.

وي اضافه كرد: هم اینک زیرساخت‌های اولیه برای استقرار صنعتگران در اين منطقه ويژه فراهم شده و انتظار می‌رود سرمایه ‌گذاران استقبال مناسبی برای سرمایه گذاری در این منطقه انجام دهند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ايران بر توسعه و تکمیل زیرساخت‌های منطقه ویژه اقتصادی کازرون تأکید كرد و ادامه داد: منطقه ويژه اقتصادي كازرون بستر مناسبي را براي اشتغال و توليد صادرات محور فراهم مي‌كند.

رسولیان اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده، مجوز واگذاری زمين در منطقه ویژه اقتصادی کازرون در کمتر از یک سال توسط دبيرخانه شوراي عالي مناطق آزاد و ویژه اقتصادی صادر شده است.

وي تصريح كرد: سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت شهرک‌های صنعتی فارس به‌عنوان سازمان مسئول این منطقه ویژه اقتصادی، تمام تلاش خود را برای رونق و تکمیل و توسعه زیرساخت‌هاي آن انجام می‌دهند.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنين با بیان این‌که واگذاری زمین در منطقه ویژه اقتصادی کازرون به‌صورت نقد و اقساط خواهد بود، گفت: برای تشویق سرمایه‌ گذاران، به‌زودی تسهيلات و مشوق‌هایی براي سرمايه گذاري در اين منطقه اختصاص داده مي‌شود.

رسولیان بيان کرد: با مذاکراتی که با نماينده مجلس شوراي اسلامي و فرماندار شهرستان كازرون به‌عمل آمد، توافقات خوبی برای توسعه اراضی این منطقه ویژه اقتصادی حاصل شد تا ثمرات آن نصيب سرمايه گذاران و كارآفرينان استان فارس شود.

زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی کازرون فراهم است
فرماندار ویژه کازرون نیز در اين بازديد اظهار داشت: ایجاد منطقه ویژه اقتصادی کازرون از سال 13۸۹ در زمینی به مساحت ۷۳ هکتار در شمال شهر کازرون کلید خورد که طی سال‌های گذشته، با راه اندازی این منطقه، فعالیت‌های خوبی صورت گرفته است.

محمد علی بخرد افزود: زیرساخت‌های لازم برای سرمایه گذاری واحدهای صنعتی در منطقه ویژه اقتصادی کازرون فراهم شده است.

وی با اشاره به این‌که تا کنون ۱۰ نفر متقاضی برای سرمایه گذاری در اين منطقه ویژه اقتصادی اعلام آمادگي كرده‌اند، اضافه كرد: مشوق‌هایی برای سرمایه گذاران درنظر گرفته شده است که از جمله واگذاری زمین با پرداخت هزینه آن با اقساد طولانی مدت است.

فرماندار ویژه کازرون از سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری در این منطقه ویژه اقتصادی دعوت کرد.

منطقه ویژه اقتصادی کازرون توسعه مي‌يابد
مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس هم در بخش ديگر اين بازديد با بیان این‌که زیرساخت‌های اولیه، نظیر آب و برق، شبکه گاز و فاضلاب در منطقه ویژه اقتصادی کازرون آماده شده است، گفت: بسترهای لازم  برای استقرار واحدهای صنعتي و تولیدی فراهم شده و تا کنون 5 قرارداد حق بهره برداري نیز منعقد شده است.

سيد مصطفي هاشمي افزود: شرايط واگذاري زمين در منطقه ويژه اقتصادي كازرون به‌صورت نقد و اقساط است و براي حمايت از سرمايه گذاران، تمامي امور صدور جواز تأسيس، جواز ساخت، صدور گواهي پايان كار و پروانه بهره برداري به‌صورت رايگان انجام مي‌شود.

وي اضافه كرد: سرمايه گذاران در منطقه ويژه اقتصادي كازرون مي‌توانند در بخش‌هاي مختلف صنعتي، تجاري و خدماتي به فعاليت بپردازند.

مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي فارس ادامه داد: منطقه ویژه اقتصادی کازرون در زمینی به مساحت 73 هکتار راه اندازی شده است، اما با توجه به افق توسعه آينده اين منطقه، پيگيري طرح توسعه آن نيز درحال انجام است.

هاشمي با بيان اين‌كه تا كنون بيش از 400 ميليارد ريال براي انجام زيرساخت‌هاي مورد نياز منطقه ویژه اقتصادی کازرون هزينه شده است، اظهار داشت: هم اكنون نيز دو طرح با مبلغ بيش از 30 ميليارد ريال درحال انجام است، آسفالت خيابان‌هاي اصلي به‌زودي انجام مي‌شود و دو طرح ديگر نيز در برنامه امسال قرار خواهد گرفت.

وي اظهار امیدواری كرد با توجه به قابلیت‌های موجود در منطقه ویژه اقتصادی کازرون، این منطقه بتواند زمینه مناسبی برای ایجاد اشتغال پایدار و صادرات فراهم کند.

شهرستان کازرون در فاصله 143 کیلومتری شیراز قرار دارد.

تاريخ: 1401/02/22  | ساعت: ١٩:٣٠ | شناسه: ١٧٤٩٧ | تعداد نمايش: 126


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 966771

  • بازديدکنندگان امروز : 8125

  • کل بازديدکنندگان : 16796571


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد