×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در شبکه خبر اعلام کرد:

شناسایی حدود 13 هزار واحد تولیدی راکد و غیرفعال در کشور/ احیاء 1557 واحد غیرفعال به چرخه تولید در سال گذشته/ تقسیط بدهی‌های بیمه‌ای، بانکی و‌ مالیاتی بنگاه‌های راکد با مصوبه سران قوا

مهدی نیازی در گفت‌وگو با برنامه "روي خط خبر" شبکه خبر اظهار داشت: محیط فعالیت بنگاه‌های اقتصادی، اختلافات مدیریتی، رقابت ‌پذیر نبودن و کیفیت پایین محصول تولید شده برای عرضه به بازار از جمله دلایل غیرفعال شدن واحدهای تولیدی است.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده، حدود 13 هزار واحد تولیدی راکد و غیرفعال در كشور شناسایی شده است.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، مهدی نیازی با بيان اين مطلب در گفت‌وگو با برنامه "روي خط خبر" شبکه خبر افزود: محیط فعالیت بنگاه‌های اقتصادی، اختلافات مدیریتی، رقابت ‌پذیر نبودن و کیفیت پایین محصول تولید شده برای عرضه به بازار از جمله دلایل غیرفعال شدن واحدهای تولیدی است.

وی اضافه کرد: همچنین مقرارت دست‌ و پا گیر دستگاه‌های اجرایی از عمده مسائلی است که موجب تعطیلی و یا غیرفعال شدن بنگاه‌های اقتصادی می‌شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: با اقدامات صورت گرفته، سال گذشته 1557 واحد صنعتي غیرفعال احیاء و به چرخه تولید بازگشت.

نیازی يادآور شد: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده مقرر است امسال حدود 2 هزار بنگاه راكد به چرخه اقتصادی بازگردند.

وی همچنین با بیان این‌که اقدامات مختلفی برای احیاء یک واحد تولیدی باید انجام شود، اظهار داشت: چند موضوع زیرساختی وجود دارد که سال گذشته موفق شدیم مصوبه‌ای را از سران قوا دریافت نماییم تا برای احیاء واحدهای تولیدی بسترسازی لازم ایجاد شود.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: بدهی‌های انباشته ناشی از بانک، مالیات و بیمه گریبان گیر واحدهای تولیدی راکد و تعطیل می‌باشد که بر اساس این مصوبه، یک بنگاه برای احیاء می‌تواند این بدهی‌ها را تقسیط نماید.

نیازی اضافه کرد: با استفاده از این مصوبه، تعدادی از بنگاه‌های راکد و تعطیل خوشبختانه به چرخه تولید بازگشتند و مجدداً احیاء شدند.

وی ادامه داد: با بسترسازی مناسب، تأمین نقدینگی و مواد اولیه می‌توانیم تعداد واحدهای راکد که به چرخه تولید بازمی‌گردند را بیشتر کنیم.

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تصمیم ستاد تسهیل و رفع موانع تولید در هفته گذشته که با حضور معاون اول رئیس ‌جمهور برگزار شد، گفت: استانداران باید با استفاده از ظرفیت کارگروه‌های استانی ستاد تسهیل و رفع موانع تولید نسبت به شناسایی موانع تولید بنگاه‌های راکد اقدام و برنامه احیاء را در آن کارگروه‌ها مصوب کنند.

نیازی خاطرنشان كرد: بانک‌ها نیز مکلف شدند تا موانعی که سبب عدم ورود بنگاه‌ها به چرخه تولید می‌شود را حذف نمایند تا با استفاده از برنامه احیاء و تصویب برنامه در کارگروه‌ استانی، زمینه بازگشت بنگاه به چرخه تولید فراهم شود.

تاريخ: 1400/09/22  | ساعت: ١١:٢٢ | شناسه: ١٥٩٥٦ | تعداد نمايش: 192


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 902743

  • بازديدکنندگان امروز : 1245

  • کل بازديدکنندگان : 16201162


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد