×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

وزير صنعت، معدن و تجارت از دو طرح صنعتي، سه واحد توليدي فعال و غيرفعال و يك مركز فرآوري زعفران در شهرستان شاهرود بازديد كرد

سید رضا فاطمی امین روز پنج شنبه در جريان سفر رئيس جمهور و جمعي از وزرا به استان سمنان، با حضور در شهرستان شاهرود، از طرح‌هاي صنعتي "ذوب آهن" و "كاغذ سنگ"، واحدهاي توليدي "داروسازان فردوس ‌آرا"، "طب پلاستيك"، "فولاد" و مركز فرآوري زعفران در شهرستان شاهرود بازديد كرد.

وزير صنعت، معدن و تجارت از دو طرح صنعتي، سه واحد توليدي فعال و غيرفعال و يك مركز فرآوري زعفران در شهرستان شاهرود بازديد كرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، سید رضا فاطمی امین روز پنج شنبه در جريان سفر رئيس جمهور و جمعي از وزرا به استان سمنان، با حضور در شهرستان شاهرود، از طرح‌هاي صنعتي "ذوب آهن" و "كاغذ سنگ"، واحدهاي توليدي "داروسازان فردوس ‌آرا"، "طب پلاستيك"، "فولاد" و مركز فرآوري زعفران در شهرستان شاهرود بازديد كرد.

وي در اين بازدیدها، ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين طرح‌ها و واحدهاي صنعتي و توليدي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ها‌ قرار گرفت.

وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين با جمعی از تولید کنندگان و فعالان اقتصادی شهرستان شاهرود نيز گفت‌وگو و براي رفع موانع پيش روي فضاي كسب و كار و سرمايه گذاري در صنعت استان سمنان دستورات لازم را صادر كرد.

طرح‌ صنعتي "ذوب آهن شاهرود" که با پيش بيني سرمایه ‌گذاری بالغ بر ۲ هزار و ۱۷۷ میلیارد ریال در زمینی به مساحت 110 هزار مترمربع در فاز سوم شهرک صنعتی شاهرود احداث و درحال اجرا مي‌باشد، در صورت تكميل و بهره برداري، در فاز اول ظرفیت تولید ۱۰۰ هزار تن شمش فولاد آلیاژی سبک ساختمانی (بیلت) در سال و در فازهای بعدی، توسعه صنایع پایین دست و تولید ورق فولادی را داشته و براي 100 نفر به‌‌صورت مستقیم و يك هزار نفر به‌طور غیرمستقیم فرصت شغلي فراهم خواهد كرد.

تأمین برق مهمترین مشکل بهره‌ برداری از این کارخانه به‌عنوان بزرگترین واحد صنعتی درحال ساخت شرق استان سمنان است كه از سال 1397 عمليات اجرايي احداث آن آغاز شده است.

همچنين واحد صنعتي "داروسازان فردوس آرا" که با سرمایه ‌گذاری بالغ بر 58 میلیارد ریال در زمینی به مساحت افزون بر 42 هزار مترمربع در شهرک صنعتی شاهرود احداث و در سال ۱۳۹۰ پروانه بهره ‌برداری دریافت کرده و قرار بود با ظرفیت تولید سالانه 220 تن انواع مواد اولیه داروهای شیمیایی آسیکلوویر، کارودیلول، ناپروکسن و ... فعاليت خود را آغاز نمايد، با وجود تکمیل ساخت و ساز و خرید تجهیزات و ماشين آلات خط تولید، به دلیل بدهی بانکی و كمبود نقدينگي به مرحله بهره برداری نرسید و در تملک بانک قرار گرفت.

اين كارخانه غيرفعال به‌تازگي با پیگیری مسئولان پس از ۱۰ سال موفق به دريافت مجوز رفع تملک بانكي شده و قرار است ۱۵۰ میلیارد ریال تسهيلات در قالب طرح جهش تولید برای راه اندازی آن پرداخت شود.

با بهره‌ برداری از این واحد صنعتي زمینه ایجاد ۱۵۰ شغل مستقیم و غیرمستقیم در شاهرود فراهم می‌شود.

واحد صنعتي "طب پلاستیک شاهرود" نيز با سرمایه ‌گذاری بالغ بر یک هزار و ۵۸۸ میلیارد ریال در زمینی به مساحت افزون بر ۲۲ هزار مترمربع در شهرک صنعتی شاهرود احداث و به بهره برداری رسیده است.

اين شرکت دانش‌ بنیان یکی از بزرگترین تولید کنندگان ظروف یک بار مصرف بهداشتی، دارویی و غذایی در کشور است كه بیشتر ماشين آلات مورد استفاده خود را با مهندسی معکوس به‌روزترین فناوری‌های دنيا تهیه کرده است.

واحد صنعتي "طب پلاستیک شاهرود" با ۱۵۰ خط تولید، سالانه ۱۵ هزار تن محصولات مختلف را تولید و ۹۰ درصد آن را صادر می‌کند و براي ۴۳۲ نفر فرصت شغلي فراهم کرده است.

طرح توسعه این شرکت در راستای تأمین نیاز بازار داخلی و گسترش بازارهای صادراتی در سال گذشته به بهره برداری رسید. راه اندازی یک خط تولید دیگر و افزودن ماشین‌ آلات، ربات‌ها و قالب‌های جدید، افزایش بیش از ۴۰ درصدی ظرفیت تولید و ایجاد بیش از ۵۰ فرصت شغلی مستقیم را در این واحد تولیدی به همراه داشت.

همچنين واحد صنعتي "فولاد شاهرود" با سرمایه گذاری بالغ بر ۲۰۰ میلیارد ریال در کیلومتر 12 جاده شاهرود ـ دامغان واقع است و با ظرفیت تولید سالانه ۲۰۰ هزار تن میل گرد فولادی و 100 هزار تن انواع شمش فولاد ساده کربنی و کم آلیاژی، زمینه اشتغال حدود ۱۴۰ نفر را فراهم نموده است.

طرح توسعه اين كارخانه سال گذشته با هدف تکمیل خط ذوب و ایجاد خط تولید آهن اسفنجی با سرمايه گذاري حدود ۵۸ میلیارد ریال و اشتغالزایی ۵۰۰ نفر آغاز شد.

طرح‌ صنعتي "كاغذ سنگ شاهرود" متعلق به شرکت "صنایع معدنی نوظهور شاهرود" نيز پس از تكميل و بهره برداري، به تولید کاغذ از سنگ آهک پرداخته و براي ۵۰۰ نفر فرصت شغلي فراهم خواهد كرد.

"آهک" ماده اولیه مورد نیاز این واحد تولیدی است كه در استان سمنان به فراوانی موجود است. همچنين این صنعت در خط تولید خود به آب نیاز ندارد و به همین دلیل به‌عنوان "صنعت سبز" در دنیا شناخته‌ می‌شود.

همچنين مرکز فرآوری زعفران شاهرود بزرگترین طرح کاشت مکانیزه زعفران در کشور است كه در زمینی به مساحت ۱۰۰ هکتار اجرا شده است.

علاوه بر کشت زعفران، بخش دیگر این طرح مربوط به واحد فرآوری و بسته‌ بندی گل زعفران به منظور جلوگیری از خام فروشی محصول به خارج از اين شهرستان است.

در این طرح که با سرمایه ‌گذاری بخش خصوصی در محل مرکز تحقیقات و آموزش کشاورزی و منابع طبیعی استان سمنان مستقر در شاهرود درحال اجراست، برای ۲۰۰ نفر شغل ایجاد شده است.

این افراد در بخش‌های گوناگون همچون آماده سازی پیاز زعفران، کاشت و فرآوری کود مشغول به کار هستند.

در شهرستان شاهرود ۷۰ هکتار مزرعه کشت زعفران وجود دارد.

شهرک صنعتی شاهرود دارای 419 هکتار مساحت است که 254 هکتار آن زمین صنعتی و 397 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرك صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 368 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 153 هکتار در آن منعقد شده است.

128 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 6 هزار و 560 میلیارد ریال برای 3 هزار و 34 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

نماينده مردم شاهرود و ميامي در مجلس شوراي اسلامي، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعی از مدیران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، وزير صنعت، معدن و تجارت را در بازديد از طرح‌ها و واحدهاي صنعتي شهرستان شاهرود همراهي مي‌كنند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/08/13  | ساعت: ١٣:١٠ | شناسه: ١٥٥٩٢ | تعداد نمايش: 264


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 12

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1088762

  • بازديدکنندگان امروز : 8858

  • کل بازديدکنندگان : 17357197


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد