×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در نشست با بانوان کارآفرین مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور عنوان كرد:

ضرورت ارتقاء جایگاه و همگرايي و هم افزایی بانوان کارآفرین/ شكل گيري مسیر جدید برای پايش، آسیب شناسی و احیاء واحدهای صنعتی كوچك و متوسط

علی رسولیان روز سه‌شنبه در نشست ارتباط تصويري برخط با بانوان کارآفرین مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور با بيان اين‌كه مسیر جدیدی برای پايش، آسیب شناسی و احیاء واحدهای صنعتی شکل گرفته است، گفت: با سياستگذاري يكپارچه و همكاري مراكز دانشگاهي و مشاوران كلينيك‌هاي كسب و كار شهرك‌هاي صنعتي، بازفعال سازی واحدهای توليدي راکد به‌صورت ویژه مورد پیگیری قرار مي‌گيرد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، احیاء واحدهای توليدي راکد و تکمیل ظرفیت خالی بنگاه‌های کوچک و متوسط را از مهمترین اولویت‌های كاري سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در سال جاري و آينده اعلام کرد.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، علی رسولیان روز سه‌شنبه در سومين نشست منطقه‌اي بانوان کارآفرین مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور با بيان اين‌كه مسیر جدیدی برای پايش، آسیب شناسی و احیاء واحدهای صنعتی شکل گرفته است، گفت: با سياستگذاري يكپارچه و همكاري مراكز دانشگاهي و مشاوران كلينيك‌هاي كسب و كار شهرك‌هاي صنعتي، بازفعال سازی واحدهای توليدي راکد به‌صورت ویژه مورد پیگیری قرار مي‌گيرد.

وي افزود: در پایش وضعيت واحدهاي توليدي غيرفعال، مسائل مربوط به تأمین مواد اولیه، منابع مالی و ... مورد شناسایی و واكاوي قرار گرفته و با همكاري كارگروه‌هاي تسهيل و رفع موانع توليد استان‌ها، شبكه بانكي و دستگاه قضايي، مسیر جدیدی برای احیاء واحدهاي راكد پيش روي ما قرار گرفته است.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران با اشاره به تکمیل طرح‌های صنعتي درحال ساخت و ساز در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور اضافه كرد: در تلاش هستیم طرح‌های نیمه تمام صنعتي از محل اعتبارات تبصره (۱۸) و منابع داخلی بانک‌ها تأمین و به بهره برداری برسد.

رسولیان در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر ضرورت ارتقاء جایگاه بانوان کارآفرین و ایجاد هم افزایی بین کارآفرینان در نقاط مختلف كشور ادامه داد: برای همگرايي و هم افزایی بیشتر باید كارگروه‌ها و نشست‌هاي منطقه‌ای شکل گرفته و از توانمندی‌های زنان کارآفرین و صاحب اندیشه و تجربه بيشتر بهره مند شد.

وی با اشاره به اين‌كه سال‌ها مردان اصلی ‌ترین رهبران کسب ‌و کارها بوده و بر دنیای تجارت تسلط داشته‌اند، اما با ظهور زنان بانفوذ، دوره کاملاً جدیدی برای زنان کارآفرین در سراسر جهان آغاز شده است، خاطرنشان کرد: دیدگاه مثبت، غلبه بر موانع، اعتماد به ‌نفس بالا، حس کمک به دیگران، صداقت، توازن بین زندگی و کار، هدفمندی، دقت، آموزش و نگاه بلند مدت، از جمله ویژگی‌هاي زنان کارآفرین موفق است كه بايد در كارگروه‌هاي منطقه‌اي از تجربه زيسته آن‌ها بهره مند شد.

ايجاد بستر مناسب براي گسترش همكاري‌هاي اقتصادي بانوان كارآفرين
مشاور امور بانوان سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز در اين نشست، ايجاد بستر مناسب براي گسترش همكاري‌هاي اقتصادي بانوان كارآفرين و توسعه ظرفيت‌ها و توانمندي‌هاي زنان در حوزه توليد را از راهبردهاي كلان اين سازمان اعلام كرد.

پروانه رامين به تبيين اهداف برگزاري نشست‌هاي منطقه‌اي بانوان كارآفرين پرداخت و گفت: شبكه سازي بانوان كارآفرين با هدف استفاده از ظرفيت و توانمندي‌هاي موجود در مناطق هشت گانه، تكميل زنجيره تأمين توليد در حوزه زنان كارآفرين، انتقال و به اشتراك گذاري تجربيات موفق و هم افزايي در راستاي ارتقاء مهارت و دانش فني در راه اندازي كسب و كارهاي كوچك و متوسط از جمله اهداف برگزاري اين نشست‌هاست.

وي به راه اندازي كارگروه و سامانه "مانع زدايي و پشتيباني از توليد" در سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران نيز اشاره كرد و افزود: بانوان كارآفرين مي‌توانند مسائل و مشكلات‌شان را در سامانه مذكور ثبت و پيگيري نمايند.

مشاور امور بانوان سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران اضافه كرد: در دو ماه گذشته واحدهاي صنعتي آسيب ديده متعلق به بانوان كارآفرين در تمامي استان‌ها شناسايي و مشكلات آن‌ها احصاء شده‌اند كه در كارگروه مربوطه مورد بررسي و براي رفع موانع و چالش‌هاي پيش روي فعاليت آن‌ها گام‌هاي مؤثر و سازنده‌اي برداشته خواهد شد.

رامين همچنين با اشاره به اهميت برگزاري اين سلسله نشست‌ها اظهار اميدواري كرد تا با تعامل و هم گرايي بيشتر با دفاتر امور زنان و خانواده استانداري‌ها، سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت استان‌ها و تمامي نهادهاي مرتبط با حوزه كسب و كار بانوان، شاهد افزايش رشد مشاركت زنان در توسعه پايدار اقتصادي كشور باشيم.

در اين نشست هريك از بانوان کارآفرین مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور به بيان ديدگاه‌ها و پيشنهادات خود پرداخته و بر تداوم برگزاري نشست‌هاي ملي و منطقه‌اي با حضور مديران ارشد بخش صنعت، معدن و تجارت كشور تأكيد كردند.

سومين نشست منطقه‌اي بانوان کارآفرین مستقر در شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان‌هاي اصفهان، قم و مركزي به‌صورت ارتباط تصويري برخط و با حضور مديران كل و مشاوران امور بانوان و خانواده استانداري‌ها‌، سازمان‌هاي صنعت، معدن و تجارت و شركت شهرك‌هاي صنعتي اين سه استان به ميزباني اراك برگزار شد.

تاريخ: 1400/08/11  | ساعت: ١٦:٣٠ | شناسه: ١٥٥٤٧ | تعداد نمايش: 183


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 14

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1088705

  • بازديدکنندگان امروز : 7908

  • کل بازديدکنندگان : 17356247


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد