×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

با تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دستور کار قرار گرفت:

ایجاد و توسعه 6 شهرک و ناحيه صنعتی در استان‌هاي سمنان، خراسان شمالي و هرمزگان

در آخرین نشست هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ایجاد يك ناحيه صنعتي جديد در استان سمنان و توسعه 5 شهرك و ناحيه صنعتي در استان‌هاي سمنان، خراسان شمالي و هرمزگان به تصویب مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسید.

ایجاد و توسعه 6 شهرک و ناحيه صنعتی در سه استان كشور با تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران، در آخرین نشست هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، ایجاد يك ناحيه صنعتي جديد در استان سمنان و توسعه 5 شهرك و ناحيه صنعتي در استان‌هاي سمنان، خراسان شمالي و هرمزگان به تصویب مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسید.

ناحيه صنعتي "تويه دروار" به مساحت 44.03 هكتار در شهرستان دامغان استان سمنان از جمله نواحي صنعتي جديدي است كه ايجاد و به جمع یک‌ هزار و 17 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب کشور مي‌پیوندد.

همچنین با تصمیم هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، شهرك صنعتي دامغان در شهرستان دامغان به مساحت 540 هكتار و ناحيه صنعتي صيد آباد در شهرستان صيد آباد استان سمنان به مساحت 41 هكتار، ناحيه صنعتي شهيد محمدزاده در شهرستان گرمه استان خراسان شمالي به مساحت 98 هكتار، شهرك صنعتي شماره 2 بندرعباس به مساحت 24 هكتار و شهرك صنعتي خليج فارس به مساحت 864 هكتار در شهرستان بندرعباس استان هرمزگان توسعه خواهند یافت.

با ایجاد و توسعه شش شهرک صنعتی مذکور، بالغ بر يك هزار و 600 هکتار به مساحت اراضی در اختیار شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور افزوده می‌شود تا شرکت‌های استانی تابعه سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران بتوانند نسبت به جذب سرمایه‌ گذاران و به‌ تبع آن، ایجاد شغل پایدار در سطح کشور اقدام کنند.

گفتني است، از ابتدای تير تا نيمه اول آبان سال جاري، ایجاد و توسعه 19 شهرک و ناحیه صنعتی جدید در 10 استان کشور به وسعت بیش از پنج‌ هزار و 400 هکتار به تصویب هیأت مدیره سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان مجمع عمومی شرکت‌ شهرک‌های صنعتی استان‌ها رسیده است که برای طی فرآیند تصویب نهایی به مراجع قانونی ذیربط ارسال شد.

شايان ذكر است، با تهیه و ارسال گزارش فني و اقتصادي ضرورت ایجاد و مکان‌ یابی شهرک یا ناحیه صنعتی توسط شرکت‌ شهرک‌های صنعتی هر استان‌ و پس از بررسی و بازدید میدانی کارشناسان معاونت فنی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، گزارش اظهار نظر کارشناسی به هیأت مدیره ارائه و در صورت تأیید مورد تصویب قرار می‌گیرد.

مطابق ضوابط و مقررات قانوني، مصوبه هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران براي شهرك‌ها و نواحي صنعتي بالاي 50 هكتار بايد به تصويب مجمع عمومي اين سازمان متشكل از وزراي صنعت، معدن و تجارت، جهاد كشاورزي، راه و شهرسازي، نيرو، امور اقتصادي و دارايي، معاون رئيس جمهور و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور رسيده و سپس با بررسي و تأييد كميسيون امور زيربنايي، صنعت و محيط زيست دفتر هيأت دولت، مورد تصويب هيأت وزيران قرار گيرد.

همچنين به استناد مفاد قانون حمايت از ايجاد نواحي صنعتي روستايي، مصوبه هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران به‌عنوان مجمع عمومي شركت‌هاي استاني تابعه، شرط لازم براي تصويب نواحي صنعتي جديد با وسعت زير 50 هكتار است و در عين حال تصويب نهايي آن مشروط به تأييد و اخذ مصوبه شوراي برنامه‌ريزي و توسعه استان مي‌باشد.

مطابق ضوابط و مقررات قانونی و مفاد بند (8) قانون راجع به تأسيس شركت شهرك‌هاي صنعتي ايران، مجمع عمومي سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران موظف است با توجه به سياست‌هاي دولت جمهوري اسلامي ايران و با تصويب هيأت دولت براي افزايش تعداد شهرك‌هاي صنعتي اقدام لازم را انجام دهد. همچنين مجمع عمومي شركت‌هاي تابعه (هيأت مديره سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران) مي‌تواند با توجه به نياز و ضرورت نسبت به توسعه شهرك‌ها و نواحي صنعتي مصوب اقدام نمايد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران و شرکت‌های استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 506 شهرک و 326 ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره‌برداری، ۸۱ شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 7 شهرک فناوری، 38 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، ۲ مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم‌ افزاری، 95 هزار و 415 قرارداد منعقده و بهره ‌برداری از ۴۸ هزار و 119 واحد صنعتی و سه هزار و 150 واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 961 هزار و 174 نفر را در سراسر کشور فراهم نموده است.

تاريخ: 1400/08/11  | ساعت: ٠٨:٣٠ | شناسه: ١٥٥٣٩ | تعداد نمايش: 266


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 15

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 1088732

  • بازديدکنندگان امروز : 8378

  • کل بازديدکنندگان : 17356717


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد