×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین گشايش دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط لرستان عنوان كرد:

صنایع کوچک و متوسط در شرایط سخت تحریم و كرونا، نقش به‌سزایی را در عدم وابستگي به خارج ایفا کردند/ بازگشت ۸۴۰ واحد صنعتي راکد به چرخه توليد/ فعاليت بیش از ۴۳۰۰ طرح درحال ساخت و ساز در شهرک‌ها و نواحی صنعتی كشور

دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان لرستان با هدف حمایت از تولیدات داخل، فرهنگ سازی در مصرف کالای ایرانی، شناسایی محصولات تولید داخلی و همچنین حمایت از کسب و کارهای خرد و متوسط در قالب خوشه‌های مختلف کسب و کار با مشاركت بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی از امروز به مدت يك هفته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی لرستان آغاز به كار كرده است.

دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان لرستان با حضور معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز شنبه در جريان سفر به لرستان، دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط اين استان را افتتاح كرد.

دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان لرستان با هدف حمایت از تولیدات داخل، فرهنگ سازی در مصرف کالای ایرانی، شناسایی محصولات تولید داخلی و همچنین حمایت از کسب و کارهای خرد و متوسط در قالب خوشه‌های مختلف کسب و کار با مشاركت بیش از ۱۰۰ واحد صنعتی از امروز به مدت يك هفته در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی لرستان آغاز به كار كرده است.

این نمايشگاه اولين رويداد نمایشگاهي پس از شیوع ویروس کرونا و دومین نمایشگاه در پنج سال اخیر به‌عنوان نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان لرستان است كه واحدهای صنعتی فعال در حوزه‌هاي صنایع غذایی، پوشاک، مواد شیمیایی، عسل، فرش و گلیم در آن حضور دارند.

ايجاد شرايط لازم برای حضور صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه‌های خارج از کشور
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در آیین گشايش دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط لرستان، از حمايت اين وزارتخانه براي حضور فعال تولید کنندگان ايراني در نمایشگاه‌های بین‌المللی و خارج از کشور خبر داد.

علی رسولیان با اشاره به اين‌كه ۹۷ درصد صنعت کشور را به لحاظ تعدادی صنایع خرد، کوچک و متوسط تشكيل مي‌دهند، اظهار داشت: بخش عمده‌ای از اشتغال کشور از محل فعالیت بنگاه‌های کوچک و متوسط تأمین می‌شود.

وي افزود: در شرایط سخت تحریم و كرونا، خوشبختانه صنایع کوچک و متوسط نقش به‌سزایی را ایفا کرده و بسیاری از صنعتگران نیازهای کشور را در داخل شهرک‌ها و نواحی صنعتی تولید کرده‌اند تا وابستگی به خارج کمتر شود.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اضافه كرد: اکنون حجم بسیاری از کالاهایی که در گذشته وارد می‌شد، توسط تولید کنندگان داخلی درحال تولید است.

رسولیان ادامه داد: بیش از ۳۹ هزار واحد صنعتي و تولیدی هر ساله در نمایشگاه‌های مختلف کشور کالاهای‌شان را عرضه می‌کنند که این امر موجب بازاریابی این واحدهای خرد، کوچک و متوسط می‌شود.

به گفته وی، این فرآیند ادامه خواهد داشت و حتی برای حضور صنایع کوچک و متوسط در نمایشگاه‌های خارج از کشور شرایط لازم فراهم شده است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصريح كرد: نمایشگاهی که امروز افتتاح شد، در راستای هم‌ افزایی برای تولید، بازاریابی و تعامل بین بنگاه‌های اقتصادی، نمایشگاه بسیار خوبی است و انتظار این سطح از تولیدات را در بخش‌های مختلف صنعت، صنایع دستی و ... را در لرستان نداشتيم.

رسوليان گفت: در این نمایشگاه شاهد عرضه توانمندي‌هاي خوشه كسب و كار فرش هستيم كه می‌توانند سطح فناوري، تولید و فروش محصولات ايراني را ارتقاء دهند.

وي تأکید کرد: بنا داریم این فرآیند را در سطح کشور ادامه دهیم و حتی براي حضور در خارج کشور نيز حمایت‌های جدی را انجام می‌دهیم تا تولید کنندگان بتوانند در نمایشگاه‌های بین‌المللی و خارج از کشور حضور فعالانه‌اي پیدا کنند.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در بخش ديگر سخنان خود اظهار داشت: امسال ۱۰ هزار هکتار به وسعت شهرک‌های صنعتی در مناطق کم برخوردار که نیاز به سرمایه گذاری دارند در قالب توسعه و ایجاد شهرک‌های جدید افزوده می‌شود.

رسولیان افزود: همچنين با توجه به افزایش تقاضا برای سرمایه‌ گذاری در کشور و با نگاه به این‌که در مناطق بااستعداد که به دلایلی از زیرساخت‌های لازم محروم هستند، حمایت‌ها از صنایع كوچك و متوسط افزایش خواهد یافت.

وي با بيان اين‌كه امسال ۱۶۰۰ واحد صنعتي راکد در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور به چرخه توليد بازخواهد گشت، اضافه كرد: تا كنون ۸۴۰ واحد صنعتي راکد با کمک كارگروه‌هاي تسهیل و رفع موانع توليد استان‌ها احياء شده و مابقی واحدها نیز با توجه به پایش‌هاي انجام شده در قالب کلینیک‌های کسب و کار و تسهیلاتی که در قالب طرح "تام"، تبصره (۱۸) و منابعی که از طریق سازمان صنایع کوچک و شهرك‌هاي صنعتي تزریق خواهد شد، فعاليت خود را از سر خواهند گرفت.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ادامه داد: برآوردهای ما این است که سطح بهره‌ برداری از طرح‌هاي صنعتي در شهرك‌ها و نواحي صنعتي كشور درحال افزایش است.

رسولیان تصريح كرد: در ابتدای امسال این طرح‌ها ۳۲۰۰ مورد بودند که امروز به بیش از ۴۳۰۰ طرح در شهرک‌ها و نواحی صنعتی رسیدند و در مرحله نصب ماشین‌ آلات هستند که امیدواریم حداقل ۷۰ درصد این طرح‌ها تا پایان سال به بهره‌ برداری برسند.

وی بیان كرد: تنها ۱۰ درصد طرح‌های صنعتي درحال ساخت و ساز نیازمند تسهیلات هستند و بخش عمده‌ای از آن‌ها از طریق مشارکت سرمایه ‌گذار جدید انجام می‌شود كه تلاش مي‌كنيم از طريق به‌هم رساني سرمايه گذاران صنعتي، روند تكميل طرح‌هاي نيمه تمام با پيشرفت خوبي به توليد و اشتغال پايدار بيانجامد.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران در حاشيه نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان لرستان در نشست مشترك با سرمايه گذاران دو واحد صنعتی "نساجی بروجرد" و "صبا ظرف آسیا" كه با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مديرعامل شركت شهرك‌هاي صنعتي و مديران بانک‌های ملی و سپه اين استان انجام شد، به بررسي مسائل و مشكلات پيرامون فضاي كسب و كار اين دو واحد توليدي پرداخت و تصميمات لازم براي ارائه به ستاد تسهيل و رفع موانع توليد كشور اتخاذ شد.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/08/08  | ساعت: ١٧:٤٥ | شناسه: ١٥٥٠٢ | تعداد نمايش: 82


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 13

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 765342

  • بازديدکنندگان امروز : 7189

  • کل بازديدکنندگان : 14744747


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد