×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان سفر استاني رئيس جمهور به اردبيل انجام شد:

بازديد معاون و نماينده ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت از پروژه‌هاي عمراني در دست اجراي شهرك‌هاي صنعتي شماره 1 و 2 اردبيل

علي رسوليان كه روز جمعه به‌عنوان نماينده ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت در سفر استاني رئيس جمهور و جمعي از وزرا در اردبيل حضور داشت، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و پروژه‌هاي عمراني شهرك‌هاي صنعتي شماره 1 و 2 اردبيل بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از پروژه‌هاي عمراني شهرك‌هاي صنعتي شماره 1 و 2 اردبيل بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان كه روز جمعه به‌عنوان نماينده ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت در سفر استاني رئيس جمهور و جمعي از وزرا در اردبيل حضور داشت، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌ها و پروژه‌هاي عمراني شهرك‌هاي صنعتي شماره 1 و 2 اردبيل بازدید کرد.

در این بازدیدها، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات احداث زیرساخت‌های این دو شهرك‌ صنعتي ارائه و تصمیمات لازم برای ارتقاء وضعيت كنوني آن اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران همچنين با حضور در محل اجراي پروژه احداث مدول دوم تصفيه خانه فاضلاب شهرك صنعتي اردبيل 2، از نزدیک در جريان روند پيشرفت و كيفيت اجرای پروژه قرار گرفت و بر تكميل آن تا پايان سال جاري تأكيد كرد.

مدول اول اين تصفيه خانه با پالايش 2500 مترمكعب جوابگوي ميزان پساب خروجي واحدهاي توليدي اين شهرك صنعتي نبود كه به همين علت، مدول دوم آن با پالايش 2500 مترمكعب در شبانه روز با اعتباري بالغ بر 400 ميليارد ريال از سال گذشته آغاز و با پيشرفت فيزيكي بالاي 70 درصد درحال اجرا مي‌باشد.

رسوليان همچنين در بازديد از فاز سوم شهرك صنعتي اردبيل 2، با توجه به اتمام زمين قابل واگذاري در فازهاي اول و دوم اين شهرك، بر ضرورت آماده سازي و تكميل زيرساخت‌هاي اين فاز تأكيد كرد.

عمليات اجرايي احداث فاز سوم شهرك صنعتي اردبيل 2 با مساحت 200 هكتار از سال گذشته آغاز شده است كه با توجه به نياز بيش از 3000 ميليارد ريالي اعتبار براي آماده سازي آن و تنگناي مالي شركت شهرك‌هاي صنعتي، مقرر شد تأمين اعتبارات مناسب براي تكميل زيرساخت‌هاي شهرك‌ها و نواحي صنعتي، از جمله شهرك صنعتي مذكور در اولويت مصوبات سفر رئيس جمهور به استان اردبيل قرار گيرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت در ادامه، ضمن بازديد ميداني از شهرك صنعتي اردبيل 1، مشكلات اين شهرك صنعتي را از نزديك مورد بررسي و رسيدگي قرار داد.

از جمله مصوبات مهمي كه در جريان سفر استاني رئيس جمهور به اردبيل مورد توجه قرار گرفته و اجراي آن‌ها گام مهمي در حل مشكلات شهرك‌ها و نواحي صنعتي استان اردبيل خواهد بود، مي‌توان به تخصيص اعتبارات مناسب براي احداث تصفيه خانه‌هاي فاضلاب، تكميل ساختمان خدمات فناوري و كسب و كار، ايجاد تأسيسات پست برق و همچنين توسعه زيرساخت‌ها در شهرك‌ها و نواحي صنعتي اشاره نمود كه در صورت تحقق آن، افزايش سرمايه گذاري صنعتي در استان اردبيل را رقم خواهد زد.

پيش از اين در نشست مشترك معاون و نماينده ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت با مديركل دفتر بازرسي، نظارت و ارزيابي عملكرد نهاد رياست جمهوري، آخرين وضعيت صنعت، معدن، تجارت، توليد و شهرك‌هاي صنعتي در اردبيل، مشكلات واحدهاي صنعتي و همچنين معضلات زيست محيطي در شهرك‌هاي صنعتي با حضور جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي اين استان و نمايندگاني از وزارتخانه‌ها و سازمان‌هاي ذيربط مورد بررسي و تصميم گيري قرار گرفت.

شهرك صنعتي اردبيل 1 دارای 63 هکتار مساحت است که 39 هکتار آن زمین صنعتی و تمامي 63 هكتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 360 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 39 هکتار در آن منعقد شده است.

220 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری يك هزار و 853 میلیارد ریال برای دو هزار و 660 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنين شهرك صنعتي اردبيل 2 دارای 673 هکتار مساحت است که 400 هکتار آن زمین صنعتی و 600 هكتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 661 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 371 هکتار در آن منعقد شده است.

286 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 12 هزار و 862 میلیارد ریال برای 7 هزار و 242 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

رئیس‌ جمهور روز جمعه در هشتمین سفر استانی خود وارد فرودگاه پارس‌ آباد مغان در استان اردبیل شد و مورد استقبال نماینده ولی فقیه در استان و استاندار اردبیل قرار گرفت.

حجت‌الاسلام والمسلمين سيد ابراهيم رئیسی در این سفر از برخی پروژه‌ها و توانمندی‌های اقتصادی شهرستان پارس‌ آباد مغان و اردبیل بازدید و با نمایندگان اقشار مختلف مردم ديدار خواهد داشت.

همچنین نشست شورای اداری استان اردبیل با حضور رئیس‌ جمهور برگزار می‌شود و وزرای اعزامی به شهرستان‌های مختلف اين استان، گزارش خود را از مسائل و مشکلات مناطق مورد بازدید ارائه خواهند کرد.

رئیس‌ جمهوری را در این سفر، معاونان و شماري از وزرای دولت همراهی می‌کنند.

معاون اجرايي رئيس جمهور، معاون رئيس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه كشور، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،  وزیر راه و شهرسازی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیر نیرو، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی، وزیر امور اقتصادي و دارايي، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم معاونت اول ریاست جمهوری و رئيس هيأت مديره و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران به‌عنوان نماينده ويژه وزير صنعت، معدن و تجارت در این سفر به نمایندگی از دولت با مردم شهرستان‌های مختلف استان اردبيل دیدار و در جریان مسائل و مشکلات آن‌ها قرار خواهند گرفت.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/07/30  | ساعت: ١٤:٠٠ | شناسه: ١٥٤٣٠ | تعداد نمايش: 149


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 6

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 765377

  • بازديدکنندگان امروز : 7438

  • کل بازديدکنندگان : 14744996


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد