×
SME نیوز

پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران (SME نیوز)


صفحه اصلي
درباره ما
خانه
همه عناوين
اخبار ملي
اخبار استاني
چند رسانه‌ای
تماس با ما
 


نسخه چاپي      ارسال به ديگران

در جريان سفر به استان مركزي انجام شد:

بازديد معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از 5 شهرک‌ و ناحيه صنعتی شهرستان زرنديه/ بررسي ميداني مسائل و مشكلات صنعتگران استان مركزي

علي رسوليان روز پنج شنبه در سفر به استان مركزي، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحي صنعتی زرنديه، زاويه، مأمونيه، شهيد مهدي پرندك و شهرك صنعتي غيردولتي مبلمان تات در شهرستان زرنديه بازدید کرد.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت از شهرک‌ها و نواحي صنعتی شهرستان زرنديه بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، علي رسوليان روز پنج شنبه در سفر به استان مركزي، از امکانات زیربنایی و آخرین وضعیت زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحي صنعتی زرنديه، زاويه، مأمونيه، شهيد مهدي پرندك و شهرك صنعتي غيردولتي مبلمان تات در شهرستان زرنديه بازدید کرد.

در این بازدیدها که با همراهی معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري مركزي انجام شد، توضیحات فنی و مسائل و مشکلات نگهداری زیرساخت‌های این شهرك‌ها و نواحی صنعتي، از جمله راه دسترسي، آب، برق، تصفیه خانه فاضلاب و دوبانده شدن محور جاده منتهی به آزادراه تهران ارائه و تصمیمات لازم برای اداره بهتر این مناطق توسط شرکت‌های خدماتی مربوطه اتخاذ شد.

رئيس هيأت مديره و مديرعامل سازمان صنايع كوچك و شهرك‌هاي صنعتي ايران همچنين از طرح فاز دوم كارخانه نورد گالوانیزه دشتستان در شهرک‌ صنعتی زاويه بازديد كرد و ضمن گفت‌وگو با مدیران و كارگران اين واحد صنعتي، از نزدیک در جریان توانمندی‌ها، روند فعاليت و مهمترین مسائل و مشکلات آن‌ قرار گرفت.

فاز دوم كارخانه نورد گالوانیزه دشتستان در زمینی به مساحت 4.8 هکتار درحال احداث است و براي ۳۰۰ نفر فرصت شغلي فراهم می‌کند.

رسولیان در ادامه با حضور در جمع صنعتگران و اعضاي هيأت مديره شركت خدماتي شهرک صنعتی زاويه، پاي صحبت آن‌ها نشست و مسائل و مشکلات اين منطقه را از نزديك مورد بررسي قرار داد.

تأمین منابع مالی برای پساب شهرک، تأمین آب و برق، کسری مخازن آب ذخیره، ایجاد سردر مناسب توسط شهرداری و توجه به واحدهای صنعتي دانش بنیان از جمله مسائل مطروحه در اين نشست بود.

معاون وزير صنعت، معدن و تجارت همچنين در جريان بازديد از شهرک‌ها و نواحي صنعتی شهرستان زرنديه، از پروژه پل غیرهمسطح شهرک صنعتی خیرآباد اراك نيز ديدن کرد و براي نحوه مشاركت شركت شهرك‌هاي صنعتي در انجام اين پروژه دستورات لازم را صادر كرد.

رسوليان در بخش پاياني سفر به استان مركزي نيز از موقعيت جغرافيايي و آخرین وضعیت عملیات اجرایی احداث شهرك صنعتي غيردولتي مبلمان تات بازدید کرد.

در این بازدید توضیحات فنی و مسائل و مشکلات پیش روی فعالیت پروژه شهرک سازی ارائه و تصمیمات لازم برای رفع موانع پروژه های عملیاتی برنامه ریزی شده برای احداث این شهرك صنعتی اتخاذ شد.

شهرك صنعتي زاويه دارای 588 هکتار مساحت است که 281 هکتار آن زمین صنعتی و 406 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 418 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 182 هکتار در آن منعقد شده است.

143 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 6876 میلیارد ریال برای 2335 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنین شهرك صنعتي مأمونيه دارای 1091 هکتار مساحت است که 495 هکتار آن زمین صنعتی و 993 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرك صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز، تلفن و تصفيه خانه فاضلاب برخوردار است و 440 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 331 هکتار در آن منعقد شده است.

250 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این شهرک صنعتی نیز با سرمایه گذاری 26 هزار و 923 میلیارد ریال برای 6908 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

ناحيه صنعتي شهيد مهدي پرندك نيز دارای 145 هکتار مساحت است که 85 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 145 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این ناحيه صنعتی از امکانات زیربنایی آب، برق، گاز و تلفن برخوردار است و 92 قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران به مساحت 31 هکتار در آن منعقد شده است.

75 واحد تولیدی به بهره برداری رسیده در این ناحيه صنعتی نیز با سرمایه گذاری 2509 میلیارد ریال برای 1532 نفر فرصت شغلی فراهم کرده‌اند.

همچنين شهرك صنعتي زرنديه دارای 910 هکتار مساحت است که 104 هکتار آن زمین صنعتی و تمامی 910 هکتار آن دارای سند تفکیکی است.

این شهرک صنعتی به دليل عدم برخورداري از امکانات زیربنایی، تا كنون موفق به انعقاد قرارداد حق انتفاع و بهره برداری با سرمایه گذاران نشده است، كه پيگيري‌هاي لازم براي تأمين آب و برق آن از وزارت نيرو با جديت درحال انجام است.

مديران روابط عمومي و امور فني و زيرساخت سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران، معاون هماهنگي امور اقتصادي استانداري، رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت، مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي استاني و شهرستاني، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران را در سفر یک روزه به استان مركزي همراهي مي‌کردند.

© گزارش تصويري

تاريخ: 1400/06/18  | ساعت: ١٩:٠٠ | شناسه: ١٥٠١٣ | تعداد نمايش: 257


خروج
آمار بازدید

  • بازديدکنندگان آنلاين : 10

  • بازديد کنندگان اين صفحه : 728130

  • بازديدکنندگان امروز : 8918

  • کل بازديدکنندگان : 14169739


shoaresal-1400-2-min.jpg

تماس با ما

آدرس: تهران، خیابان ولی عصر، بالاتر از میدان ونک، خیابان عطار، خیابان نیروی انتظامی، پلاک 10

پست الكترونيك: info@isipo.ir

کد پستی: 1994768351

تلفن: 88770854-021

فکس: 88774035-021

SME نیوز

تمامی حقوق این وب سایت محفوظ و متعلق به سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران می‌باشد